Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy másfél éves kislányom, akit szeretnék beíratni a bölcsibe, mivel már nem bírok vele itthon lenni! Szeretem őt nagyon, de egyszerűen untat, nem tudok vele mit kezdeni a nap 24 órájában! Inkább elmennék dolgozni, ott legalább emberek között lehetek, nem itthon bezárva egy másfél évessel, akivel egyszerűen nem tudok mit kezdeni!

Köszi a válaszokat!


2011. dec. 5. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem vagy rossz anya, de most kapni fogsz hideget-meleget.
2011. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya. Bár gondolom, aki minden egyes percét 1000%-osan élvezi a gyereknevelésnek az biztos most rossz anyának hisz. Viszont mások vagyunk, más az élethelyzetünk és más a felfogásunk, ezért ne másokhoz hasonlítsd magad, hanem csakis a saját életedet értékeld!

Ha úgy érzed, hogy jobban éreznéd magad kicsit emberek között, és ezáltal jobban tudnál a gyermekedre koncentrálni a maradék időben, akkor a kislányodnak is jobb lesz ez.

A lányodnak nem a mennyiségi idő lesz a lényeg, hanem a minőségi.

2011. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom így ismeretlenül, hogy ez egyfajta megcsömörlés a részedről, ami bizonyos feltételek mellett teljesen érthető.

Ha a baba születése óta nem jársz felnőttek közé és 24 órát "csak" a kicsiddel vagy, akkor logikus hogy ez az érés kialakul olyan anyukáknál, akik nagyon aktív társadalmi életet éltek előtte.


Én azt gondolom, hogy a gyermekednek legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott anyucija legyen, aki az együtt töltött időben vidám, figyelmes tud lenni.

Ha ez a bölcsi megoldással érhető csak el, akkor legyen.


Amúgy mielőtt végképp így döntesz, érdemes átgondolni más verziókat is: van olyan időd, amikor gyerek nélkül (esetleg a férjeddel) csináltok valamit és valaki vigyáz a gyerekre?

Vannak hobbijaid, amit csinálhatnál mellette is?

Nincsenek anyukák/barátnők, akikkel nem csak gyereknevelésről lehet beszélgetni, hanem más érdekes dolgokról?


Ha ezekből tudnál biztosítani magadnak valamennyit, akkor talán elmúlna ez az érzésed is.

Esetleg családi napközibe heti két délelőtt a kicsinek?


Persze ha a munkád konkrétan az, ami hiányzik, az más.


Én fontosnak tartom, hogy kb. 2-3 évig az anyával legyen ideje legnagyobb részében a gyerkőc, de azt gondolom, nem akármilyen áron. Ha a munka tesz Téged kiegyensúlyozottá, akkor lehet, hogy a délutáni pár közös boldog órával jobban gazdagodik a kicsid, mint egy egész napos frusztrált anyukával.


De azt azért tudd, hogy az anyaságod így is úgy is nagyon értékes!

Minden jót!

2011. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nyilván nem leszel rossz anya. De lehetnek buktatói is a korai munkába állásnak. Én is másfél éves korában mentem vissza dolgozni első gyerekem mellől, hasonló okok miatt. És nem bizonyult túl jó döntésnek. Fáradtan értem haza, és szó szerint rám zúdult a fiam egész napos anyahiánya. Igen ám, de ott volt a főzés, a háztartás. Mindketten megszenvedtük. A következőnél már inkább otthoni körülmények között kerestem megoldást arra, hogy ne záródjak be. Beiratkoztam levelezőn a főiskolára, így volt gyerekmentes napom is, de nem voltam annyira kötve, mintha dolgoznék. Később meg nagyon jól jött a diploma.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne menj vissza dolgozni, csak gondold át alaposan, hogy milyenek lesznek a hétköznapok, lesz-e segítséged. Csak így szabad belevágni.

2011. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem,hogy untatna....egész egyszerűen ilyenkor azért már simán vágyik az ember arra,hogy kimozdulhasson otthonról,felnőttek társaságába legyen stb stb stb ez nem baj :) Sok olyan gyerek van aki imádja az ovit,bölcsit és a többi gyerek társaságát stb szóval lányodat se fogja hátrány érni ezzel.
2011. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

El fog múlni.

Nálam is volt egy ilyen időszak, és elmúlt, azóta imádok vele lenni.

De tényleg volt pár hónap, amikor már nem tudtam vele mit kezdeni, pont másfél éves volt, akkor halt meg anyukám, felkelni sem volt kedvem, nem hogy vele foglalkozni, legszívesebben elszaladtam volna messzire.


