Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek etikus dolog...

Szerintetek etikus dolog életben hagyni egy ilyen emberpalántát?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=8xdR3XoCoOs


Ennek a videónak a linkjét egy közösségi oldalon találtam. Minden tiszteletem a szülőké, hogy így ép ésszel ezt végig tudják csinálni. De nem hiszem, hogy életképességet nem mutató emberkét hagyni kéne szenvedni, amikor a szeretett kutyánkat is elaltatjuk, ha látjuk, hogy menthetetlenül kapkodja a levegőt és már az is lefárasztja ha enni akar, vagy a dolgát végezni. Szóval mit tennétek, ha ilyen gyereketek lenne? elítélnétek azt, aki nem vállalja fel? Vagy a megszületése után mit lehet vele kezdeni, ha látod, hogy ilyen? És hogy alakul ez ki? milyen betegség ez? mi lehet a megelőzése, ez borzasztó...


2012. márc. 6. 15:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, amit mondasz, és meg is értem.

De mint anya, én képtelen lennék "megszabadulni" csak úgy a gyermekemtől. Ragaszkodnék hozzá, legyen is bármilyen.

Iszonyatosan nehéz lehet a szüleinek. Összeszorul a szívem.

2012. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 alaszka ***** válasza:
100%
Minden tisztelet a szülőké. Sajnos nem gondolom, hogy ez gyógyítható beteg kisfiú lenne, és az a szörnyű, hogy ha a szülei már nem lesznek, akkor vele mi lesz? Lehet hogy nem tudták, hogy betegen fog születni, vagy a szülés közben történt valami komplikáció.
2012. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szülés közben és utána történtek dolgok, itt tudtok róluk olvasni:


[link]

2012. márc. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Majd, ha anya leszel, már, ha nő vagy, akkor másképp fogod szemlélni a dolgokat! Én anyaként állítom neked, ha betegen született volna bármelyik gyerekem, akkor sem dobtam volna el magamtól! Mert ő az enyém lenne akkor is, és ugyanúgy szeretném! Minden tiszteletem a szülőké! :(
2012. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam volna "eldobni" magamtól,mert beteg!

Mi anno beszélgettünk a Párommal amikor a második lányunkat vártuk,és egy riport volt a tv-ben (a kislányuk hiányos végtagokkal született,az uh-n semmi eltérést nem láttak) hogy ha bármilyen betegség is derül ki,akkor is felneveljük a születendő gyermekünket!


Nem ítélkezem,mert nem az én tisztem- és szerintem senki sem ítélkezhet más élete,döntése felett.


Volt egy anyuka,akinek a 8 éves kislánya annyi akkora volt hosszra,mint az én 2 évesem. Csak feküdt,semmit nem tudott csinálni,mozgatta a fejét. Etetni kellett cumisüvegből,szakember járt ki hozzá,átmozgatni a kislányt. Édesanyám vigyázott párszor a kislányra- akit Dórikának hívtak. Sajnos 8 évesen el is hunyt.

Ezeknek a beteg gyermekeknek az a természetes,hogy Ők így vannak... Nem érzik magukat betegnek,nem tudják mi a "normális". Azokat az anyukákat,akik az ilyen beteg gyermeket nem dobták el,tisztelem!! Ezek a beteg gyermekek is nagyon szerethetők- bár sok gondoskodás és odafigyelés szükséges! Ezeknek a gyerekeknek a szülei azok,akik feltétel nélkül képesek szeretni a gyermeküket! Igazán csak Ők az anyák!!- nem én,vagy nem más!


Az,hogy ezt Te nem érted ennek a lényegét,egy dolog. Ha eldobnád magadtól ezt az életet... Ennyi erővel senki ne vállaljon gyermeket,mert bármelyik gyermeknél kiderülhet,hogy valami baj van? És ha kiderül,hogy baja van,megszakítja a terhességet,ezzel gyilkossá válik... a gondolattól is ideges és szomorú vagyok egyszerre! Ha megszüli és intézetbe teszi,akkor azzal a szeretetét vonja meg a gyermekétől!


Valóban,nem kellene beteg gyermeknek születnie, de ha már megfogant és élni akar,akkor én nem "szabadulnék meg" Tőle,hisz Ő is egy emberi lény,Ő is egy gyermek!


De ez csak én vagyok!


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Istenem! az utolsó csepp tiszteletem is az anyukáé. Ez nem semmi amit megtesz. Ő ANYA!!! Ízig vérig. Nekem is van kettő és sokszor panaszkodok ha valami nem flottul megy vagy ha betegek és milyen drága a gyógyszer. A mi problémánk az övékéhez képest...

