Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha felidegesít a gyerekem,...

Ha felidegesít a gyerekem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az egyik lányom 3 éves, egy kis hisztigép. Már korrán reggel elkezdi: nem csipkerózsika van a a bugyin nem jó, nem hercegnős a trikó nem jó...

mindig van miért hisztizni... benti cipőben akarna kimenni sétálni...áááááááááááááááá

Engem meg egyre és egyre csak idegesít a hisztijével, amit persze nem hagy abba.

Szerintetek mit szedjek? Terhes is vagyok. MagneB6 jó lenne idegességre?


2011. nov. 11. 08:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy használ a MagneB6, de problémát nem old meg. A lányod hisztijével is kellene valamit kezdeni.
2011. nov. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

annyi biztos, hogy azzal tudod őt visszafogni, hogy nem hagyod magad kimozdítani a nyugalmadból. ne hagyd, hogy ő döntse el, milyen hangulatban teljenek napjaitok. próbáld figyelmen kívül hagyni.


tudom, hogy leírni könnyű, én gyerekem még kisebb, ilyen gondjaink nincsenek. de előtte tanítottam kicsiket, és ott tapasztaltam emg, hogy a legjobb fegyver a nyugalom.

2011. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

annyi biztos, hogy azzal tudod őt visszafogni, hogy nem hagyod magad kimozdítani a nyugalmadból. ne hagyd, hogy ő döntse el, milyen hangulatban teljenek napjaitok. próbáld figyelmen kívül hagyni.


tudom, hogy leírni könnyű, én gyerekem még kisebb, ilyen gondjaink nincsenek. de előtte tanítottam kicsiket, és ott tapasztaltam emg, hogy a legjobb fegyver a nyugalom.

1. azzal, hogy ő hisztizik, még nem azt jelenti, hogy az egész napunkra rányomja a bélyegét és egész nap ilyen. Amúgy aranyos, szófogadó a hisztiket leszámítva

2. a te gyereked még kicsi, még nem tudod mi vár rád, tapasztalatod sem megfelelő, mert saját gyerek esetében egészen más a helyzet, mint máséval.

3. szavaidból nem érzem ki a szeretet szikráit sem.

úgy beszélsz a gyerekekről mint gonosz kis törpékről.

Jobb meg se szólaltál volna...

2011. nov. 11. 12:37
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Szeretném megvédeni a válaszadót (bár nem tisztem, és ő sem kért erre):


Milyen választ vártál??? Gondolod, hogy az a megoldás, hogy enyhe nyugtató szedésén töröd a fejed? Aztán később majd egyre erősebbhez nyúlsz?? Nem állítom, hogy neveletlen a gyermeked -és a 2.válaszoló sem állította- csupán annyi, hogy a te kezedben van az irányítás. Lesz abból a gyerekből még kamasz is.

2011. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Képzeld, gondolkodom homeós nyugtatón, vagy teán, gyógyszeren semmiképp sem.

Tudod, babát várok megint, ingerült vagyok, az életünk sem túl gondtalan.

Te is inkább kíméltél volna meg a kioktató válaszoddal, sokra nem mentem vele. Rosszindulatú vagy!

2011. nov. 11. 12:54
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Senki nem bántani akart. Feltettél egy kérdést és a leírtak alapján kívülállóként nyugodtan elmondtuk a véleményünket. Nem bántó hangnemben. Te vagy csak felháborodva. Te sértegetsz csak.
2011. nov. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 gabyjoze8377 válasza:
100%

A gyerekeknek is vannak rossz napjai. Az én lányom 8 éves és ő is alapjáraton normális gyerek, de van olyan, hogy a sz.r is ízetlen. :) Ilyenek a reggelek 3 éves kora óta - mióta közösségbe került - nincs kedve felkelni, a farmer nem jó, a cipó nyom, húzod a hajam stb. Minden reggelem vitával kezdődik, harcolok vele. Persze édes teher, de az ember napjait azért megbélyegzi. Ingerültebb leszek én is.

Gyakorlatilag én felemelem a hangom és nem hagyom, hogy visszabeszéljen. Próbálok türelmes lenni én is, de nem mindig megy. Bántani sosem szoktam, az nem vezetne sehová. Néha azt teszem, hogy amikor jó passzban van és kér tőlem valamit, elkezdek hisztizni ahogy ő szokott. :) Pl. szereti masszírozni a hátam a pici kezével, olyankor előadom magam, felveszem az ő stílusát. Mikor már kiborul akkor elmondom neki, hogy ez miért volt. Akkor egy ideig elmaradnak a hisztik, és megérti mennyire rossz nekem is, mikor ő így viselkedik.

Remélem segítettem egy picit.

Ja és ha teheted a hisztinél hagyd ott, mond meg neki ha megnyugodott majd beszéltek addig hagyjon békén. Még kicsi volt az enyém ezt is bevetettem. Levegőnek néztem, persze az egyik szemem akkor is rajta volt. Általában hatásos volt. :) Kísérletezz és vigyázz a pocaklakóra. Nem lehet hogy van benne egyfajta féltékenység azért, hogy lesz egy testvére? Beszélgettél már erről vele?

2011. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Gondolod, hogy már érezheti a új kis jövevény közeledtét?

Emlékszem, a nagylányom is mennyire elutasító volt egy jó ideig velem szemben, mikor megszületett a testvére.


Ha belegondolok, az utóbbi 3 hétben, amikor kiderült, hogy babát várunk, azóta ilyen kis hisztis igazából.


Ha felébred, megbeszélem vele.

Köszönöm neked a segítő szavakat.

Minden jót!

2011. nov. 11. 13:21
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

2.vagyok

igazán nem tudom, mivel bántottalak és milyen szeretetet hiányolsz tőlem.

racionálisan leírtam, ami szerintem jó útmutató.


(mellesleg én is babát várok, nekem sem hiányzott hogy a torkomnak ugorj.)

2011. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én nem estem neked.

Te papoltál itt nekem a nyugalomról. Majd megtudod, ha megszületik a kicsid....

2011. nov. 11. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!