Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Szülés után mikortól...

Anyukák! Szülés után mikortól vezettétek egyedül a háztartást?

Figyelt kérdés
A baba mellett mennyi mindent tudtatok megcsinálni segítség nélkül? Pl.Mosás, főzés,vasalás,takarítás és a babával foglalkozás, séta stb?
2011. okt. 21. 23:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Első baba, a kórházból hazaérve másnap megrohatn az össes rokonság, azt hittem falnak megyek, 10től délután 5-ig folyamatosan volt itt valaki, annyi kaját hozták,hogy egy hétig szinte főznöm sem kellett. De jó volt,mert utána tájunkra se jöttek.

Párom két hétig volt itthon, segített mindenben, főzés,mosás,mosogatás, baba körüli teendők.

Amikor visszament dolgozni,akkor sem ért nagy trauma, jó alvó volt a kislányom,nyugis baba,így mindent meg tudtam vele/mellette csinálni. Annyi segítség volt,hogy a férjem munka előtt elugrott a boltba, a nagy influenzás időszakba nem akartam boltba cipelni. Délre kész volt az ebéd,ki volt takarítva. Délután mentünk csavargoni, sétáltunk,és utána alányom aludt mint a bunda, akár 3-4 órát is egyben, ez ment 4 hónapos koráig(fél1től max fél5-ig pihi volt). Ilyenkor vagy aludtam vele, vagy olvastam,neteztem kicsit. Vasalni este vasaltam,mikor apa szórakoztatta a ksiasszonyt, konyhát előszobát mindennap felsöpörtem,felmostam. szobákban is két-háromnaponta porszívóztam, hetente egyszert portöröltem.

Most 11 hónapos,mindent el tudok tőle végezni,már önállóan jár,így felfedezi a lakást, annyiból nehezebb,hogy főzés közben állandóan a lábam alatt bújkál.


De imádom minden egyes percét.Most már együtt porsízvózunk,pakolunk a mosogatógépba, egyéb a feltörlés marad akkora,mikor délután alszik egy kicsit.

2011. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Pénteken jöttünk haza a kórházból,a férjem már ment szombat éjszakára dolgozni.

Segítségünk nekünk sincs.

Annyi volt a szerencsém,hogy a pici jó alvó volt,reggel 7-kor keltünk,elvittük a tesót az oviba,utána hazafelé bevásároltam,megetettem,10-től aludt 1-ig evett megint,és utána aludt.

Amíg ő aludt én mindent meg tudtam csinálni.

A férjem 12 órázik,így ő sem volt nagy segítség:)!

2 gyerekkel nekem könnyebb volt,mert már tapasztaltabb voltam,könnyen beosztottam az időmet,mert minden napunk fix volt.

2011. okt. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hogy megosztottátok velem tapasztalataitokat. Nagyon hasznos számomra mindenkinek a hozzászólása.Ebből már összetudom rakni magamnak is a napirendet,mivel nekem is az első babám. Mindenkinek jó egészséget és szeretetteljes babázást.
2011. okt. 22. 22:11
 14/14 anonim ***** válasza:
Mikor hazajöttünk babámmal a kórházból, már akkor anyukám jött fel hozzánk, egy hétig volt itt velünk, majd melegváltásba anyósom jött egy hétre. Nagyon jó volt, hogy itt voltak velünk, sokat segítettek, nekem tényleg csak a lányommmal kellett foglalkoznom. Majd miután letelt a " látogatás ", férjem itthon maradt 1 hónapig, szabadságot vett ki, direkt erre az alkalomra tartogatta a napokat. Úgyhogy lényegében másfél hónap után rázódtam vissza a normális kerékvágásba, háztartásba.
2011. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!