Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen védőnőt...

Miért kell ilyen védőnőt küldeni az iskolákba?

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk, ma jött hozzánk egy védőnő és az abortuszról beszélt. Mutatott egy csomó képet meg ilyenek.

Személy szerint én teljesen le voltam döbbenve, hogy arról akar minket meggyőzni, hogy ez egy gyilkosság meg, hogy meg kell szülni, meg fel kell nevelni

Ezek után mindenkinek el kellett mondania véleményét. Én azt mondtam, hogy szerintem sokkal jobb, ha valaki elveteti, mint hogy megszülje és ne tudja eltartani, vagy fiatalon megszülje a szülők nyakára. Természetesen nem azt gondolom, hogy az abortusz egy jó dolog, és normális. Erre meg olyan csúnyán nézett rám a védőnő, hogy hogy mondhatok ilyet meg ilyenek, és hogy inkább szülje meg valaki a gyereket, és adja örökbe (!)


2011. okt. 25. 19:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%

"És azért vannak olyanok, akik az örökbeadás mellett döntenek. Most már létezik a nyílt örökbeadás is, ami azt jelenti, hogy tudod hol és kivel él a gyereked, kapsz róla fotókat, ha szeretnéd és néhanapján meg is látogathatod."


És az mennyivel jobb? Pluszban fájdítja a szívét? Az abortusz után nem maradnak emlékek. Egy pár hónap lelki tusa legfeljebb és ennyi.

2011. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
52%

A Néma sikoly hazug és manipulatív: egy - a terhességmegszakítás elvégzésére megengedett határidőn túli, tehát idősebb - magzaton végzett beavatkozást dokumentál, egyértelműen elrettentési és propaganda-céllal. Arra "jó", hogy (kamasz)lányok tömegei sokkot kapjanak tőle (lásd egy itteni, kedves hozzászóló). Ennyit az őket tiszteletben tartó, figyelmes felvilágosítás témájához.

Az abortusz természetesen rossz, mint "családtervezési eszköz". Okosabb és kívánatosabb is védekezni - de ennek terheit a nők aránytalan mértékben viselik. A férfiak sokszor az óvszer-használattól is eltekintenének, lévén az "kényelmetlen" (más, újabb módszerekről hallani sem akarnak) - így a nők szervezetét roncsolják egyrészt a fogamzásgátlókkal "bevitt" hormonok, másrészt a stressz is, ami az egyéb eszközök (spirálok, zselék és hasonlók) nem teljes biztonságából ered. Nem kívánt terhességről nem is szólva.


A nőnek ugyanolyan joga van a pusztán örömszerző szexualitához, mint férfi-partnerének. Ezzel, sajnos, csak kockázatok közepette élhet. Ha védekezés mellett mégiscsak bekövetkezett a teherbe esés, természetes joga, hogy kijelentse: "én ezt a következményt nem akartam, tettem is ellene. A testem az enyém: nem a személytelen "természeté", a társadalomé vagy bárki másé. Terveim vannak a jövőre nézve - és nem akarom ezt a gyereket". (Vagy: egyáltalán nem akarok gyereket; vagy: szeretnék gyereked, de mikor én akarom, akkor. A megfelelő választ kéretik aláhúzni.) Kell, hogy lehessen választása - és ehhez szakorvosi segítséget kapjon. Ne kelljen kötőtűkhöz folyamodnia, ahogy a nagyanyáknak..(Iszonyatos).


Akik a "hordd ki, add örökbe"-mellett kardoskodnak: tudják, mit jelent 9 hónap másállapot és egy szülés? Vagy mindent felülír a fanatizmus? Annyian leírták és le fogják még írni: egy nő nem bio-inkubátor! - ember. Az volna optimális - és igazságos - ha a szaporodási mechanizmusunkat a tudatunkkal, eszközhasználat nélkül befolyásolhatnánk (az emberpárok egyező akarattal). De nincs rá módunk. A nő meg tragikusan kiszolgáltatott - a biológiának eleve, újabban már ("csupán") egy hibaszázaléknak. Még ez is "haladás".


Szóval: kihordani egy gyermeket, aztán örökbe adni?! Na, AZ az embertelen gondolat. A "kezdetleges" sejtcsomóval ellentétben az már - a gyerekünk. Azt már fel kell nevelni..Azt odaadni lehetetlen. Hogy félresiklik majd egy egész élet? (a miénk valószínűleg, de lehet, az övé is) - kit érdekel? Hisz úgyis "csak egy nő..". Fő az, hogy "szent Anya". Maximum nem lett orvos, könyvelő..maximum munkát sem kap. Majd megoldja.

Hát ez az, ami abszurd.


Ilyen szellemű "felvilágosítás" inkább kerülje el az iskolákat. Felelős szexualitásra nevelés igen, legyen - a fiú-korosztályra különös tekintettel. Azokkal értek egyet, akik azt javasolják: a szüleitek tiltakozzanak a módszer ellen.

2011. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

"És az mennyivel jobb? Pluszban fájdítja a szívét? Az abortusz után nem maradnak emlékek. Egy pár hónap lelki tusa legfeljebb és ennyi."


