Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teszveszen/Vaterán szoktatok...

Teszveszen/Vaterán szoktatok alkudozni? Egy helyről vennék jópár játékot, ilyenkor próbálkozhatok?

Figyelt kérdés
És ha az egyiket leütöttem és megkapom az eladó e-mail címét, utána rendezhetem vele e-mailben, hogy még mit szeretnék vagy ilyenkor is le kell ütögetnem, amit még venni akarok?
2011. nov. 8. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi szoktunk alkudozni. Pl ha még sok van hátra az aukcióból, bepróbáljuk, hogy leütjük, ha állja a postát. Nyilván azért mérlegelni kell, hogy egy a másiknak is megérje, ne lgyünk pofátlanok. Vagy a minimálár és a fix ár között adsz meg valamit, általában engednek.

Ha már megvannak az adatai, szólhatsz neki, hogy mire lenne még szükséged, általában a másiknak is érdemes megegyezni vaterán kívül, hisz akkor nem kell díjat fizetnie az eladás után.

2011. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én szoktam alkudni, normális keretek között. A legtöbb eladónál lehet. Persze mikor az amúgy is féláron adott cuccomat, még feleáron kérték, akkor én sem örültem, de normál esetben mindíg engedek ha kérdezik.
2011. nov. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En nem szoktam, de csak azert nem, mert inkabb eladni szoktam, vasarolni nem.

De alkukepes elado vagyok.

Altalaban ugy tortenik, hogy leutes elott megkeres az erdeklodo, leirja, hogy mit vinne el osszesen es megkerdezi, hogy igy mennyiert adnam egyutt. En osszeadok, kivonok, kalkulalok es mondok egy kedvezmenyesebb arat postaval es anelkul. Ha tetszik jo, ha nem tetszik, akkor nem jo.

Ha igy csinalod es az elado belemegy, akkor viszont csak egy termeket uss le es egybol irj neki mailt, ahogy megkapod az adatait, hogy zarja le neked a tobbi aukciot. Igaz, hogy igy a hirdetesi dijat ki kell fizetnie, de ez 5-10 forint es csereben jutalekot nem kell erte fizetnie, csak azert, amit leutottel, a tobbit adhatja neked jutalekmentesen, igy o meg jobban jar es talan neked is ad meg kedvezmenyt, ha szamottevo lett volna a jutalek.

De nyilvan ehhez az kell, hogy megbizhato es okos elado legyen.

2011. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, de óvatosan levelezzetek/alkudozzatok a teszvesz vagy avtera levelezési felületén, mert megbüntewthetik vaterán kívüli megegyezés miatt!
2011. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szoktam :)

Olyat is szoktam, hogy megtetszik valami és már egy ideje fent van, de nem licitált még rá senki, akkor megkérdezem, hogy x helyett adná-e y-ért. Eddig bevált :)

2011. nov. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!