Aztán visszataláltunk egymáshoz, de utána sokat kellett tennem azért, h elfelejtse azt a pár hónapot.

2011. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne add be bolcsibe szerintem. A lanyom is uncsi volt 1,5 evesen. Azt vartam, hogy elteljen egy ev es menjen vegre. Most 2,5 eves, nem irattam be bolcsibe. Imadok vele foglalkozni (most mar lehet is, mert beszel, van eszecskeje. ) 3 evesen fog bolcsibe jarni.

Turelem neked! Nem a gyerekbol van eleged, hanem az unalmas hetkoznapokbol. Csakhogy ha visszamessz dolizni mar most, meg rosszabb lesz szerintem. Munka+haztartas+gyerek

2011. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem mondom ennyi infó alapján, hogy rossz anya vagy, mert nem tudhatom.

Az, hogy emberek közé vágysz, az oké, nincs ezzel semmi baj. Hogy bölcsibe adnád ezért a gyereked nekem kicsit furcsa, de hát nem vagyunk egyformák.

Viszont ahogy ezt az egészet leírtad az számomra nagyon hideg, rideg, tárgyilagos. Hogy untat a saját gyereked, és nem tudsz vele mit kezdeni?!

Ha jó fej a védőnőd, akkor én elbeszélgetnék vele ezekről az érzésekről. Lehet tudna jó tippeket adni, hogy mivel kössétek le magatokat. Talán csak elfelejtettél játszani. :)

2011. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy rossz anya. Az is lehet, hogy a kislanyod a kezdeti nehezsegek utan szeretni fogja a bolcsit. En is egy dolgozo anyuka vagyok es sajnos az en kisfiam anyagiak miatt 1 evesen kerult bolcsibe. Nagyon szereti, semmi gond nincsen vele. Bevallom neked nagyon jo emberek kozott lenni, leulni ebedelni egy jot a kolegakkal, nyugodtan meginni egy kavet stb. Es a penzrol nem is beszellek, de gondolom nem is kell. A lelkiismeret furdalas mai napig bennem van pedig mar 2 eves lesz lassan a fiam de nallam ugymond ez vegso megoldas volt. En azt tanacsolom neked, hogy probald ki. Kisfiam szereti a bolcsit mert rengeteg uj jatek van mindig, kerteszkedni is szoktak (tavastol keso oszig), van zene, tanc, kozos foglalkozasok, sutes-fozes... Kisfaimnak van egy kis baratja aki minden reggel felkialt hangosan es nagyon orul amikor a kisfiam megerkezik.  Szoval nem egy ordogi hely ahol szenvedesre iteled a gyereked es megvonod a szuloi szeretettol.  Ugy csinaljatok, hogy mindenkinek jo legyen mert ahogy a kozmondas szokta mondani, ha egy anya boldog akkor a gyerek is az.  Annak meg semmi ertelme nincs, hogy te bezarva, unatkozva meg boldogtalanul erezd magad. Ez nem a 19 szazad, hogy megkovezzenek ha a gyerek mellett elmessz dolgozni. Probaljatok ki a bolcsit es ha szeretni fogja akkor hajra! Kisfiam napi 6 orat van bolcsibe hetfotol pentekig. A ferjem hozza el delutan 3 orakor es en 5-re erek haza. Szellemileg lefaradok a munkahelyen (irodai melo) es mar sokszor alig varom, hogy a fiam fizikailag lefarasszon. A melohely utan televagyok energiaval es jokat jatszunk, tekergunk. Nem olyan rossz ez. Szinten nagyon jot tesz a kisfiamnak az, hogy delutan 3 oratol egesz 5 oraig csak a ferjemmel van es csupa fius dolgokat csinalnak, o maskent jatszik vele mint en. Nallam egyeduli negativ dolog az, hogy a hazimunkat nehez elvegezni ha az ember dolgozik. :( Fozni szerencsere nem kell mert mindenki a munkahelyen eszik de a takaritast megoldani kesz remallom.
2011. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, az én fiam másfél éves koráig állandóan sírt. Most egy hónapja jöttek rendbe a dolgok és végre élvezem, hogy egy kicsit unatkozhatok. Még nem beszél úgyhogy szerintem addig van ez a csend, utána szerintem felpörögnek jobban a dolgok.

Amúgy van egy fordulópont, amikortól számítva könnyebb otthon.

2011. dec. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!