Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha felidegesít a gyerekem,...

Ha felidegesít a gyerekem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az egyik lányom 3 éves, egy kis hisztigép. Már korrán reggel elkezdi: nem csipkerózsika van a a bugyin nem jó, nem hercegnős a trikó nem jó...

mindig van miért hisztizni... benti cipőben akarna kimenni sétálni...áááááááááááááááá

Engem meg egyre és egyre csak idegesít a hisztijével, amit persze nem hagy abba.

Szerintetek mit szedjek? Terhes is vagyok. MagneB6 jó lenne idegességre?


2011. nov. 11. 08:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem viszont mindenkeppen szedj valamit, kerj az orvostol segitseget, ha szukseges. Neked kell.

A kommentjeid alapjan te is hisztis vagy, nem csak a lanyod.

Es bunko is a valaszolokkal. En meg veled.

Bocsika.

Ha neked tanacskent irt ket-harom soron (amiben semmi rossz indulat nem volt) igy ki tudsz borulni es igy kiforditod az egeszet, ekkor tenyleg szukseged van valamilen erosebb cuccra.


Nekem van gyermekem, ketto, raadasul egy ev kulonbseggel, ezt legalabb nem vaghatod a fejemhez. Tapasztalatbol irom: az, hogy ennyire tuskes vagy a sajat valaszoloiddal szemben nem normalis. Tenyleg menj orvoshoz, mert gondolom hasonloan reagalsz masokra is.

Minden jot!

2011. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi, megfogadom a tanácsod.
2011. nov. 12. 17:27
 13/15 anonim ***** válasza:
én is csak erre tudok jutni az irományaid alapján. nem csodálom, hogy a lányod hisztivel próbál kicsikarni figyelmet, szeretet belőled.
2011. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 gabyjoze8377 válasza:

Nem hiszem, hogy bárkinek sértegetnie kellene a másikat. Aki visszavágott az pont olyan hisztis... :)

Igen, így gondolom, hogy érzi a pocaklakót és féltékeny. Vagyis fél, hogy majd őt akkor nem fogod annyira szeretni mint most. Ha megszületik a baba próbáld meg minél több feladatba bevonni. Pl mikor tisztába teszed, kérd meg, hogy hozzon ide ezt-vagy azt. A krémet ő i rákenheti a testvére popsiára. Segíthet neked sok mindenben ami persze apróság, de neki nagy dolognak fog számítani. A gyerekek sokszor nem tudják kifejezni magukat, ilyenkor jön a hiszti, a nem tudok aludni mert rosszat álmodok, nem eszek stb. A gyermekedet te ismered a legjobban. :) Igaz, hogy nekem csak egy van, de a családban többször láttam már hasonló dolgokat. Rengeteget olvasok pszichológiai jellegű könyveket minden témában, így bátran merem mondani, hogy sokat beszélgess vele a testvéréről valamint tervezgess vele, hogy milyen feladatok várnak majd rá és mennyi mindent megtaníthat majd neki. :)

Továbbra is azt javaslom, hogy ne szedj semmit. Inkább beszélgess vele sokat, nézzetek közösen olyan filmeket amikben ez a téma. Szerintem nagyon édes film a Nicsak ki beszél. :)

Szép napot kívánok és nagyon sok kitartást és türelmet! :)

2011. nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszadónak: köszönöm szépen!

Az utolsó előttinek: az én gyerekeimnek nem kell szeretetet, figyelmet kicsikarniuk, hiszen nem vagyok híjján belőlük:)

2011. nov. 14. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!