Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Oké, provokatív, de nem...

Oké, provokatív, de nem érdekel, megkérdezem. A sima szülés és a császár között tényleg az a különbség, hogy az hüvelyi akkor fáj, a császár meg utána?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem szeretnék senkit megbántani és egy cseppet sem nézem le azokat az anyákat akik császárral szültek, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy a műtét utáni fájdalmak olyanok mint a vajúdás, kitolás...

Ja és nekem utána is fájt napokig a varrat, mert repedtem is vágtak is.


2012. febr. 17. 12:48
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom megítélése nagy részben a pszichés állapotunktól is függ. Én kórházban voltam 5 napot, mert besárgult a baba. Nagyon rosszul éreztem magam fizikailag. Hazajöttünk, végre otthoni megszokott körülmények és mintha elvágták volna, már jól is voltam.
2012. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig minden választ:


Nekem 2 progis császárom volt, mindkét esetben volt indok, egy darab fájás nélkül műtöttek mindkét esetben, így a hüvelyi szülés részéhez nem tudok hozzászólni.


Én mindkét császár után pikk-pakk felépültem, talán a 2. egy nappal tovább tartott. :) Mindkét gyerkőccel 4 napot voltam összesen kórházban, aznap mikor hazaengedtek már szaladtam, na jó nem a klasszikus értelemben, de sokan úgy vonszolták magukat még 4-5 nap után is, mintha aznap műtötték volna őket! 1 héttel a műtét után autót vezettem, és egyedül láttam el a gyerkőcöket, másodjára ugye már kettőt is. Szóval én kivételes eset vagyok, a dokim is csodálkozott, hogy mennyire gyorsan felépültem.

Mindennek ellenére,a császár akkor is egy hasi műtét, és senki nem gondolja, hogy akkora nagy élmény 6 órával a műtét után talpra állni és sétálgatni, mert nem. Piszkosul fáj, először a könnyeim is kicsordultak mikor kikeltem az ágyból. És nem beszélve a sok kellemetlenségről, katéter, utána jó pár injekció (vérhígító és méhösszehúzó) napokon vagy akár heteken keresztül. Nekem a második után begyulladtak a viszereim, után még 3 hétig lőttem magam a vérhígítóval.

Ja és arról már ne is beszéljük, hogy az utófájások pont annyira fájnak, mint simán szülőknek, csak még pluszba ott van a hasi seb. Én speciel annyira görcsöltem, hogy 2-3 nap az ágyból alig bírtam kikelni, és ugye erre még rátesz az oxitocin injekció, háááát, nem tudom mi a jobb!



De mint minden más, ez is annyira egyénfüggő. Nem mindenki viseli egyformán a fájdalmat, és ráadásul ezek azért más-más fajta fájdalmak. Én jól bírtam, a szobatársam annyira rosszul viselte, hogy 5. nap után még ő kérte a dokit, hogy had maradjon benn a kórházban, mert ő még nagyon rosszul van.

Két barátnőm komplikáció nélkül szült simán,és viszonylag gyorsan, pár óra alatt. Az egyik azt mondta bármikor bármennyit, a másik meg azt, ha még egyszer neki valami gyereket csinál annak levágja a f..kát. :))

2012. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

szia! Én azt nem értem, aki azt mondja, hogy császár után soha többet nem leszel az, aki előtte voltál (nem erőltetheted meg magad, nem emelhetsz, stb.). Nekem 2 császárom volt. Az elsőnél gyorsan gyógyultam, büszke voltam arra, hogy 3 héttel szülés után fát hordtam és végigtakarítottam a lakást. Szülés után másfél évvel (akkor már ismét terhesen) 15 kg paradicsomot meg befőznivalót cipeltem haza egyedül a piacról. A 2. babám progis császár volt. Szülés után 1 héttel a férjem delegációba ment, anyósom segített este fürdetni, ő is csak azért kellett, mert 2 gyereket kellett ellássak. Szülés után 3 héttel voltam kontrolon, a nődokim csak nézett, mint a moziban, hogy milyen hamar begyógyultam, pedig kímélni sem tudtam magam, sokszor hittem, hogy szét fog válni a hegem a sok munkától. Szóval semmi sem változott. Most 2 hónspos a lányom, a 2 éves fiamat ugyanúgy emelgetem, mint előtte, sehol nem fáj, semmi bajom. Igaz, tejem nem volt, de a puncimat sem szabdalták szét.


Egyik rokonunk természetesen szült, utána 2 héttel még nem tudott ülni. Szóval én azt sem mondanám, hogy a term. szülés könnyebb. Nem tudom, példa vagyok-e, vagy tünetmentességemmel a nagy átlaghoz tartozom, de nem hiszem, különben nem húznák le ilyen sokan a császárt.