Egy szóval sem mondtam, hogy jobb, sőt ahogy írtam én magam sem tudnám megtenni, hogy örökbeadjam a gyerekemet. De van, akinek ez így elég jó és alternatívát jelent. Nem vagyunk egyformák és van akit ez a tudat megnyugtat, amíg másoknak elképzelhetetlen. Az viszont nem igaz, hogy az abortusz csak egy pár hónapos lelki tusa, ugyanis az én édesanyám a mai napig nem tud beszélni róla. Mikor szerettem volna többet megtudni róla, akkor is könnybe lábadt a szeme és megtiltotta, hogy az életben bármikor felhozzam újra a témát, pedig 25 év telt el azóta.:(

Én egyet értek azzal, hogy mindenki a saját életéről és testéről úgy dönt, ahogy a legjobbnak érzi, nem is szeretem, ha elítélnek valakit a döntéséért, miközben nem ismerik az előzményeket és a körülményeket. Viszont vannak olyan körülmények, amikor szerintem elítélendő az abortusz, de ugyanúgy az is ha megszüli a gyereket és szörnyű élete lesz a gyereknek. Ez elég összetett és nehéz kérdés, én is csak a véleményem egy részét tudom itt kifejteni, mert rengeteg oldalt tudnék írni a témáról.:)

2011. okt. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 sumergo ***** válasza:

Valami van azért a "sokkterápiában"!! Gondolom azért ment ezzel kampányolni a védőnő, mert így hátha jobban odafigyeltek a védekezésre, mint egyébként. Az itteni kérdésekből is lejön, hogy bár sok esetben tudjátok, hogy a szexnek mi a következménye, (egy gyerek,) de nem gondoltok bele a továbbiakba. Ezzel az előadással bele lettetek kényszerítve, hogy kicsit abba is belegondoljatok! Ez nem baj! Egyébként sem az abortusz, sem az örökbe adás nem jó megoldás. A jó megoldás az, ha minden esetben mindent megtesztek, hogy ne essetek teherbe. (Ha ennek az az ára, hogy akkor nem szexeltek, akkor nem kell szexelni, és kész.)


38+2 hkm

2011. okt. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
11%

hmm

anno nálunk is volt felvilágosítás de minket inkább azzal rigattak h milyen következményei lehetnek egy nem jól végzet beavatkozásnak


ami a lelki dolgokat illeti

eddig 5 abortuszom volt (nem sorolom fel miért döntöttem így hosszú lenne)

de nem volt se lelkiismeret furdalásom se egyéb megvolt az oka és lezártam


most van 3 egészséges és gyönyörű gyerekem és lehet lesz még :-)


véleményem h fontos a felvilágosítás h tudják a pro és kontra dolgokat

de a döntést meg kell hagyni a nőnek (vagy párnak)

2011. okt. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha az az öt műtét nem befejezés, hanem tényleges abortusz volt, akkor az tényleg nem ad okot dicskevésre. Én egyet sem tudnék lezárni lelkileg, pedig nem vagyok ab.ellenes. Remélem, h a gyerekeidet megtanítod védekezni. Nehogy a végén a hüvelyükből ürítsenek vizeletet v székletet.
2011. okt. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

hmm


jó akkor leírom miért volt


2x lettem terhes gyógyszer mellet 19-20 évesen (az elsőnél már majdnem 3éves rendszeresen szedtem)akkor külföldön dolgoztam

1x spirál mellet 29 évesen az első gyerek után akkor volt 6 hós a lányom

1x 4 hónapos volt a fiam mikor megint és mivel császároztak nem lehetett vagy kockáztatok egy méhrepedést ( nem is tudom h jöhetett össze mivel még ciklusom sem volt és utána még vagy fél évig nem is volt)

1x a 3ik gyerek után 5 hónappal a császár után persze ciklus még most sincsen pedig 10 hós most a lányom



nem vagyok büszke rá viszont tudom h jobb volt elvetetni mint h kockáztatok

és amint látod próbáltam védekezni de ez van


(amúgy a barátnőmnek úgy jött össze a 4ik gyerek h el volt kötve

a 3ik gyerek után ezt kérheted császár után kérte is

4 hónapos terhes volt mire egyáltalán felfogta h van ilyen is )

2011. okt. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Spirál mellett és elköttetés után teherbeesni nem a te (barátnőd) hibája. De szülés utáni nem menstruálásból azt következtetni, h peteérésed sincs, na az elég buta dolog. A vérzés nem mindig jelent peteérést és a peteérés sem mindig vált ki vérzést, ha más hormonok is jelen vannak. Gyógyszer mellett meg teherbe esni, valjuk be, h a másik felelőtlen dolog, ha 2-szer is megtörténik. A tájékoztató nagyon szépen leírja, h mikor véd és mikor nem. Ha az ember betartja, akkor nem lesz terhes.

Nem ítéllek el, azért, mert az abortusz mellett döntöttél, de ne fogd az összes teherbeesésed a véletlenre. Az nonszensz, h valaki ennyiszer véletlenül teherbe esik.

2011. okt. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

21.55-ös, nagyon szépen írtál. Én meg is nyomtam a zöld kezet, de később úgy látom, h valaki ellenem dolgozott és megnyomta a pirosat.

Ilyet még nem csináltam, de le is mentettem a gépemre, mert nagyon jól megírtad.

2011. okt. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

mindegy

felesleges lenne védekeznem h rendesen szedtem a gyógyszert meg a párom ha kellet gumit is húzott stb....


egyszerűen én ilyen vagyok rám néz a párom és terhes leszek

most van fent spirál is és mellette gyógyszert is szedek mert nem akarok még terhes lenni majd jövőre :-)


majd meglátjuk mi lesz az eredménye :-/

2011. okt. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!