Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bátorság vagy felelőtlenség 4...

Bátorság vagy felelőtlenség 4 éven belül 3 gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Úgyértem a legidősebb max. 4 éves, amikor a 3. gyermek megszületik.

Ikrek nincsenek közöttük

Egy szavas választ kérek:)


2011. okt. 28. 17:50
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Miért? egészségügyileg?
2011. okt. 28. 18:08
 12/29 anonim ***** válasza:
68%

igen

nálam már a bizarr kategória

2011. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
45%
Bátorság!
2011. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
69%
Bátorság és egyben felelőtlenség!
2011. okt. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
77%

Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, akkor nem felelőtlenség. Egészségügyileg lehetnek ugyan gondok, de ha fiatal és erős szervezet vagy, akkor nem egetrengető a dolog. Ugyanis két gyerek között a rövid idő alatt a méh és gátizomzat nem tud megfelelően regenerálódni (annak két terhességmentes év kell), így ha nem is most, de később lehet probléma. Persze, ha karban tartod az alvázat, akkor miért ne?

Egyszer láttam egy műsort, amiben egy különleges család volt. A pasinak genetikai probléma miatt nem lehetett gyereke. Kiválasztottak egy donort és inszeminációval megfogant az első gyerekük. Vajúdáskor a nő méhe megrepedt, de mindketten túlélték. Mikor 6 hetes volt a baba a nő kérte a következő adagot. Az orvosnak nem tetszett az ötlet, de engedett. Nem sikerült, így stimulálták a nőt, majd jött az inszemináció. A 12. héten 4 egészséges magzat lubickolt az uh-on. A 20-as hetekben császárral jöttek világra. Kaptak egy csomó tipikus koraszülött betegséget. Az anya 2 hónap múlva már megint a dokinál volt a következő kezelés miatt, de a doki határozottan elutasította. 4 hónaposan a babák hazakerültek és az anya 3 hónap múlva már nem engedett a dokinak. Kevesebb hormont használtak, de megint 4-es ikreket várt, akik közül egy elhalt a 23. héten. A többi a 30. hét után született. Vagyis a családban 2 év leforgása alatt 8 gyerek jött világra. Na, ez már inkább tűnik felelőtlenségnek.

2011. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%

Ha megvan a "háttér hozzá" akkor legyen,de én szeretném kiélvezni hogy picik,egyenként,igy félnék hogy nem jut annyi időm és energiám mindegyikre babakorában mint pl. az elsőre.


A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.


Teljes mértékben egyetértek a válaszolóval.

2011. okt. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
74%
Magánügy. Én biztos nem csinálnám így tudatosan, szerintem nem a legszerencsésebb.
2011. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk így van. A harmadik nem volt tervezve védekezés mellett lett (spirál elmozdult) persze ezt soha senki se kérdezi, csak ránk néznek, és máris megvan a sommás vélemény (amik itt is nagy többségében, hogy felelőtlenség, meg mint a nyulak, ezt a keltetőgépet még nem hallottam, de ezt is megjegyzem akkor).

Tudtuk, hogy mit vállalunk, de azért ennyi rosszindulatra amúgy nem számítottunk.:(

Ja és van munkánk, nem vagyunk milliomosok, de normálisan élünk és nem szorulunk segítségre egyenlőre szerencsére.

2011. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nemcsak anyagi háttér függvénye, hanem hogy mennyi segítség van a családban (nagyszülők, nagynénik stb).
2011. okt. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Bátorság.
2011. okt. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!