Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, fiaitokat is tanítját...

Anyukák, fiaitokat is tanítjátok, hogy segítsen nektek?

Figyelt kérdés
Vagy csak a lányokat? Nekem 5 éves lesz májusban a kisfiam és egyre önállóbb,segítőkészebb. Segít a terítésben, szalvéta hajtogatásban,mosógépből kipakolni, stb. Kérdem és,hogy a későbbiekben is ösztönözzem segítségre? Vannak azért dolgok,ami a nők dolga, vagy a nagyobb lányok dolga. De attól még a fiúk is segíthetnek? Ha nagyobb lesz,pl beágyazás, pár edény elmosogatása, söprögetés, ilyenek. Ami azért nem egy fiús dolog. Ti erre is nevelitek őket? Szerintem lehet majd erre is nevelni,tanítani a fiúkat is,hogy később ne legyenek trehányak.. Jól gondolom vagy rosszul? Köszönöm,ha válaszoltok,akik már tapasztaltak ebben.
2012. jan. 24. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen. Attól még nem lesz papucs egy férfi, hogy el tudja látni a házimunkát, sőt nagy előny lesz, ha netán lesz egy szakasz az életében, amikor egyedül kell boldogulnia.

Az én fiam 3 éves lesz tavasszal, egyelőre port töröl, szalvétát hajtogat és söpröget (a maga módján...), de remélem, kitart a lelkesedése később is :)

2012. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ugyanez fordítva: nem bánom, ha a lányom majd megtanul szöget verni, csavarozni, fúrni stb. Ki tudja, mikor veszi hasznát ennek a tudásnak...
2012. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek szeretik utánozni a szüleiket a mindennapi tevékenyseikben (is). Szerintem a háztartási munkák között nincs fiús- és lányos munka. Egy férfi is vasalhat, vagy porszívózhat, ugyanakkor egy nő is beverhet egy szöget a falba. TErmészetesen vannak családok, ahol valamilyen szinten megoszlik a házimunka, nem csinál mindenki mindent, de akkor teszel jót a gyerekeddel/fiaddal/lányoddal, ha minden tevékenységben kipróbálhatja magát. Egyébként nem úgy kell felfogni, hogy a gyereked/párod neked segít a házimunkában, hanem hogy az neki is a feladata. Hiszen nem vagy senki cselédje gondolom :)
2012. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szintem is jó dolog ha tud mosogatni, teregetni stb..

Ma már a legtöbb nő dolgozik és bizony jól esik mindnyájunknak ha a férjünk megcsinál valami házimunkát mire mi hazaérünk a munkából.

Üdv 2 fiú anyukája!

2012. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

OFF, mert nem vagyok anyuka. De szerintem kifejezetten jó, ha egy fiú ért a háztartáshoz, esetleg valamennyire főzni is tud.

Részben azért, ha kirepül, kollégiumba, vagy külön lakába költözik, akkor ne kelljen hazahordania anyukához a mosnivalót stb. Meg hát ne bolti meg gyorskajákon éljen, ha egyszer nem lesz, aki főzzön rá.

És valóban: fordítva is így van: nem árt, ha egy lány is be tud csavarni egy csavart, vagy felismeri a csípő- és a harapófogó közti különbséget.

2012. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ez lenne a normális. Sajnos szerintem pont, hogy abból vannak konfliktusok, problémák, hogy vannak férfiak, akik úgy nevelkedtek, hogy a főzés, takarítás, stb. asszonydolog, és véletlenül sem csinálják. Az ilyen férfiak feleségei azok, akik a gyerek mellett megőrülnek, hogy nem tudnak mindenhol helyt állni és panaszkodnak, hogy semmire nincs idő; a férjük éli a megszokott életét és elvárja, hogy mire hazaér mindennap meleg étel, tiszta lakás és egy tip-top mosolygós asszonyka várja.... Szerencsére az én férjem szokott mosogatni, takarítani, szóval nálunk tényleg megosztjuk a háztartást és a gyereknevelést.

Az én kisfiam is porszívózik, mosogat, törölget. :) Remélem megmarad ilyennek és talán így nem fog kétségbe esni, ha felnőtt korában esetleg egyedül kell vezetni egy háztartást (egy ideig).

2012. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

2 fiam van, az egyik 2, a másik 4 éves. Még a pici is segít, nem erőltettem rá sosem, mindig magától jött oda. Pl. mosógépbe beledobálja a ruhákat, a ruhás kosarat eltolja a teregető állványig, mosogatógépből adogatja a tiszta tányérokat, poharakat, segít cukrot/mákot/diót darálni a géppel, habverőt kezeli, huzatolni is segít, a szennyesbe kiviszi a ruhákat, kidobja a pelenkáját a kukába, porszívózik bár sokszor csak 1 négyzetméteren, a vacsorát/reggelit beviszi magának tálcán, seper az udvaron, ilyesmi. Ezt a 2 éves csinálja.

A nagy is segít, bár kevesebbet, mert kevesebbet is van itthon az ovi miatt.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Szerintem a fiúkat is ugyanúgy lehet házimunkára nevelni, sőt érdemes!

2012. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos és kell is a fiúkat is tanítani. Már rég nem "az asszony otthon van, a férj dolgozik és eltartja a családot" világot éljük. A nők is kőkeményen dolgoznak, és valljuk be, sokszor tőlünk a munkahelyen is többet követelnek, a 8 óra munka már rég nem 8, a kötelező túlórák stb....

Nálunk nem férfi és női munkák vannak, hanem egyszerűen tennivalók, amiket meg kell csinálni, legyen az wc pucolás vagy viráglocsolás. Nyilván, azért a vadi új mosógépet nem én hurcolom be, de nem gond a fűnyírás sem. Ugyan még csak 10 hónapos a fiunk, de igyekszem majd tudatosan tanítani a dolgokra, persze, korának megfelelően. Nem lesz attól lelkisérült a poronty, ha beágyaz vagy rendben tartja a szobáját, mosogat vagy terít.

A férjemnek csak egy fiútesója van, sokszor anyósom 3 műszakban dolgozott, mese nem volt, apósom apránként eltanult egyszerűbb dolgokat főzni, ellátni a gyerekeket, aztán ahogy nőttek, úgy segítettek be ők is. Ma is szó nélkül megy a két fiú, ha kertet kell ásni akkor is, ha mosogatni kell, akkor is. Sőt, a sógorom saját magára vasal, pedig még otthon él.

Remélem, egyszer majd meghálálja a menyem, hogy "házias" fiút neveltünk.

2012. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ket fiam van es en is befogom oket a hazimunkaba, szivesen segitenek.

Ugyis lesz az eletuknek olyan resze, amikor egyedul fognak elni, abszolut nem gond, ha el tudjak majd latni magukat.

Nekem kicsit nevetseges, amit nehany pasinal latok: a ferfi munkakhoz nem ertenek, mert nem tanitotta meg nekik senkit es amugy is joval kevesebb hagyomanyos ferfi munka van mar egy haztartasban, mint regebben volt, a noi munkahoz meg nem ertenek, mert az noi munka.

2012. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nekem még kicsi a fiam(5 hónapos), de úgy szeretném én is nevelni, tanítani, hogy segítsen amiben tud, talán a későbbiekbe könnyebben fog boldogulni az életben:-)
2012. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!