Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az az ok ami miatt elválnál...

Mi az az ok ami miatt elválnál férjedtől? És meg is mernéd tenni?

Figyelt kérdés

Van egy kislányunk, 11 hós, szinte semmit nem foglalkozik Vele. Velem sem. A szexuális életünk katasztrófa. Nőnek szülés óta nem érzem magam mellette, megváltoztam, (+8kg, lógós mellek, stb) a házimunkában semmit nem segít. Egyszóval eljött az a pont amikor azt érzem mindegy lenne ha egyedül élnék.


Volt valaki hasonló helyzetben?


2012. jan. 18. 21:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Ismét csak egyetérteni tudok az előttem szólóval. Ősanya típus lennék? Nem tudom, a mai világban olyan sok értelmezése van ennek a szónak.... Azt vállalom, hogy nekem az anyasággal kerek lett a világ, én nagyon akartam a gyerekeimet és full boldogságot adnak.

De hogy apucitól függenék... Nos, max. gyedet kapok, vagyis jó pozícióból mentem szülni. Most is visszavennének akár azonnal, ha azt mondanám, megy bölcsibe a gyerkőc (na meg ha nem lennék újra babás ugye). Lakáskérdés se lenne gond, van egy örökölt családi ház, nagyimé volt, apukám egyelőre megtartja, nemrég a húgom lakott benne egy ideig, de most is üresen áll, mielőtt házat vettünk, apa fel is ajánlotta nekünk is ingyen, hogy miénk lehet, ha szeretnénk, átlagos kockaház nagy kerttel, elég jó helyen, de mi mást szerettünk volna. Mindenesetre lenne hová mennem, ha hirtelen kellene.

Nem, egyáltalán nem függök ilyen értelemben a férjemtől. De régen pl. nem volt válás, az emberek mégis legtöbbnyire szépen éltek egymás mellett a házastársukkal, nemes egyszerűséggel azért, mert tettek a kapcsolatukért! Mivel válni nem lehetett, két választás volt: vagy igyekeznek jó kapcsolatot tartni, vagy élhetnek kutya-macska viszonyban. Szerintem ez megszívlelendő álláspont. Én inkább szeretnék nyugalomban, békességben, szeretetben eltölteni egy életet a férjemmel, mint mindig előlről kezdeni és mindig ugyanoda jutni: amikor oszlik a rózsaszín felhő, rájönni, hogy emberből van a másik is, emberi hibákkal és jó tulajdonságokkal együtt. Azok, amik kezdetben nem is tűnnek hibának, az évek folyamán esetleg azzá válhatnak - na ez ellen kell tenni szerintem.

És igen, kedves kérdező, teljesen egyetértek az előző válaszolóval abban, hogy ha te nem vagy elégedett, csak nyavalyogsz, a férjed a napi meló után folyton egy rakás szerencsétlenséget talál otthon, abból előbb-utóbb elhidegülés lesz. Nem ugyanaz vagy, akit elvett feleségül, hát miért csodálkozol? Ha előtte csinos voltál, szexi, élvezted az életet, megoldottad a problémáidat, akkor ezt valahol jogosan várja el most is. Nem mondom, hogy az anyaság minden perce könnyű, vannak igenis nehéz pillanatok, van, amikor a gyerekek az idegeiden táncolnak, de azért vagy otthon gyeden, hogy ezt megoldd, kezeld. Nem a férjed dolga. A tied. Vagy együtt tudsz élni ezzel, vagy nem. Ennyi.

Mondom, nem a plusz nyolc kilód a lényeg - lehet, a férjednek fel sem tűnik igazán. Amit ő lát, hogy nem törődsz magaddal és süt belőled a boldogtalanság. Márpedig ha negatívat sugárzol a másik felé, a válasz is csak negatív lehet.

2012. jan. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Én most már értek mindent!Nem semmi stílusod és hozzáállásod van a dolgokhoz!

