Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális korkülönbség...

Mennyi az ideális korkülönbség testvérek között?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos kislányom. Szeretném, ha kicsi lenne a korkülönbség közte és a születendő kistestvére között, de azt hallom, nagyon nehéz két kicsivel, várjak inkább 4-5 éves koráig. Veszélyeztetett terhes voltam, az leszek a következő szülésnél is. Szülés előtt két hetet voltam kórházban. A távollétem biztosan megviselné a kislányom 1,5-2 éves korában. Emellett sokat kellett pihennem, nem emelhettem szinte semmit. Ez is szinte elképzelhetetlen egy 2 évesnél. De azt is hallottam, hogy ha 3 évnél nagyobb a korkülönbség, már nem játszanak a gyerekek együtt. Ha viszont várok, minden figyelmem a kislányomé lehet, amíg el nem kezdek dolgozni. Mit gondolnak/gondoltok?
2012. jan. 12. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ideális 2-3 év szerintem, akkor még összenőnek. Viszont ha nagyobb a lányod pl. 5 éves, sokat tudna neked segíteni a pici körül. Mi 1,5-2 évet szerettünk volna, de nem jön a 2. baba. Így már 3 év lenne közöttük, ha sikerülne ebben az évben.
2012. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

A 2-3 év a legideálisabb. Két éles korára már nem kell állandóan mellette lenned,tud játszani egyedül is,rábízhatod a mamákra,apukára is időnként. Nem feltétlen jó,ha minden figyelmed a gyerekre van. Kell vele foglalkozni,játszani,de hagyni kell,hogy egyedül is elfoglalja magát.

Nálunk 23 hónap van közöttük,de szépen eljátszottak többnyire. Csak néha vesztek össze, de ez a nagyobbaknál is előfordul.

2012. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Pont ezek az elönyei és hátrányai mindegyiknek mint amit elmodntál.

Ezt nektek kell eldönteni.

Midenki másképp gondolja.


Nekem 4 év volt a tesóm meg köztem és nem volt jó, tényleg nem tudtunk soha együtt játszani.


Nálunk 21 hónap lesz és habár senki de senki rokonunk nincs a közelben(200km-re lakik az elsö nagybácsi) így biztos nehéz lesz, de csak egy darabig, mert ha 4 évesen szülsz még minimum 2 év mire a következö gyerek is önálló lesz. 6 év múlva lesz egy 2 éves gyereked, aki már kezd önálló lenni. ha 2 évet hagysz akkor 4 év múlva már két önállóbb gyereked lesz.

2012. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem 22hónapos a kislányom.De egyenlőre még nem tervezünk kis tesót,majd ha 3-4éves lesz.És pont azért is amiket leírtál.A kislányom most van abban a korban hogy igényli a foglalkozást,hisztis korszak stb.Most pont elég ő is.Ha már 3-4 éves lesz akkor már jobban ellesz.
2012. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nálunk a két kisfiunk között 17 hónap korkülönbség van.

8 hónapos volt a nagyobbik amikor is elkezdtünk próbálkozni és elsőre össze is jött.

hát mit mondjak nehéz volt az első év, de megérte!!

most a kicsi 26 hónapos, a nagyobbik májusban lesz 4 és remekül elvannak együtt.


én egyke vagyok, tehát a tesós dologról nem tudok véleméynt mondani.

de a férjem és a tesója között 5 év van és az sok. pl. amikor a férjem még ovis volt, akkor a tesója már általános iskolás, amikor a férjem ált.iskolás vol és a végefelé a tesója már középiskolába ment alig voltak együtt.szerinte az sok év korkülönbség.


hallottam olyat is, ahol 3 év a korkülönbség és mondjuk a kicsi akkor születik amikor a nagy oviba megy és volt olyan kislány itt a közelünkben aki megkérdezte az anyukáját, hogy most neki azért kell elmennie minden nap otthonról , mert a tesója megszületett és akkor őt már nem is szeretik??


visszatérve hozzánk, nálunk is volt 1 eset,amikor szoptattam a kicsit és az akkor 18 hónapos nagyfiunk odajött és leöntött minket 1 pohár vízzel és kiment a szobából szomorúan. köpni-nyelni nem tudtam... sajnáltam őt. de mindig ő kapta úgymond a nagyobb törődést, ha jöttek látogatni is minket , akkor először a nagyhoz mentek oda először, ő kapott ajándékot, sokat foglalkoztunk-foglalkozunk vele-velük. mára teljesen jól összeszoktak és nem bántuk meg hogy hamar jöttek egymás után.

2012. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A tesóm és köztem 17 hónap a korkülönbség, és folyamatosan öltük egymást. Én vagyok a kisebb, de mindig szebb, segítőkészebb voltam, előbb jött meg a menstruációm, előbb mentem férjhez. Szerintem ez mind agyonfrusztrálja. Remélem, tévedek.
2012. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 év 2 hónap van, nincs különösebb gond, féltékenység sincs egyenlőre!
2012. jan. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Két és fél év van a nagylányaim között. Szerintem elég jól elvannak és régebben sem volt különösebb gond velük.(12 és 14.5 évesek) Most jön a harmadik szerintem most sem lesz.... remélem.
2012. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 3-4 év korkülönbséget tervezek. Szerintem ez a legideálisabb.
2012. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!