Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen védőnőt...

Miért kell ilyen védőnőt küldeni az iskolákba?

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk, ma jött hozzánk egy védőnő és az abortuszról beszélt. Mutatott egy csomó képet meg ilyenek.

Személy szerint én teljesen le voltam döbbenve, hogy arról akar minket meggyőzni, hogy ez egy gyilkosság meg, hogy meg kell szülni, meg fel kell nevelni

Ezek után mindenkinek el kellett mondania véleményét. Én azt mondtam, hogy szerintem sokkal jobb, ha valaki elveteti, mint hogy megszülje és ne tudja eltartani, vagy fiatalon megszülje a szülők nyakára. Természetesen nem azt gondolom, hogy az abortusz egy jó dolog, és normális. Erre meg olyan csúnyán nézett rám a védőnő, hogy hogy mondhatok ilyet meg ilyenek, és hogy inkább szülje meg valaki a gyereket, és adja örökbe (!)


2011. okt. 25. 19:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
32%
És adtak valami értelmes magyarázatot, hogy mi jogon használják a tanórát ilyen célokra?
2011. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Én szülésznő vagyok és az első perctől kezdve az iskolában azt tanították, h állást nem foglalhatok, hanem a döntés meghozatalban segíthetem a pacienseket. Vagyis nem indíthatok keresztes hadjáratot az abortusz ellen. Ha valaki odaáll elém és azt mondja nem tud dönteni, akkor maximum segíthetek neki felállítani egy pro-kontra listát, ami segít az adott hölgy önálló döntésében.

Ha a védőnő ennyire az abortusz ellen beszélt, akkor tényleg nem árt ezt jelenteni. Ő az ugyanis, akihez a hölgyek mennek segítő beszélgetésre és nekik nincs szükségük litániára.

2011. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
hát, gondolom ez is olyan felvilágosító jellegű óra akart lenni. Volt nálunk egyébként egy másik felvilágosító nő is, de kb.6hét (6x45perc) alatt nem jutottunk el semeddig sem, tök jól kikerülte a válaszokat
2011. okt. 25. 19:31
 14/32 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem felvilágosítóórának hangzott a leírásod alapján, hanem abortuszellenes litániának. A felvilágosítás a témában legfeljebb abból állhatott volna, hogy elmondja a tudnivalókat. Meddig lehet abortuszt végezni, mondd statisztikát, hogy mennyi idős nőknél hány %-os az abortuszarány. Ilyesmi. Nem pedig add örökbe kampány...

Jelentsétek!

2011. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

kinyitnánk, ha normális osztálytársaim lennének (de ez már más téma). Úgyis az lesz a vége, hogy nem fogom kibírni, hogy hangot ne adjak a felháborodásomnak, és akkor majd én leszek a rossz meg a nagyszájú

egyébként a suli egy sima gimi, nem katolikus se semmi

2011. okt. 25. 19:38
 16/32 anonim ***** válasza:
71%

Mikor én voltam ennyi idős, nálunk is jártak ilyen előadást tartani és szerintem a legtöbb iskolában így van. Nem tudom milyen stílusban adta elő a védőnő, mert nem voltam ott, de szerintem ezeknek az előadásoknak nem a "térítés" a célja, hanem az, hogy felvilágosítsa azokat, akik nem tudnak róla, hogy az abortuszon kívül van más megoldás is. Meglepődnél, hogy milyen sok korodbeli nincs tisztában a lehetőségekkel, pedig lehet élne vele. Nem vagyok sem az abortusz ellen, sem mellette, de úgy gondolom, hogy a választási lehetőséget mindenkinek meg kell adni, amit csak úgy lehet, hogy tisztában van az összes lehetőséggel. Ráadásul nagyon sokan vannak úgy is, hogy az abortusz egyfajta fogamzásgátlás náluk, vagyis 2-3 havonta járnak abortuszra, mert nem bírnak védekezni, de felnevelni sem akar egy gyereket. Személy szerint ezeket az embereket a 3. alkalommal elköttetném. Az ilyenek miatt tartom jó ötletnek az ilyen előadásokat, mert lehet lesz 1-2 ember, aki megtud valami újat és megint mások átgondolják az addigi nézeteiket. Nem feltétlenül rossz szándékkal küldik oda a védőnőket, az már megint más dolog, hogy ő mindezt hogyan adja elő...

És azért vannak olyanok, akik az örökbeadás mellett döntenek. Most már létezik a nyílt örökbeadás is, ami azt jelenti, hogy tudod hol és kivel él a gyereked, kapsz róla fotókat, ha szeretnéd és néhanapján meg is látogathatod. Szóval van, akinek ez megoldás, úgyhogy nem szabad ettől sem elzárkózni. Az is más dolog, hogy te személy szerint nem adnád örökbe a babádat (egyébként én sem), de más lehet megtenné és meg is teszi, ami egyáltalán nem elítélendő szerintem, sőt nagyobb lelkierőre vall, mintha elvetette volna.:) Ez az én véleményem.

2011. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Igazad van előző, tényleg sokan nincsenek tisztában az ilyen dolgokkal. Meg konkrétan lecseszett, hogy hogy mondhatok olyan véleményt
2011. okt. 25. 19:41
 18/32 A kérdező kommentje:
ez a védőnő téríteni akart, komolyan...
2011. okt. 25. 19:42
 19/32 anonim ***** válasza:
Annak idején nekünk az iskolában biológia órán a tanárnő levetítette a "néma sikoly" című abortusz ellenes videót, amin az látható, hogy "menekül" a baba az abortusz elől. :( Szerintem mindenkinek joga van a véleményéhez, és ilyen durva eszközöket alkalmazni túlzás tizenéveseknél. Nem vagyok híve az abortusznak, de utálom, ha valaki úgy érzi, az ő véleménye az egyedüli igaz, a többi meg mind elítélendő. Minden nőnek joga van dönteni, és igenis van olyan helyzet, amikor az abortusz a jobb megoldás (beteg baba, nemi - esetleg családon belüli - erőszak, éhezés, stb.). Szerintem is jelezni kell a területileg illetékes védőnői szolgálat vezetőjénél, hogy az ismeretterjesztő előadás "kissé" egyoldalúra sikeredett...
2011. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
75%

ma 19:38 vagyok


Mi is a Néma sikolyt néztük, ami engem nagyon megviselt, de én azóta tudom, hogy ha terhes leszek, akkor megtartom a babát, akármi is legyen. Elég durva módszer valóban, de pár hónapja újra megnéztem és még jobban dühít, ha valaki ész nélkül jár abortuszra. Egyébként az én édesanyámnak is volt egy abortusza 16 évesen és 17 évesen már velem volt terhes. Amikor megtudtam, nehezteltem rá, de aztán csak örültem, hogy engem már megtartottak.:) Őt is rettenetesen megviselte, pont ezért felelőtlennek tartom, hogy mégis teherbe esett újra 1 éven belül. Aztán engem és a húgomat tisztességesen felnevelt, így biztosan fel tudta volna nevelni az elvetetett babát is, nem azon az egy éven múlt. Sosem lehet tudni, hogy fel tudnád-e nevelni a gyerekedet, valószínűleg ezért vannak olyan sokan az abortusz ellen.

2011. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!