Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy álltok hozzá a gyerekv...

Ti hogy álltok hozzá a gyerekvállalás kérdéséhez? Esküvő, házasság?

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok, van egy "hébe-hóba" kapcsolatom, ez a fiú elég elszánt, családot szeretne, de egy apró albérleti szobában lakik és minimálbért keres. Én most munkanélküli vagyok, 28500 Ft-ból élek....a nyugdíjas apám fizeti a rezsimet, a szüleimnél lakom. Korábban volt egy élettársam, de szétköltöztünk, mikor vége lett, egy éve lakom újra a szüleimnél. Jó munkám volt,a fizetésem se volt rossz, de egy szélhámos vállalkozó miatt (aki zsebbe tejel) kirúgtak "rendes felmondással" tavaly ősszel, azóta nem tudok elhelyezkedni, pedig több szakmám, diplomám is van.

Eléggé összevesztem nemrég a mostani párommal, hogy mégis, mire akar családot alapítani? A kis lukját is alig tudja fizetni, hó végén már csak üres kenyér van meg krumpli, én is ugyanígy kínlódom, ráadásul lisztérzékeny vagyok, a gluténmentes ételek meg nagyon drágák...mindketten benne vagyunk a korban, 30 felett, de mégis, hogy legyen valaha is családunk? Nincs lakás, ahol együtt tudnánk lakni, nincs pénz, amiből meg tudnánk élni, nincs állásom, így még gyest sem kaphatok...az ő minimálbére meg még magának sem elég! Marad az alkalmi dugás, de már ahhoz sincs kedvem, kezdek aszexuálissá válni, mint egy öregasszony. Az unokatestvérem vállalt egy kislányt, olyan körülmények közt, mint én, és nem tud neki enni adni, volt, hogy a gyerek pénteken evett a suliban és hétfőig, a következő ebédig csak 1 szelet üres kenyeret kapott, vagy még azt sem! Sok ilyen hétvége volt, amit végig éhezett, elég alacsony is a korához képest, pedig a szülei magasak. De ott is van egy minimálbéres meg egy munkanélküli szülő és egy hitelre vett lakás....Én nem ezt akarom a gyerekemnek! Anyám szeretne már unokát, de ilyen áron? Ki vállalna így gyereket, a semmire? És egészségileg tönkretenni? 30 éves koromig nem akartam családot alapítani, de most meg olyan rosszra fordultak a dolgok anyagi téren, hogy még magamat sem tudom eltartani!

Fiatal koromban arról álmodoztam, hogy majd a 30as éveim elején-közepén jó munkahelyem lesz és gondtalanul tologatom majd a babakocsit, lesz egy saját házam, ahol a párommal lakok. Anyám és apám is így kezdte, egy szép, nagy 3 szobás tanácsi lakásban, stabil, kellemes munkahelyeken!

Én már nem látom a jövőt, csak nyomort és szegénységet, mindenhol! A mostani párom is tanult, 3 szakmája van, de csak minimálbért fizetnek!És még örülhet, hogy van állása....


2012. febr. 1. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Én csak a gluténig olvastam. Szégyeld magad. Nem érdemled meg, hogy a párod szeressen.

Lehet, hogy minimálbért keres, de te meg még annyit sem. Tök mindegy, miért alakult így. Ha nem szereted, mert csóró, a te bajod.

Ha szeretnéd, megoldást keresnél, nem kifogásokat.


Ui: nekem diplomával van nem is rossz állásom. A barátnőm gimnáziumi érettségivel 2-szer annyit keres, mint én. Talán pont az a bajod, hogy csak a nyomort akarod meglátni.

2012. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem mész ki külföldre?
2012. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Én őszintén azt gondolom, hogy nem a pénz, sokkal inkább a szeretet hiányzik kettőtök kapcsolatából. Nyilván, van költsége egy gyerekvállalásnak, amelyet fontos rendezni, és lehetőség szerint készen állni ilyen szempontból is a baba érkezésére. Nem palota kell neki, hanem bizonyos alapvető dolgok.


De...

"van egy "hébe-hóba" kapcsolatom, ez a fiú elég elszánt, családot szeretne"

"nincs állásom, így még gyest sem kaphatok...az ő minimálbére meg még magának sem elég"

"Eléggé összevesztem nemrég a mostani párommal, hogy mégis, mire akar családot alapítani? A kis lukját is alig tudja fizetni"


Ezek azok a mondatok elsősorban, ami miatt azt gondolom, nem szükséges gyermeket vállalnod. Így és ebben a helyzetben semmiképp. Sőt, míg így érzel a párod iránt, gondolkozni sem kell rajta. Ritkán adok szélsőséges választ, de olyan borzasztóan érezelem mentesen írsz erről a férfiról, hogy azt hiszem, nem tévedek nagyot.

