Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjek fogadni bébiszittert...

Merjek fogadni bébiszittert vagy ne?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk és sajnos egyetlen egy rokonunk sincs meg olyan barátaink akikre rá lehetne bízni a 9 hónapos kislányunkat.Sajnos minden ismerősünk aki itt lakik a környéken dolgozik,barátnőmnek meg van egy 3 hónapos kisfia így ő is kilőve.És arra gondoltam mivel néha jó lenne kicsit kimozdulni kettesben a párommal pár órára ezért hivnánk bébiszittert csak nem tudom,hogy jó ötlet -e mert kislányomra még nem vigyázott idegen ember.Nem tudom,hogy kislányom hogyan fogadná,meg egyáltalán,hogy én nyugodt tudnék-e lenni.Szerintetek mit csináljak?Várom a véleményeteket esetleg tapasztalatokat ilyen téren.
2012. márc. 6. 10:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha barátnődnek van egy 3 hónapos,akkor miért nem adod le a tiédet nála? Ha csak pár óráról van szó,akkor ellehet a kettővel.
2012. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Juj, amikor nekem volt 3 hónaposom, annyira kialvatlan és fáradt voltam, annyira feszített volt a napirendünk, folyamatos szoptatás-büfi-peluscsere-dajkálás, szóval még csak az hiányzott volna, hogy más 9 hónaposára is nekem kelljen vigyáznom...

Bőven elég egyszerre 1db 3 hónapos a háznál. :-)


Úgyhogy nem osztom az első válaszoló véleményét. :-)


Ismerősök, vagy férjed munkatársai körében érdeklődjetek megbízható bébiszitter után. Akkor az már nem egy vadidegen lesz.

2012. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom kicsit aggódós vagyok, csak nem tudom,hogy jó -e neki,hogy idegen helyen van és én sem vagyok ott.Amugy már én is gondoltam erre a megoldásra mert szerintem biztosan vigyázna rá,főleg,hogy a férje nem dolgozik hétvégén,így szerintem vigyáznának rá szívesen.
2012. márc. 6. 10:36
 4/15 anonim ***** válasza:
első vagyok. Azért egy 3hónapos gyerek nem igényel 24 órát. Mit fogsz csinálni kedves második,ha 2 lesz? akkor a nagyobbra nem lesz időd?
2012. márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként van itt a faluban egy magyar lány akivel már találkoztam is párszor így még ő rá is gondoltam,hogy megkérdezem.Csak nem tudom,hogy kezdjem már mint hívjam átt néha,hogy találkozzon a kislányommal,hogy kicsit szokja a lányom.Lehet úgy már nyugodtabb lennék ha tudnám,hogy nem teljesen idegen a lányom számára.:)
2012. márc. 6. 10:40
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb, hogy a te számodra ne legyen idegen a bébiszitter. Tudnod kell róla, hogy mennyire megbízható és szakképzett.

Ennyi idősen még viszonylag könnyen elfogadnak egy számukra idegent.

Nekem egy évesek elmúltak az ikreim, amikor először bébiszittert hívtam, de nem mentem el hazulról. Otthon sertepertéltem, látni akartam, hogyan boldogulnak egymással. Ha így csinálod, és látod hogy viselkedik a lány meg a baba, akkor nyugodtabb szívvel mész majd el a pároddal egy-két órára.

2012. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én még mindig amondó vagyok, hogy ne testáld rá a barátnődre a babádat, szerintem bőven elég neki a saját kisbabája. Majd ha nagyobbak lesznek, más lesz a helyzet. De gondolom a te babád már mászik, mocorog, nincs egy helyben, ráadásul ha sírni is fog szegény, mit kezd a barátnőd vele úgy, hogy közben a sajátja is éppen sír, vagy éhes, stb.

Én a saját barátnőmet nem hoznám ilyen kényelmetlen helyzetbe - ha megkéred, úgysem mer majd visszautasítani, még akkor sem ha közben számára terhes a bébiszitetrkedés.


Esetleg hozd elő neki a témát, hogy arra vágysz, hogy néha kettesben légy a pároddal, stb... Várd meg, hogy ő maga ajánlja fel a segítséget - de szerintem nem fogja. Álmosabb és fáradtabb ő most annál, hidd el! :-)

2012. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok, Elsőnek üzenem:


Kettő gyermekem van, igaz, már nagyobbak, de mindkettő mellett hulla voltam úgy egy éves korukig.

Egyik sem az a 5 percig szopizós, utána 3 órát alvós típus volt...

2012. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.:)Közben arra jutottam,hogy inkább hagyom a barátnőmet,igazából tényleg elég neki most az ő babája.Szerintem maradok a magyar lánynál és valószinű,hogy átthivom párszor, megnézem,hogy hogyan boldogulnak egymással.:)
2012. márc. 6. 10:52
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egy bébiszittert könnyebb ekkor vagy akkor "odarendelni" mint a barátnőt (legalábbis ha nem egyszeri alkalomról van szó, hanem hosszú távon gondolkodsz azon, hogy néha vigyázni kellene a babádra).

Egyébként ez mindenkinek nehéz téma. Nem könnyű jó és egyben megbízható személyt keresni. Szerintem külföldön azért mégis könnyebb, mert jobban elterjedt mint itthon. Ott még a referenciákat is komolyabban veszik. Próbálj meg ismerős által keresgélni, és ahogy már előttem is írták az első időben én is ott lennék velük, hogy a picinek is legyen ideje megszokni az új barátját. De még így sem biztos, hogy az első ember be is fog válni. Egyébként szerintem ha ismerős vigyázna rá, akkor is aggódnál érte, így vagyunk beprogramozva. Viszont akkor nem szivességet kell kérned, hanem ugymond munkát adsz valakinek, amiért elvárod, hogy a legjobbat nyútsa.

2012. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!