2012. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Sürgősségi császárom volt...

Köldöktől gyakorlatilag fel lettem hasítva!

Nem tudom összehasonlita a hüvelyi szüléssel mert,úgy nem szültem..de az biztos lányok,hogy most 10.5 hónap után is érzéketlen a hegg mellett a bőröm,két lábujjamat nem érzem

sokszor olyan fájdalom hasít a hasamba,hogy sírni tudnék!

Nem tudok tornázni,pedig nagyon kellene...mert fáááj!

Írom ezt úgy,hogy a kórházban és itthon sem kiméltem magam,mert a páromon kívül senki segitségem nem volt!

Szó szerint,egy percet nem tudtam "gyerekágyat" feküdni:(

De nem írigylem a másik tábort sem!

A barátnőm,gyakorlatilag szanaszét szakadt,majdnem elvérzett!

A hugom,2 hétig mozdulni is alig bírt,a babát hoztuk-vittük neki,hogy etetni tudja!

Mindketten hüvelyen keresztül szültek!

Anyák vagyunk mind a hárman!!!!

Igy-vagy úgy nagyon megszenvedtük azért,hogy azok legyünk!!!

2012. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Én kétszer szültem hüvelyi úton, de az a kettő is teljesen más volt. Az első szülésnél szanaszét szakadt a hüvelyem plusz gátmetszésem is volt - másfél órát varrtak, két rétegben varrták a hüvelyemet és varrták a gátat. Fél évig ha többet álltam, már iszonyúan fájt, nem beszélve a szexről - már a gondolatától is rosszul voltam. Szegény férjem csoda, hogy kitartott. Azt hittem már örökre úgy marad. Úgy voltam vele, hogy nekem több gyerek nem kell, mert még egyszer ezt nem akarom átélni.

Aztán védekezés mellett teherbe estem és jött a kistesó. Vele 2,5 órás szülésem volt, nem kellett gátat vágni, enyhén repedtem, pár öltésem van. Este szültem,, másnap reggel már vígan üldögéltem az ágyon és szoptattam a babámat. 1 hét múlva már semmit nem éreztem, kicsit sajogtak a varratok, de amúgy semmi.


Szóval két természetes szülés közt is lehet ég és föld a különbség. Az első szülés után bolondnak néztem azokat, akik úgy nyilatkoztak szülés után, hogy akár most is szülnének még 6-ot, mert olyan katartikus élmény volt. A második szülés után már megértettem, hogy nem csak borzalmas élmény lehet, hanem csodálatos és "könnyű" is.

2012. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:

Regi mar a topic de azert leirom :)

En onzo vagyok, kertem a csaszart, igy egyetlen fajas nelkul vettek ki a babamat. Viszont 42.heten tul voltunk, es szulesinditasra fekudtem be,ami prepidillel tortent. 6 orat fekudtem a nagy kozos szuloszobaban ahol vegignezhettem milyen bunko parasztok a szuleszno tanulok meg szulesznok, hogy vizsgaljak a vajudo, fajdalomtol ordito noket. Majd mikor letelt a 6 ora megjelent az orvosom, akitol kertem a csaszart, hagyott megegy napig hatha beindul magatol, masnap csaszarozott. Oxitocintol se voltak fajasok amit csaszar elott kaptam.

3 nap utan mehettem haza, a gyereket akkor tettek eloszor a mellemre mikor kitoltak a mutobol, 2 orankent hoztak az orzobe is szopni, onnantol hogy felallitottak, velem volt a kicsi, csak egy ejszakara toltam be a csecsemosokhoz 3 orara hogy tudjak kicsit aludni mert allandoan szopott non-stop...

En sok olyan emberrel talalkozok aki lenezi a program csaszarost,meg olyannal is aki kkevesebbnek erzi magat a csaszartol, en szemely szerint nagyon orultem neki, a kovetkezo is csaszar lesz. Egyaltalan nem banom hogy nem a legerzekenyebb testreszemen vagtak, es nem lesz 40evesen vizelettartasi problemam meg egy csomo kellemetlen dolog ami az esetleges velejaroja a huvelyinek. 13 honapja szoptatok tehat meg az sincs hogy tejem nem lett... Szerintem mindenkinek ugy kell szulnie, ahogy o jonak erzi, ha sehogy, akkor sehogy, akkor kerni kell a csaszart.

2014. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azóta született még egy lányunk, császár után hüvelyi úton. Klasszisokkal könnyebb volt a 2. szülésem, maga az álom. Nem fájt pokolian, a kitolás is könnyen ment, a vajúdás közben hajat vágtam... Szülés után 2 héttel szánkózni vittük a nagyobbik lányomat. Szülés utáni másnap fel tudtam venni a közel 2,5 éves lányomat... Tudnám még sorolni. :)
2014. ápr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!