2012. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
(Nagyon zárójelben jegyzem meg, hogy gyest és családi pótlékot egyébként kaphatsz.)
2012. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Én sem leszek túl kedves hozzád.

31 éves vagy, majdnem annyi, mint én. Nekem van már két gyerekem, szerinted én megengedhetném magamnak, hogy ősz óta állástalan legyek? Nem. Ha más nem, elmennék takarítani (érdekes, ezzel mindig tele vannak az újságok...). Szóval tessék az önsajnálatból egy kicsit kibillenni és valóban megoldást keresni. Az nem megoldás, hogy sírsz. Nem fog az öledbe hullani semmilyen állás, akár van diplomád, akár nincs.

2012. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Őszintém mondom hogy igazad van!!!!!!

Az elöttem szólók meg szégyelljék magukat!!!Ilyen háttére minek gyereket szülni????

2012. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Mi szerintem nem azt mondtuk, hogy ilyenkor kell gyermeket vállani, olvasd át újra a válaszokat...
2012. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Ki mondta azt, hogy szüljön???

Mindannyian azt mondtuk, hogy NE szüljön, rendezze az anyagi és az érzelmi életét.

2012. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Az igaz, hogy érzelmi téren sem tűnik, hogy ez a kapcsolat elbírna egy gyereket.

De abban teljesen igazat adok, hogy így nem lehet.Azt, hogy unokatesód kislánya hétvégente nem kap enni hát könnybelábadt szemmel olvasom.


Én nagyon nagyon vágytam egy babára. Párom még hamarabb. Ezért néhány évet külföldön kellett élnünk és egy vállalkozásba kezdtünk kint. Rossz volt, hogy az összes barátomat és a szüleimet nem láthattam sokáig (csak nyaranta jöttek hozzánk)végül megszerettem. Sikerült félre is tennünk és eléggé jó anyagi helyzetbe kerülnünk. Szerencsénk volt, hogy ingatlanokkal foglalkozó cégbe vágtunk bele és éppen erre igény is volt a térségben. Mára teljesen kiforrta magát a dolog.

Mindketten eléggé jó módú családból származunk és még régebben a párom itthon is vállalkozó volt (más területen) amihez a tőkét még régen a szülei adták és abból hozta ki azt amit külföldön fektetett be. Egy éve hogy visszajöttünk és most a kislányunk a saját szobácskájában alszik. Én még most küzdök a diplomámért és elég sokminden van a birtokunkban. Pedig egyikünk sincs még 30 éves.

Az embernek célokra van szüksége, hogy tudja merre felé forduljon, ha válaszúthoz érkezik. Mi céltudatosan csak azért mentünk és csak azért nem vártunk még néhány évet hozzá, mert minél hamarabb kisbabát szerettünk volna.

Előtte sem szenvedett volna igazán hiányt, de ahogyan mi is kaptunk indulónak lakást v kezdőtőkét úgy ezt mi is szerettük volna a gyerekünknek megadni ha majd ő repül ki a fészekből...

2012. febr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
szia! Nekem nagyon furcsán hangzik, hogy itt mindenki lehúz téged (főleg az első válaszadók), noha nem írtál semmi rosszat, csak a valós, reális helyzetet. vannak helyzetek, mikor a puszta tenniakarás nem segít. A szavaidból én nem érzem úgy, hogy nem szeretnéd a párod (nekem is van férjem, imádom, de nem beszélek róla úgy, mint valami cukormázról). Gyereket semmi szín alatt sem szabad még vállalni - láthatod unokatestvéred példájából. Ellenben miért nem költöztök össze? Vagy a te szüleid miért nem fogadnak be titeket, ha már annyira unokázni akarnak? Úgy gondolom, addig, míg még csak együtt sem éltek, teljesen felesleges gyerekvállalásról beszélni. Végülis 35 éves korodig nem vagy öreg, 40 éves korodig még vállalhatsz gyereket. Amúgy azt nem értem, milyen rezsit fizet az apád, ha egyszer a szüleiddel laksz? Elhelyezkedni miért nem tudsz? Ilyen helyzetben sajnos nem lehet válogatni. És ne csak mindíg a negatívumokat lásd! Örülj neki, hogy van valaki, aki szeret, aki tőled akar gyereket. Mi is úgy házasodtunk össze, hogy semmink nem volt (igaz, mi 22 évesek voltunk), és most, 8 év után van autónk, házunk, vállalkozásunk, jó szakmánk, és 2 gyönyörű gyermekünk. De a legfőbb az, hogy EGYÜTT voltunk és az akadályokat együtt-közösen vettük.
2012. febr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!