Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen védőnőt...

Miért kell ilyen védőnőt küldeni az iskolákba?

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk, ma jött hozzánk egy védőnő és az abortuszról beszélt. Mutatott egy csomó képet meg ilyenek.

Személy szerint én teljesen le voltam döbbenve, hogy arról akar minket meggyőzni, hogy ez egy gyilkosság meg, hogy meg kell szülni, meg fel kell nevelni

Ezek után mindenkinek el kellett mondania véleményét. Én azt mondtam, hogy szerintem sokkal jobb, ha valaki elveteti, mint hogy megszülje és ne tudja eltartani, vagy fiatalon megszülje a szülők nyakára. Természetesen nem azt gondolom, hogy az abortusz egy jó dolog, és normális. Erre meg olyan csúnyán nézett rám a védőnő, hogy hogy mondhatok ilyet meg ilyenek, és hogy inkább szülje meg valaki a gyereket, és adja örökbe (!)


2011. okt. 25. 19:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
29%

A szüleitek menjenek be reklamálni. Lehet, hogy a suli abortuszellenes, de nem tehetik meg, hogy a véleményükkel kampányolnak, vagy olyan bohócot hívnak, aki arról kampányol. Jól tetted, hogy elmondtad neki a véleményedet! Én is ezen a véleményen vagyok...

Nem tudom, az a hülye némber oda tudná-e adni idegeneknek a gyereket, akit magában hordott 9 hónapig? Ahhoz képest az abortálása egy nem is látható, még a nőhöz alig kötődő valaminek csekélység. Nem mondom, valakinek nehéz feldolgozni, de könnyebb, mint megválni attól, aki a tested része volt hónapokon át. Ott már van kapocs, egy embriónál még nem igen...

2011. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Inkább felvilágosítást kellett volna tartania. Nem szeretem az ilyen megtérítős embereket.
2011. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
42%
Ohoho, megjott az e heti abortusz kerdesunk. Csapo indul. Egyebkent egyetertek a vedonovel, a termeszet szelektal, neked ehhez nincs jogod. Ha voltal olyan hulye, hogy nem vedekeztel, akkor szuld meg es ha nem tudod eltartani add orokbe. Neki is joga van az elethez, pont ugy, mint neked. Egy egeszsegugyis...
2011. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
46%
Nem tudom ti hol éltek, én mindenhonnan azt hallottam, hogy az abortusz egy olyan dolog ami lelkileg NAGYON IS megterhelő dolog. Szerintem ebben lehet valami...
2011. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
59%

19:08:

A nőnek meg joga van a saját teste fölött rendelkezni. Sok olyan esetben is szelektálnak abortusszal, mikor sérült gyerek születne... ezzel sem értesz egyet? Inkább szüljék meg a Down-kórost vagy egyéb rendellenességgel/fogyatékossággal a gyereket?

Ha én nem akarnék gyereket, mégis becsúszna és abszolút nem volna módom felnevelni, igenis elvetetném. Mert ha később akarok és lenne, nem akarnék úgy a gyerekemre nézni, hogy valahol él egy testvére és fogalmam sincs, mi van vele... Ő már egy ember, egy személyiség, akit más nevel, akit nevelhetnék én is, de nem volt rá akkor módom. Ebbe nem őrülne bele az ember? Hát én igen... Inkább az abortusz.

2011. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
59%
lehet h az abortusz lelkileg nagyon megterhelő,de sztem az örökbeadás még inkább
2011. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

"Nem tudom ti hol éltek, én mindenhonnan azt hallottam, hogy az abortusz egy olyan dolog ami lelkileg NAGYON IS megterhelő dolog. Szerintem ebben lehet valami..."

Én ismerek több olyan lányt/nőt, akinek volt abortusza. Volt, akit kicsit viselt meg, volt, akit EGYÁLTALÁN nem. 15 éves volt, természetes volt, hogy elveteti...

Sokkal könnyebb feldolgozni egy még semmi elpusztítását, mint elajándékozni egy gyermeket.

2011. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

ezt mondta a védőnő is, mint a harmadik válaszoló

de most komolyan, inkább szülje meg valaki mondjuk az 5.gyerekét tök nagy nyomorba?

igazatok van, nekem is ezzel a térítéses dologgal volt bajom

2011. okt. 25. 19:15
 9/32 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, otthon meséltél erről? Komolyan, a szülők helyében én bemennék az iskolába és kikérném magamnak, hogy a gyerekemnek ilyen térítőszöveget nyomjanak... Tanulni jár oda, nem azért, hogy pár betokosodott hülye meggyőzze az álláspontjáról. Mindenkinek joga van állást foglalni, ti ennyi idősen vagytok már annyira képben a dologgal, hogy el tudjátok dönteni, mi a véleményetek a helyzettel kapcsolatban. Azért, mert megmutat pár kikapart embriót fotón, nem fogják lecsökkenteni az abortuszok számát. Én diákként is úgy kiosztottam volna ezt a nőt, ha ilyen beteszi hozzánk a lábát, hogy köpni-nyelni nem tudott volna.

Egyébként milyen órán állított be? Osztályfőnöki, biológia? Vagy konkrétan iskolán kívüli előadás volt?

2011. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Biológia és osztályfőnöki órában hallhattuk a 90perces térítést.
2011. okt. 25. 19:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!