1: Nekem nem válaszolsz, mert akkor magadba kellene nézned, ami gondolom nem egyszerű.Átnézni az életed.Mi miért van..Hogyan..stb.

2: 2 többgyermekes anyuka próbál neked segíteni, erre csak az a reakciód, hogy burkoltan elküldöd őket a ....!

Hát ne haragudj, de így már érthető a férjed hozzáállása a dolgokhoz.Egyértelmű, hogy magaddal van bajod, amit kivetítesz másra!!

Én ezt nem szemétségből írom, hanem azért, hogy térjél magadhoz.Én is ilyen voltam!!!Mindenért (de tényleg) tudtam mást hibáztatni!!!Aztán hosszas beszélgetésekkel ez ki lett küszöbölve.De nem csak a párom, hanem a családom is észhez térített rendesen.Aztán rendbe szedtem magam, és elfogadtam magamat is.Mert mint kiderült saját magammal is problémám volt, mivel volt rajtam szülés után felesleg.De miután párom felvilágosított, hogy ez azért őt zavarja, de mivel szeret ezért nem foglalkozik vele.És ahogy megnyugodtam lelkileg, így elkezdtem fogyni.Most már megint jól érzem magam a bőrömben.De ehhez kellett a párom is, aki őszinte hozzám, és szeret!

Itt adják neked a jobbnál jobb ötleteket...

Nekem is csak 1 lányom van, és mellette tényleg nem nagy cucc rendet és tisztaságot tartani.Ez nem ősanyaság kérdése.

Egy anya az, aki összetart egy családot!!!Ezt ne feledd.Ha te mindenben a hibát keresed, és mástól várod a megoldást, akkor az egész szét esik.

Arról nem is beszélve, hogy az anyukáknak mondod, hogy a párjuktól függenek??!!!És te mit csinálsz???A gyereket meg a háztartás vezetést, a párodtól teszed függővé.De nem is értem miért!?Ne haragudj, de ez a dolgod.

Véleményem szerint, ha te rendbe hozod magad lelkileg, akkor párod is megváltozik.Csak tényleg magadba kéne nézned, ami nem 1-2 perc, hanem lehet napok vagy hetek.

Vagy te lehet azt várnád itt mindenkitől, hogy biztassanak, hogy válj el??Én hiszek a házasságban, és mindenhol vannak problémák!A legkönnyebb tényleg lelépni, de ilyen esetben egyszerűen vicc.Ha mondjuk verne és inna a férjed, akkor érthető lenne, de azért mert nem rak be egy mosást, így egyszerűen csak 1 vicc...

2012. jan. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nem azért nem válaszoltam mert butaságnak és elvetendőnek tartottam amit először írtál, hanem mert elgondolkodtatott, viszont nem akartam mégis egy magyarázkodásnak tűnő monológba kezdeni.


El kezdtem figyelni Magam, hatott Rám amiket írtatok, jó több aspektusból is látni a dolgokat. A két nagycsaládos anyuka második válasza sokkal szimpatikusabb volt.


Azt hiszem az a baj, hogy amióta itthon vagyok elszigetelve kezdek bekattani, egyedül vagyok, nem vagyok egy játszótéri anyuka, a barátnőim meg mind máshol élnek. A családom messze, egyszóval egyedül vagyok! És bármennyire is szeretem a gyermekem mert imádom, kezdek besavanyodni.


Innen indulok ki. Aztán nagyító alá veszem azokat a dolgokat amik jelenleg zavarnak a férjem viselkedésében. És meglátjuk! Lehet hogy a különköltözés segítene, most legalább is ezt érzem!


Köszönöm hogy időt szántatok a kérdésemre.


Üdv mindenkinek.

2012. jan. 20. 14:30
 24/24 anonim ***** válasza:
Szívből kívánom, hogy a lehető legjobban süljön el ez az egész dolog! Szorítok neked, hidd el, ha akarod, bármi sikerülhet!
2012. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!