Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, fiaitokat is tanítját...

Anyukák, fiaitokat is tanítjátok, hogy segítsen nektek?

Figyelt kérdés
Vagy csak a lányokat? Nekem 5 éves lesz májusban a kisfiam és egyre önállóbb,segítőkészebb. Segít a terítésben, szalvéta hajtogatásban,mosógépből kipakolni, stb. Kérdem és,hogy a későbbiekben is ösztönözzem segítségre? Vannak azért dolgok,ami a nők dolga, vagy a nagyobb lányok dolga. De attól még a fiúk is segíthetnek? Ha nagyobb lesz,pl beágyazás, pár edény elmosogatása, söprögetés, ilyenek. Ami azért nem egy fiús dolog. Ti erre is nevelitek őket? Szerintem lehet majd erre is nevelni,tanítani a fiúkat is,hogy később ne legyenek trehányak.. Jól gondolom vagy rosszul? Köszönöm,ha válaszoltok,akik már tapasztaltak ebben.
2012. jan. 24. 14:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiúikreim vannak és igen, szeretném őket önállóságra és segítőkészségre nevelni. Vannak a családban nagyobb fiúikrek, (7 évesek) és bizony rengeteget segítenek az anyjuknak. Nagyon aranyosak. Kezdve onnan,hogy maguktól öltöznek, készülnek stb, a háztartásba is segítenek,pl. még mosogatnak is maguk után.(Persze nem rengeteget,csak azt az 1 kistányért stb. amit használtak)

Inkább ilyenek legyenek,mint a 11 éves unokaöcsém,akit még jóformán az anyja öltöztet,mindent el kell utána pakolni, mindenre lusta...én idegbajt kapok tőle, szegénytől:( Égnek áll tőle a hajam, csak lenne nálam 1-2 hétig, azt hiszem megnevelném!

2012. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan lányaim vannak, de a férjemet így nevelték szerencsére. Mindent meg tud és meg is csinál. Kapcsolatunk elején beszélgettünk a témáról, mind a ketten úgy gondoljuk, hogy nincs férfi és női munka, hanem aki épp ráér, vagy szívesebben-jobban megcsinálja azé a feladat. Máskülönben nem is mentem volna hozzá :) Valahogy amúgy is az összes pasim ilyen volt, nem bírtam sose a "hímsovinisztákat" :)
2012. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon fontos, hogy ilyenekre is tanítsd a fiadat. Ahogy már sokan írták, biztos hasznát veszi majd, ha egyedül kell boldogulnia egy háztartásban, ráadásul a leendő menyed is biztos nagyon hálás lesz neked ezért :)

Az én férjemnek otthon semmit nem kellett csinálnia, még a szobájában sem kellett soha rendet raknia, anyuci mindig mindent megcsinált neki, ezért eleinte nagyon furcsa volt neki, hogy én bizony elvárom, hogy vegye ki a részét az itthoni teendőkből is. Szerencsére nem zárkózott el a dologtól, és most már beleszokott, sokszor ő mosogat, takarít.

2012. jan. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, milyen férjed van. Segít mindenben, háztartásban, gyerekek körül, amiben kell, vagy minden rádszakad?


Milyen férjet szeretnél nevelni a gyerekedből? Itt dől el egy férfi személyisége. Ha nem tolsz mindent a segge alá, mondván, "ő fiú", akkor életképes és elviselhető férj válhat majd belőle.

2012. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálam alapvető, hogy a fiamat arra tanítom, hogy a házimunka mindenkinek a dolga, aki itt él. Segít teríteni, bepakolni a mosógépet, kiteregetni, söpörni és porszívózni, szóval mindenben segít ő is. Ja, és főzni is. 4 éves, és mindig mondogatja, hogy már nagyon várja, hogy ő egyedül is főzhessen :)
2012. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!