Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A sok szenvedés, szomorúság,...

A sok szenvedés, szomorúság, fájdalom meg tud változtatni egy személyt?

Figyelt kérdés

mondjuk 7-8 évesen még kedves, nyitott és szeretetre képes volt.


most 22 évesen nem szokott kedveskedni, zárkózott és azt vallja hogy a legjobb öröm a káröröm.. nem sír még a közeli rokonok halálán sem stb... teljes mértékben érzéketlen lett.


2011. dec. 12. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, megváltozhat valaki fájadalom, csalódás, szomorúság hatására. A lehetséges ok: 7-8 évesen még gyerek volt az illető, akkor "formálódott" testileg-lelkileg. Szeritnem tök természetes, hogy más az ember 7-8 évesen és más 22 évesen. Én 7-8 évesen, csendes, visszafogott,félénk amolyan igazi "jó kislány " voltam. Most meg 30 évesen temperamentumos, nagyszájú, hisztis nőszemély vagyok, pedig nem is szenvedtem, túl sok fájdalom sem ért.
2011. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igaz, de a sok szenvedés ha kimarad az életéből akkor mára másmilyen is lehetne...?
2011. dec. 12. 19:30
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem is kijutott a szenvedésből. gátlásos és érzékeny fiatal voltam, aki azt hitte nem való semmire. majd megráztam magam elköltöztem a borzalomból, megismertem a férjemet, és mára egy ambíciózus, magabiztos boldog anyuka vagyok. de mélyen legbelül még emlékszem.
2011. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
és határozottan IGEN. ha nincs a sok szenvedés, akkor ma minden más. legalábbis nekem biztosan. de én nem voltam kárörvendő, és épp az ellenkezője.. könnyen sírtam..
2011. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg, nagyon is... Szörnyű szülőkkel, rossz, sőt borzasztó gyermekkorral a hátam mögött, biztosan állítom, hogy megváltozhat a szenvedéstől egy személy. Én szerencsére jó irányba változtam. Láttam a példát magam előtt, hogy milyen nem akarok lenni, nem is lettem. Ma már boldog feleség, és családanya vagyok. Nem biztos, hogy akkor is ilyen lennék, ha nem ilyen az előzmény... Sajnálom, hogy ez a személy rossz irányba változott.
2011. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Nagyon mosolygós, cserfes kislány voltam, mindig a középpontban.

Aztán anyámnak két válása, idegösszeomlása, nővérem korai abortusza, apámmal való rossz viszonyom (bár inkább nem is volt), anyám idegösszeomlása, pszichés problémájának elfogadása, a család hozzáállása (akkor már csak én éltem vele, miért nem vettem észre, keveset figyelek rá, stb.) odáig juttatott, hogy senkiben nem tudok megbízni. Soha az életben nem csalódtam a férjemben, de nem mondhatom, hogy 100%-osan megbízom benne, ahogyan egy családtagomban, barátomban sem. Ezért sem voltak soha úgy igazán barátaim.

27L

2011. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy megosztottátok velem ezeket a történeteket.


örülök annak hogy volt akinek a végén jobbra/jóra fordult a sorsa.


vannak dolgok amin sajnos bármennyire akarunk is nem tudunk változtatni. pedig higgyétek el próbáltam..


22F

2011. dec. 13. 10:32
 8/11 anonim válasza:
Igen, változhat. Én 3x változtam életemben. Először 12 éves koromig elég rossz fiú vtam, minden bajban benne vtam. 12 éves koromban egy esemény hatására megváltoztam, zárkózott, csöndes ember lettem. 16 évesen minden ok nélkül megint változtam, elkezdtem igényelni a társaságot, barátokat szerettem vna. De sajnos egy olyan iskolába ,,jártam" ahol nem nagyon volt lehetőségem barátkozni, mert éretlen volt mindenki és ebbe bele őrültem és azóta teljesen gonosz lettem, majdnem, hogy közveszélyes. Ez a 3. változásom. Sajnos ez miatt most kereshetek másik sulit :( 17/F
2011. dec. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. dec. 14. 05:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, meg tud bizony...! Engem is megváltoztatott.

2011. dec. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!