Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Oké, provokatív, de nem...

Oké, provokatív, de nem érdekel, megkérdezem. A sima szülés és a császár között tényleg az a különbség, hogy az hüvelyi akkor fáj, a császár meg utána?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem szeretnék senkit megbántani és egy cseppet sem nézem le azokat az anyákat akik császárral szültek, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy a műtét utáni fájdalmak olyanok mint a vajúdás, kitolás...

Ja és nekem utána is fájt napokig a varrat, mert repedtem is vágtak is.


2012. febr. 17. 12:48
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Én megéltem a vajúdást majdnem kitolásig, amikor közölték, hogy baj van, irány a műtő.

Akkor és ott a vajúdás volt borzasztó, a műtétet jól viseltem. De ettől még ne gondold, hogy egy nagy vágás a hasadon egy leánymenet. Utána azért jó ideig eltart a felépülés és ami gáz a császárnál, hogy maradandóan ott van a vágás. Enyhülhet, szépülhet, de örökké ott marad.

A vajúdás szörnyű volt nekem. Sokáig tartott, és az istenért nem tudtam megszülni a lányom. De ettől még egy percig sem kellemes érzés a császár sem, tehát azt gondolom, hogy bár alapesetben programozott császárnál megúszod a vajúdást (vagy legalább a nagy részét), de mégiscsak egy nagy hasi műtétről van szó. Amíg át nem éled, lehet hihetetlennek tűnik, de ez is fájdalmas.

A kettőt meg ne hasonlítsuk össze. Semmi értelme. Tudom nem vitát akarsz, de én sem fogok a kitolásról nyilatkozni, és értékelni, és azt mondani, hogy de hát ez nem is olyan...mert nem volt benne részem.

2012. febr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Természetesen programozott császárról beszélek, nem olyanról hogy előtte már van vajúdás, az teljesen más!!!

Ismerősömnek nem várták meg, hogy beinduljon a szülés, meg volt beszélve az időpont, bement, kiszedték a picit, aztán 3.nap már mehet is haza.

2012. febr. 17. 13:02
 13/37 anonim ***** válasza:
A programozott császár is műtét. Tehát valakinek az is állatira fájhat hetekig. Bevérezhet a seb utána, stb. Ja, barátnőmnek bent hagytak egy darabot a méhlepényből, vissza kellett mennie egy hónap múlva újabb műtétre.
2012. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

bizony vannak esetek mikor anyuka nem vajúdhat, pl egy ismerösömnek agyi mütétje volt elötte pár évvel, így nem vajúdhatott.


de tudod az összes császáros ismerösöm teljesen oda van hogy milyen rossz anya hogy nem szülhetetett simán. én meg mindig azt mondom, hogy örüljenek a császárnak.


benned elég nagy féltékenységet érzek, mert te szenvedtél a hüvelyin. és mit teszel ha a következö császár lesz és pokoli fájdalmakat élsz át utánna?

2012. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Azt hiszem maga a körülmény, a nő személye, az orvosok, az egész szituáció közös függvénye, hogy mikor/kinek, hogy sikerül a szülés/császár.

Én átéltem mindkettőt, és nekem speciel a császár volt rosszabb. Bár én is vajúdtam előtte, és komplikáció miatt lett császár. A vajúdás és császár kombinációja sokkal rosszabb volt, mint a vajúdás és sikerélmény, hogy meg tudom szülni. Császárnál nekem lelkileg is pocsék volt, hogy nem ment a szülés...tudom ezt valaki nem így fogja fel, de én így voltam ezzel.

De tényleg ne is hasonlítsuk össze. Mindkettő fáj, de másképp. Nem kell azt hinni, hogy egyik-másik szülésformától több vagy kevesebb az ember, csak mert másféle fájdalom-érzést élt át.

2012. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nincs bennem féltékenység, nem voltak illúzióim a szülésről és azt leszámítva, hogy nagyon fájt nagyon jó élmény volt mikor megszületett fiam.

És tényleg csak azért tettem fel a kérdést mert érdekelt mások véleménye, gondoltam is van sok tapasztalt anyuka.


Amúgy nem egyszer kapartam már össze egyik ismerősömet, aki nem érzi magát jó anyának a császár miatt.Tudom, hogy ez egy nagy lelki probléma tud lenni és meg is értem.


én tényleg csak kíváncsi voltam...

2012. febr. 17. 13:15
 17/37 anonim ***** válasza:
91%

Egyiknél a hasat vágják, másiknál a hüvelyt.

Én mindig azt mondom: az anyaság rohadtul nem lyuk-függő.

2012. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Szülés előtt egy nappal uh volt, ahol faros volt a kicsi. Doki közölte, hogy 3 nap múlva császár lesz, nem engedi, hogy vajúdjak, mert nem lesz értelme. Másnap hajnalban elfolyt a magzatvíz, és egyből vittek a műtőbe. Ettől még nem érzem magam rosszabb anyának. Nekem ez jutott, inkább annak örülök, hogy szép, egészséges gyermekem van. Mindkét szülés más fajta fájdalommal jár, van aki egyikből-másikból hamarabb felépül mint más anyuka.
2012. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

"az anyaság nem lyuk-függő"

Ezt lopom, tetszik. :)

Köszi.

2012. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, csak a saját tapasztalatomat írom le.

Kétszer szültem, mindkettőt hüvelyi úton. A vajúdás és a szülés is nagyon megviselt mindkét alkalommal, viszont az csak néhány órás fájdalom. VISZONT! Már több mint 4 hónapja született a második babám, ma is úgy fáj a méhszájam vagy a méhem nem tudom, hogy nem tudok emelni, megerőltetni magam! Mindkét szülésnél szakadt a méhszáj, ami még hónapok múlva is fáj nekem nagyon!!! Nagyon kímélni kell magam, hogy ne fájjon. És még olyan folyásom is van miatta, ami miatt betétet kell hordanom, olyan mennyiségű! A méhszájamat meg fogják plasztikázni (lézerrel), szóval újra kórházba kell mennem miatta.

Szerencsére nekem a gátsebem hamar gyógyult, már másnap tudtam simán ülni fájdalom nélkül.

Úgyhogy sima szülés után is lehetnek fájdalmak hónapok múlva is.

2012. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!