Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok, ha néha...

Rossz anya vagyok, ha néha elmegyek este szórakozni, bulizni?

Figyelt kérdés
Öt hónapos a fiam és egyedül nevelem, illetve anyukámmal lakunk együtt. Anyukám szívesen vigyáz rá. Eddig kétszer volt, hogy elmentem barátnőkkel szórakozni este és jól is éreztem magam, de a többi kismama előtt olyan bűntudatom van. A környékünkön nagyon sok a kismama, és ők elmondásuk alapján sosem járnak sehová, pedig nekik férjük is van. Ti hogy vagytok ezzel? Ja, és a szoptatás szempontjából ez nem gondod, mert sajnos nem tudok már szoptatni (szerettem volna, de már nincs tejem). Szóval végülis még arról sincs szó, hogy kimozdítom a megszokott környezetéből, hiszen minden úgy van, ahogy ő megszokta, nyolckor lefekszik és csak utána megyek el.
2008. ápr. 5. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy rossz anya, ha időnként eljársz szórakozni, főleg akkor ha azért ez nem napi rendszerességű! Mi is megbeszéltük a párommal, ha meg is lesz a pici, időnként eljárunk majd 1-2 órára kikapcsolódni, majd ha nagyobb lesz, akkor egy-egy hétvégére is kettesben. Nálunk is vannak lelkes nagyszülők, dédszülők, akik alag várják, hogy kényeztethessék majd a picit!

Szerintem ne legyen bűntudatod, ha kicsit kikapcsolódsz, jobb a lelkednek, és a pici is nugodtabb, ha az anyukája boldog, és kiegyensúlyozott!

Minden jót!

2008. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bűntudatod, ennyi neked is jár! Nem vonsz meg semmit a picitől azzal, hogy egy kicsit kikapcsolódsz. Nálunk most lesz majd meg a baba, de biztos vagyok benne, hogy néha-néha mi is elmegyünk majd kettesben a párommal , mert attól, hogy babánk van, nem szűnünk meg létezni. Ennyi mindenkinek kell! A nagyszülők meg szívesen babusgatják addig és kedvükre kényeztethetik az unokájukat!:)
2008. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad rosszul!

Egy kis szórakozás Neked is jár.:)

Nem attól lest valaki jó anya,hogy egész nap a gyerek fején ül és évekkel később meg mártírkodik,hogy Ő mennyi mindent megtett a csemetéért.

Érezd jól Magad és sok boldogságot!

28 hetes kismami

2008. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom!Nem kell rosszul érezni magad!

Engem a védőnőm állandóan azzal basztat,hogy jó lenne,ha visszavennék az élettempómból és itthon ücsörögnék,mert közeleg a szülés időpontja.(Persze,mert akkor nem kellene igazodni az én napirendemhez,hanem akkor citálhatna egy-egy "tanácsadásra",amikor neki jólesik..)De ha még dolgom van,akkor nem fogok itthon heverészni.Akkor aztán jön a koraszülés meg mindenféle rémképekkel...ki tud akasztani rendesen.

Néha kell neked is egy kis pihi.én már most tervezgetem,hogy hogyan fogjuk "lepasszolni" az unokát apósoméknak jövő nyáron,és mi meg megyünk és megmásszuk a Rahm szakadékot a férjemmel.Ne aggódj ilyeneken.Attól meg,hogy a többi kismama otthon ül,még nem kell neked is.Ha már éjjel nem szopik a baba,és van,aki vigyázzon rá,akkor néha igazán te is kikapcsolhatsz kicsit.Illetve neki is jobb lesz,ha esetleg egy ilyen buli alkalmával megismered a számára alkalmas apapótlékot.

2008. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyetérteni tudok , nyugodtan járj el néha és kapcsolódj ki:-)

Örülj neki, hogy megteheted, van kire bízni a picit és vannak barátnőid.

Gondolom nem minden szombaton mész el, addig meg semmi gond, ha havonta-kéhtavonta kiruccansz.

egészségedre.)

Sokan biztos irigyek is rád:-)

2008. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyszer én is ilyesmi anyuka szeretnék majd lenni:) Szerintem míg a picid jól van és te is jól érzed magad, akkor ne foglalkozz másokkal!

2008. ápr. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A többi kismama is elmehetne néha szórakozni, mert a gyereknek is csak jót tesz, ha kiegyensúlyozott, vidám édesanyja van.
2008. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ne legyen bűntudatod, egy kis szórakozás jár mindenkinek :)
2008. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Itt valaki a gyerek "lepasszolásáról" magyaráz, mikor még csak meg sem született... Hát gratulálni tudok neki, és sajnálni azt a babát!!! Ne akkor gondolkozz már a kikapcsolódáson, mikor még meg sem született az a kibaba!! Akkor minek neked, ha te csak "lepasszolni" akarod??? Jesszus. Soha nem adnék a kezedbe gyereket, az biztos.

Szóval a válsz:

Így nem baj ha eljársz néha néha, de az első gondolatod mindig a fiad legyen, mint azt írtad is, hogy így van. Ne haragudj, az előbbiekért, de ez nagyon fel tud bosszantani, hogy poénkodik valaki egy babának a "lepasszolásával". Vagyis ebben az esetben most az bosszant, hogy meg sem született, fingja nincs a dolgokról, szerintem azt sem tudja mivel jár egy baba gondozása, ápolása, talán ezért akar megszabadúlni mihamarabb tőle. Barátnőm is ilyen volt, és (na ez csúnya lesz), de olyanokat hallok folyton a szájából, hogy a gyerek tuti nem éli meg a 18at, meg hogy legyilkolom.. Most kell ez a gyereknek?? Mert felelőtlenül belevágott a babaprojektbe?

Gondolom, hogy te nem vagy ilyen, különben nem írtad/kérdezted volna ilyen felelőségtudóan. Szóval bocsi tényleg a fentiekért.

2008. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
téged véletlenül nem noéminek hivnak a fiut pedig noel nak?? :)
2010. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!