Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mindent beleszámolsz,...

Ha mindent beleszámolsz, mennyit költöttetek az érkező (első) baba érkezésére? Könnyen ki tudtátok gazdálkodni? Most már többet költenél, vagy kevesebbet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 21:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
első gyereknél mivel az egész családban első volt mindenből újat vettünk. Csak a kiságy és a babakocsi volt 200.e és ezután jön a többi. Nagyon nagyon sok felesleges dolog volt, főleg játék meg kisruha amit sosem tudtam ráadni. mind Brendonos vagy drágább vadiújak. Volt pihenőszék is pl, meg hordozókendő visított mindegyikben. Most mivel a második is fiú lett a ngy meg már 5 éves így sok mindent megörökölt a pici a nagytól. játékot egy darabot se kapott újat rucikból is van még a nagyról bár azóta már hordta pár gyerek, de azért kapott egykét újat. Textilpelus megvolt mind a nagytesóról, meg én pl törölközőket meg ágyneműt vettem újat ami csakis az övé más nem használja. Most már a rucikat előbb a turiban nézem meg ezeket gyakran olyan keveset használják, hogy tényleg nem mondod meg hogy turis volt. Cumit meg cumisüveget nem vettem most, az elsőnél volt csak macera volt vele, úgy döntöttem a pici csak cicizni fog és kész. Nem is kell neki a cumi szerencsére. a babakocsink drága volt de imádom 5 évesen 4 gyereken túl is tökéletes, és persze a légzésfigyelő, ami nagyon jó de az is megvolt a nagyról. ami tök felesleges nekünk a babafotel, az elektromos orrszívó, és lázmérő, ezek ott porosodnak a polcon, és mindegyik a gyógyszertári ápolókat használja, mert a nagynak is érzékeny a bőre, felesleges a sok illatosított gyerektermék.
2012. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Babakocsival, szobabútorral, ruhákkal (semmit nem örököltünk, csak 86-os mérettől felfelé) együtt szerintem olyan 500.000 Ft-ot biztosan. Ha nem többet. De nem vettünk semmit, ami felesleges lett volna, vagy ne használtuk volna.

Nem kellett kigazdálkodni, félre volt téve. A bútorra pl. annak idején anyukám adott pénzt, hogy tegyük a többihez.

2012. jan. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi is kb. 400-500 körül költöttünk, de ebben benne volt a magándoki és a szülés is. Mindent meg kellett vennünk, mert első baba (családban is, tehát nem kaptunk semmit).
2012. jan. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekunk is 7 szamjegyu lett a vege es nem vettunk sok felesleges dolgot, igazabol ha belegondolok most is mindent megvennek. Nalunk csak a babakocsi, a kisagy es a pelenkazo volt egyutt 300ezer ft. Minket nem huzott le az osszeg.
2019. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!