Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak baba mellett?

Hogy tanuljak baba mellett?

Figyelt kérdés
Szeretnék elvégezni egy konkrét tanfolyamot.Van egy közel 10hónapos babám.A tanfolyam hétvégén lenne,de nem tudom,hogy mit csináljak.Több hétvégéről van szó.Van olyan is ami hétköznap de az kivitelezhetetlen a babával..Valahogy muszáj lenne,de nem tudom,nem kicsi ő még ahhoz,hogy az apjával hagyjam egész hétvégén,heteken keresztül??Jó lenne megcsinálni ,mert félek,hogy a szakmámba nem tudok majd elhelyezkedni könnyen a kicsi miatt és kellene valami amivel kis pénzt kereshetek,meg lenne is kedvem hozzá nagyon...Ti,hogy csináljátok??Várjak még egy kicsit vele,hogy nagyobb legyen a baba..??
2009. ápr. 29. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
ezek szerint nem anyatejes?
2009. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ha 10 hónapos a babád akkor azért nem olyan korai ez. Ha meg tudod oldani hogy felügyeljenek rá és ő is jól érzi magát azzal akivel hagyod akkor nyugodtan kezdj el tanulni. Meg ha tudsz tartalék felügyeletet is ha valamelyiknél közbejön valami.

Valamint lesz rá erőd, időd, pénzed, támogatásod mindenhogy.

Ha össze van szokva az apjával akkor nem hinném hogy lenne gond. Max előtte többet legyen vele, hogy minden szuperul menjen, amúgy meg majd belejön. De kell hogy a párod is hozzon ezért áldozatot sokat, amit nem biztos hogy meg fog tenni, tehát vele beszéld meg nagyon hogy számíthatsz e rá 100%-osan és támogat e. És hogy nem fogja e meggondolni magát az első nehézségkor, mert ha te belekezdesz akkor jó lenne végigvinni, mert különben felesleges pénzkidobás volt, lesz.

2009. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem korai egyáltalán. Csináld csak! Én az érettséginek álltam neki még terhesen (utolsó két osztály), októberben született a fiam (mármint 2007-ben), és november végén már bejártam suliba. Kéthetente pénteken volt nálunk tanítás. Addig a nagyi vigyázott rá. Semmi baj nem volt belőle. És szombaton lesz a ballagásom :D

Vágj bele nyugodtan. Az apuka épp úgy a szülője egy gyereknek, mint az anyuka, szerintem sosem kicsi hozzá, hogy vele legyen.

2009. ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
10 hónaposan már nem olyan kicsi. Nálunk 4 hónapos volt a baba mikor elkezdtem a fősulit. Mondjuk én inkább anyukámra bíztam akkor :) Nem ártana azért neked se beszervezni mást is, ha van rá lehetőség. Lehet másnál nem így van, de ha az én férjemből indulok ki az azért sok lett volna szerintem neki, hogy a gyerekkel is foglalkozzon és közben enni is adjon neki. Nálunk hajlamosak rá, hogy úgy belemerülnek a játékba, hogy elfelejt neki enni adni. Bár a "kölyköt" se értem, már 9 éves, de még mindig nincs annyi esze, hogy ilyenkor kérjen :D
2009. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nem értem,hogy jön ide az anyatejesség...na mindegy amúgy az,de már csak esténként szopizik meg éjjel.Napközben már komplett táplálást kap.

Átgondolom még,tudom,hogy sokan mennek fiatalabb bab mellet suliba,nálunk sajnos nagyon rám van nőve a baba,mert egyfolytában velem van,nagyik jó messze vannak...Na mindegy átgondolom még.

2009. ápr. 30. 10:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


10 hónapos babánál szerintem meg lehet oldani a tanulást.

Nekem 3 kisfiam van: 5 és fél éves, 3 éves, és a legkisebb 7 hetes.Én főiskolára adtam be a jelentkezésemet. Nyáron kiderül,hogy felvettek-e.Ráadásul én a férjemen kivül más segítségre nem nagyon számíthatok.Gondold el,hogy Nekem milyen nehéz lesz.3 kisgyerek mellett egy főiskola. Te meg egy gyerek mellett,akarsz csak egy tanfolyamot csinálni.Akaraterő,kitartás,és hidd el menni fog.

2009. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem is csak a férjem van!!!A nagyik 300km-re és ugye nem ugráltathatom őket ,keveset találkozunk.

Barát akárki meg nincs,hogy besegítsen.a tanfolyam 4.5hónap és minden hétvége szombat vasárnap reggel 9-délután 8ig ,mire haza érek fürdés idő,ezért gondolkozom rajta,hogy megtehetem e,hogy a babát hónapokra hétvégén egyedül hagyjam..

2009. máj. 1. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!