Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok nevet a gyermeketeknek? A párotokkal könnyen meg tudtatok egyezni?

Figyelt kérdés
És végül is mi a kicsi neve? :)
2011. nov. 9. 12:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok kicsit sok lett a VOLNA bocsi:)asszem rám fér egy kaffee
2011. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Magyar név legyen, de ne az a brutál fajta megjegyezhetetlen, kimondhatatlan ősmagyar.

Két lány: Emese és Csilla

2011. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én mondtam a neveket a listámról, a férjem meg vétózott. Nem kicsit idegesített, mikor mondtam a nekem tetsző neveket a párom meg leszólta őket, de ő persze nem mondott egyet sem. Az elsőnél szerencsére megtetszett neki hamar a Anna név, fúnál pedig az ő nevét választottuk. Végül Annánk lett. Másodjára valami miatt a Blanka nevet választottuk lánynévnek, fiúnévként sokáig úgy volt, hogy a férjemét kapja, aztán mikor megtudtuk, hogy valószínűleg fiú lesz, azt mondtam, hogy mégse legyen ugyanolyan a neve, válasszunk másikat. Beleegyezett, és hetekig nem tudtunk fiúnevet választani. Nagy nehezen Bulcsú lett :), meghallottam valahol és ez neki is tetsztett. A harmadik gyerekünknek lett a legnehezebben neve. Ekkor az egyetlen alkalommal mondott egy fiúnevet a párom, a Leventét, én örültem, hogy végre ő is kitalált valamit, ami tetszik neki és mivel nekem sem volt kifogásom ellene rábólintottam. De úgy tudtuk, hogy nagy valószínűséggel lányunk lesz :) Kb. egy hónappal a születése előtt találtunk neki nevet, ami már az első listámon is szerepelt, így Júlia lett.
2011. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nemvolt más szempont csak hogy mindkettőnknek tetszen,és könnyen megis egyeztünk,így lett Donát.
2011. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Abban már az esküvő előtt megegyeztünk, hogy ha lesz egy fiunk, Áron lesz. Kisfiú lett az első, nem volt egy percig sem kétséges a neve.

Most várom a másodikat, 19 hetes vagyok, de még nem mutatta meg magát. :) Fiúnevet most is könnyen találtunk: András. A lánynevekből nekem kislánykorom óta az Anna tetszik, a férjem Esztert szeretne, de engem ez egy nagyon ellenszenves ismerősömre emlékeztet, úgyhogy nem igazán örülnék neki. Végülis van még 4 hónapunk, majd eldöntjük.

2011. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!

7 éve Máté Olivér lett volna az első fiunk,de akkor annyi Máté született,hogy lemondtam róla,anyósomnak volt egy könyve ,amiből a szülők születési dátumából kiszámolja,hogy mi legyen a gyerkőc neve,Zalán jött ki,így ezt választottuk(akkor még abból nem volt ennyi). Így ő Zalán Olivér lett.


A második gyerkőcnél már csak a magyar nevek között keresgéltem,a Hunor tetszett a legjobban,2.névnek a Rajmondot akartam adni mindenképpen,ahhoz viszont nem ment a Hunor,és a férjemnek sem tetszett,így Bulcsú Rajmond lett.

2011. nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az utónévkönyvből együtt írtuk össze ami mind a kettőnknek tetszett. Tudtuk, hogy kisfiú akkor már. Kb 10 név jött össze, egyesével átbeszéltük őket 2maradt: Kristóf, Zsombor. Kristóf lett.

Szerintem nehéz választani, mindegy milyen nevet adsz neki és mennyit valakinek úgyse fog tetszeni.

2011. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kisfiam Arnold Dorián.Párom Arnold.Nem akarta,hogy a kicsi az ő nevét kapja nekem viszont tetszett,mert ritka név.
2011. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mi megegyeztünk, hogy ha lány lesz, akkor Ő adja neki a nevet, ha fiú akkor én.

Maja lett.

2011. nov. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A fiam az apja nevét kapta, így lett Alex. Ha nem tetszene a neve, biztos nem hagytam volna hogy így hívják.
2011. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!