Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bátorság vagy felelőtlenség 4...

Bátorság vagy felelőtlenség 4 éven belül 3 gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Úgyértem a legidősebb max. 4 éves, amikor a 3. gyermek megszületik.

Ikrek nincsenek közöttük

Egy szavas választ kérek:)


2011. okt. 28. 17:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
68%
magánügy
2011. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
54%

Mi bevállaljuk, nem tartom magamat emiatt se bátornak, se felelőtlennek.

Így tartjuk jónak és kész. Persze félek tőle, de amúgy is minden új dologtól félek.

2011. okt. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
37%

2 gyermeket szültem 1 éven belül.Harmadikat már nem vállalnék.De csak azért mert érzem,h nem bírnám. Megterhelte a szervezetemet.D

De az se mindegy természetes szülés volt-e,vagy császár.

Az egy szavas válaszom: Bátorság.

Véleményem: anyukának megterhelő,de a gyermekek szempontjából tökéletes. Nincs nagy korkülönbség,későbbiekben el tudnak játszani egymással stb.

2011. okt. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
68%

Bátorság.

Meg sok egyéb tulajdonság is kell hozzá. Anyagi háttér, érzelmi háttér, türelem, gyerekközpontúság.

Kisfiam novemberben lesz 3 éves, kislányom most múlt szeptemberben 1. Úgy terveztem, hogy ha a kislányom 2-2.5 éves lesz, vagyis a nagy kb. 4, akkor jöhet a harmadik.

EGyrészt azért mert így ugyanazt a gyedet kapom mint eddig, másrészt nem tudok hova visszamenni dolgozni, így ugyan 3 gyerekre kell majd időt szánni, de munkára nem, míg ha dolgoznék csak az esték és a hétvégék maradnának.

De!!!!!

Kimerültem. Idegileg, szellemileg, érzelmileg. A házasságunk is kezdett már válságba kerülni emiatt. De nem a gyerekek miatt készültem ki, az alap a svájci frankos hitel volt (sikerül most kiszállni belőle) és az az általi stressz, állandó létbizonytalanság okozta idegállapotom viszont kihatott a gyereknevelésre, párkapcsolatra.

Ha ez nem lett volna és nincs ennyi baj, valószínűleg jöhetne a harmadik.

Szóval szerintem családfüggő, hogy hol bátorság, hol felelőtlenség.

Barátnőmék tehermentes újépítésű kertes házban lanka, nagy telekkel, új nagy családi autóval, max gyed, férj átlagos fizu. Ott a legnagyobb most novemberben lesz 5 éves, a középső novemberben 3, a kicsi pedig most másfél éves. Ott a legkisebb születésénél a legnagyobb volt 3,5, a középső 2 éves.

Boldog, kiegyensúlyozott család.

2011. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
66%

Sem bátor sem felelőtlen nem vagyok, DE 4 év alatt 3 gyereket szültem.


Köszönjük, jól vagyunk, boldogok vagyunk. Férjemmel nem romlott, sőt javult a kapcsolatunk minden téren. Nincs anyagi problémánk.

2011. nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
74%

Nincs egy szavas válaszom!

Én is 3 gyermeket szültem,a nagyom 4 éves. Mind a három tervezett. Mi így tartottuk jónak! 25 vagyok,de a 25. szülinapom előtt 10 nappal lettem boldog 3gyermekes anyuka. :-)


Szerintem nem is bátorság és nem is felelőtlenség 4 éven belül 3 gyermeket szülni:-)

2011. nov. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
teljesne normális jo dolog
2019. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ha még olvassa valaki :)


16/27 Időpont 2011. okt. 28. 18:38 ez vagyok én.


Azt írtam, hogy én nem vágnék bele. Ekkor volt a kisfiam fél éves. Tavasszal ikrekkel lettem terhes, így másfél éven belül szültem hármat....:)

2019. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Bátorság,


ha a Gondviselőbe vetett hit alapján vállalja valaki

2023. júl. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!