Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha GYES alatt születik a...

Ha GYES alatt születik a tesó, akkor milyen illetmény jár?

Figyelt kérdés
Újból indul a TGYÁS és a GYED, vagy már végig csak GYES-t kapnék? Vagy vissza kell(ene) mennem 1 évre dolgozni a két gyerek között (előtte 13 évig dolgoztam)? Nem értem ezt az egész változtatást, hogy ilyen esetben hogyan vonatkozna rám...
2009. máj. 25. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Újból indul a TGYÁS és a GYED, de mivel nem volt közte 180 nap kereseted, ezért ennek összege fix, 96.600 Ft a TGYÁS és a GYED is fixen.


Ui.: a törvény szerint akkor járnak ezek, ha előtte volt 180 (az új törvény szerint 365 nap biztosítási viszonyod az elmúlt 2 évben bármikor. Mivel a GYED az biztosítási viszony, így neked az elmúlt 2 éven belül volt 365 nap biztosítási jogviszonyod.)

2009. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Újra jár tgyás illetve később gyed is. A szükséges biztosítási időtartamba beleszámít a gyed illetve a gyes ideje is. Eddig úgy volt ha valamilyen ok miatt (táppénz, gyed gyes stb) nem volt munkabéred amiből az ellátások összegét számolni tudják, akkor a minimálbér kétszereséből számoltak, illetve ha a papír szerinti tényleges béred ennél kevesebb volt, akkor abból. Nem tudom, de valószínűleg ez a számítási mód az új rendszerben sem fog változni. Dolgozni visszamenni a magasabb összegű juttatások miatt lehet érdemes. valamennyit kell, hogy emeljenek a béreden ami a juttatások emelkedését is jelentheti.
2009. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!