Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit és meddig tűrnétek...

Mennyit és meddig tűrnétek azért, hogy a gyerek ne apa nélkül nőjön fel?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiunk. A párom egy ideje "játékfüggő". Egy internetes játékkal játszik és ahhoz igazít mindent. A gyerekkel alig van, pedig ő imádja az apját. Hazajön munkából, beül a gép elé, utána fürdik, eszik, megint gépezik. Amikor már huszadszorra szólok neki, hogy legyen velünk is, morog, játszik velünk 10 percet, majd visszamegy gépezni, mondván,h. miért nem bír egy ekkora gyerek egy helyben megülni és nyugodtan játszani. Altatás után ismét gépezik legalább éjfélig. Egyre nehezebben viselem el, hogy a kisfiam és én a háttérbe szorulunk. Pl. hétvégén is nagybevásárolni egyedül megyek a gyerekkel, ő addig itthon marad és csak játszik. Nagyon sokat vitatkozunk ezen és látom rajta, hogy már csak ha szóba hozom, agresszívvá válik. Alapjáraton nyugodt természetű vagyok, de sokszor kiborít ezzel a hozzáállással.

A másik meg,h. lányokkal, nőkkel chat-el és kétségbeesetten, kapkodva zárja be a beszélgetést, ha bejövök a szobába.

Nagyon keveset beszélgetünk emiatt és nem bírunk megegyezni valahogy,h. mindenkinek jó legyen.

Igazából egy barom vagyok,h. nem lépek és ha ezeket olvasnám/hallanám mástól, tudom mit tanácsolnék, de így nehéz.

Nem tudom még, mennyi a tűrőképességem, mi az, amit még el tudok viselni. De egyet tudok: a gyerekemnek nem akarok rosszat.


2011. okt. 27. 22:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én két kicsi (3év és 1év) gyerekkel hagytam ott az apjukat. Nálunk is a gépezéssel kezdődött és a netes nőkkel. Így sokkal jobban érzem magam, és a gyerekek is kiegyensúlyozottabbak, mint amikor örökös feszültség volt itthon.

Szerintem jobb ha apa nélkül nő fel, mint ha egy rossz apával.

2011. dec. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Azért arra kíváncsi lennék, hogy tervezték-e a gyereket.

Általában akkor van ilyen, mikor a férfi nem is akarta a családot (legalábbis nem az aktuális barátnőjével), csak a nő.

2011. dec. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó nincs igazad.Az én férjem jobban akart anno mint én aztán mikor megszületett mégis ő ijdt meg jobban a felelősségtől. Egy gyerek bármilyen harmonikus kapcsolatban óriási változást hoz az ember életébe, felelős leszel valakiért aki csak rád számíthat, és a saját életedben a nem te érdeked már az első, ez vagy összekovácsol, vagy elválaszt egy párt. Szerintem a házasság nagy próbája a gyerek, nekünk sikerült helyrehozni a dolgokat, de persze ez nem mindig működik, csak ha minkét fél belátja hogy rossz irányba haladnak és közösen képesek a változtatásra.

A másik meg miért kell egy feleséget hibáztatni azért ha gyereket akar, ha valaki elveszi a nőt akkor valahol természetesnek kell lennie hogy előbb utóbb jön a gyerekáldás, olyan nincs hogy egy feleség "felcsináltatja" magát, vagy ha igen akkor a férj nagyon de nagyon ostoba már bocsánat.

2011. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy általában.


Én olyan szituációról beszélek, amikor csak azért jött létre a házasság, mert jött a gyerek.

Az természetes, hogy egy feleség, ill. házaspár gyereket akar.

Persze nem tudhatjuk, hogyan volt ez a Kérdezőnél, és mindig vannak kivételek is, ezért is írtam, hogy általában azokban a családokban nem törődik az apa a gyerekével, amelyekben a férfi nem is igazán akarta az apaságot.

2011. dec. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
A gyereknek jobb lenne, ha még kiskorában szétmennétek, mert azt szokja meg, minél idősebb, annál nagyobb lesz a törés.
2011. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett veletek? Egy éve már, hogy a kérdést kiírtad. Történt változás?
2012. okt. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Kedves Anya!


Leírásod azt mutatja,hogy szeretőként,feleségként és anyaként vesztésre állsz.

Szedd össze minden női praktikádat,hogy túl járj az ellenségeid eszén!

Nem törődhetsz bele a vereségedbe!


Igen,lépned kell,de NEM lelépni!


Tény,hogy a gép függőség pont olyan addiction(függőség),mint a kábítószer. Családtag ritkán képes hatékonyan segíteni a függőségben lévőt!

Csak akkor van esélyetek győzni afelett,ha párod beismeri,hogy a gép uralkodik rajta és ő ezt nem szereti,akarja. Külső szakember(pszichológus,spec.képzettségű lelkész)segítsége szükséges!


Én drukkolok neked!

Ne add fel!

2023. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!