Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hugommal ketten vagyunk...

Hugommal ketten vagyunk testvérek. Anyuék elváltak, és most anyunál lakunk mindketten. Anyukánk megismert egy férfit, és néha elmegy vele (éjszakára is), addig mi vagyunk otthon csak a Hugival. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Anyu megkért,hogy figyeljek oda a Hugomra,hogy ne csináljon semmi hülyeséget.Nem tiltottam meg neki semmit,azt csinálhatott,amit az anyu is megengedett neki.Amíg ő tv-zett,addig én mosogattam,porszívóztam,felmostam,rendberaktam a szobáját(enyémet nem kellett,mert ott mindig rend van)stb.Annyit kértem csak tőle,hogy 3 óra tv-zés után kapcsolja ki a tv-t.Mindig az a válasz:"Nem te vagy az anyám!Ne parancsojass,és nem anyáskodj!"Máskor,amikor meg nem tud éjszaka aludni,felkelt,és követeli,hogy menjek oda az ágyához,és álljak ott,amig ö el nem alszik.Akkor persze jó neki,hogy olyan "anyáskodó"vagyok?Anyukám szerint,jó,hogy ilyen házias vagyok,de a hugom,csak akkor nem hisztizik,ha azt csinálhat,amit akar,akkor amikor ő akarja,és addig amig neki tetszik.Mit csináljak vele?Ne szóljak rá semmiért?Vagy én nem csinálok jól valamit?Mit csináljak a hugommal???
2009. máj. 4. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Megírnád hogy hány évesek vagytok?Akkor talán könnyebben mondhatnánk valamit.
2009. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én 13 vagyok,hugom 11 éves.
2009. máj. 4. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

úgy érted, hogy egész éjszaka egyeül vagytok? hát szép kis anya az ilyen! bocs, de ezt le kellett írnom.

szomorú, hogy egy 13 éves lány nyakába varr az anyja egy 11 éves gyereket. neked egészen már dolgokkal kellene foglalkoznod, mint a húgod "nevelése".

kérd meg anyukádat, hogy ne pasizzon annyit, hanem foglalkozzon ő a lányával, ne rád passzolja ezt a feladatot.

2009. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Szerintem próbáld bevonni a tesódat a házimunkába, csináljátok együtt, nem olyan kicsi már, akár jó móka is lehet. A tv-zés szabályait fektessétek le közösen anyukáddal, és azt tartasd be vele. Nézzetek akár együtt tv-t, aztán feküdjetek le egyszerre. ha este fél, nem baj ha mellé fekszel, gondolj arra, hogy biztos hiányzik az anyukája. Ha nem bírsz vele, nem hallgat rád, mond meg anyukádnak, hogy ne bízza rád, mert nem bírsz vele. Anyuklád beszélje meg vele, hogy ha elmegy otthonról te vagy a főnök. Hátha ha így hallgatna rád!

2009. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!