A filmet nem tudtam végignézni, szívem szakad meg, de a cikket elolvastam. És elfogott a düh. Mi az hogy 7000 a közgyógy??? És a többiről ne is beszéljünk. Van olyan aki sokkal több közgyógyot kap, szinte semmi bajra....kapja a támogatásokat, segélyeket holott új autójuk van (persze más nevén), és akinek meg igazán szüksége van a segítségre, pláne a gyógyszerekre gondolok, sehol a segítség.

15 percenként felkelni, remélem a jóisten meghálálja nekik mindezt.

Egyébként én sem mondtam volna róla le.

2012. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Borzasztóan sajnálom ezt a családot... jószívű önfeláldozó emberek és épp ezért nagy csapdában vannak :( Nem úgy tűnik hogy a helyzet bármikor javulna már, ennek a kisfiúnak annyira súlyos a sérülése hogy az ápolása teljesen felemészti a családot...és mégsincs megoldás mert azt el nem tudnák képzelni hogy ne tegyenek meg mindent a kisfiúért. Ez az egyik legborzalmasabb helyzet egy anya számára, hiszen ereje véges, egy kamasz gyereket már nem lesz olyan egyszerű ide oda rakni, és van két másik gyereke is akiknek szükségük van rá, ott a férje is...de nem tudna úgy tükörbe nézni hogy nem látja el a kisfiát tökéletesen.

Erre megoldás nincs, kívánom nekik hogy legalább anyagi problémájuk ne legyen...

2012. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Istenem, rettenetes lehet ha a gyermeked beteg :(((

összeszorult a szívem mikor néztem, majd elsírtam magam, minden tiszteletem az anyáé!!!

2012. márc. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát igen. szörnyű ilyet látni, de hidd el, ezek a gyerekek - hisz elsősorban ember ő is, nem fogyatékos, beteg stb. gyakran jobban tudnak szeretni, mint egészséges társaik; ki tudja, mi játszódhat le a kis fejében, amikor az anyukája ott gügyög neki az ágya fölött, és egy anya, ha igazán lelkiismeretes, nem veteti el az ilyen magzatot.Nézd, a saját példám, amivel nem akarom a magyar egészségügyet lejáratni, de szörnyű érzés azt tapasztalni, hogy aki nem maszek alapon jár terhesgondozásra, annak gyakorlatilag szinte minden esélye megvan arra - pláne, ha még ki is fog egy lesz*rom kapszulával élő tb-s dokit - hogy ilyen gyereket hozzon a világra, bár saját keserű tapasztalatom az, hogy a pénzesek is félreimformálhatnak, elhallgathatnak előled bármit, mossák kezeiket, mehetsz te utólag a sóhivatalba is...Itt vok 34 hetes terhesen és írd és mond 1, azaz összesen 1 nyamvadt méréses uh-ot végeztek rajtam azóta.Normálisan járok terhesgondozásra, szó se róla, hogy nem, és eddig legalább 3-nak meg kellett volna lennie, és az orvosom b*szott ezekre beutalni - nem ő csinálja, hanem a kórház.Most, hogy felmerült a 34.hétben egy "újabb" uh, mindenki kiakadt, az összes asszisztens, a helyettese, mindenki, hogy miért csak egy db uh-om van eddig, én meg csak azt mondtam, ami a valóigazság, hogy a doki ekkorra rendelt vissza.És ha hiszed, ha nem, eszem ágában sincs azon filózni, hogy vajon minden rendben van a picivel odabent a pocakomban, mert egész egyszerűen HISZEK benne, hogy mindezen körülmények ellenére egészségesen jön a világra, még ha szó szerint - csúnyán fejezem ki magam, de nem tudom máshogy - a kutya se volt eddig se kiváncsi rá rajtunk kívül, maszek dokihoz meg a mai napig nem megyek el, mert akihez jártam régebben, egy zsivány, pénzhajhász, és még hazug is...Ha ilyen gyerekem fog születni, senkit sem fogok okolni érte és természetesen úgy fogom nevelni, mintha semmilyen betegsége nem lenne, mert tudom, hogy gyakorlatilag, ha ezen elmaradt uh-ok közül bármelyiken észleltek volna vmit is, akkor se lehet ellene semmit tenni, csak reményekedik az ember benne, hogy nem lesz semmi gáz.A kérdésedre a válaszom az, hogy igenis fel kell vállalni, mert azokban az intézményekben, ahova nagy valószínűséggel kerül, emberi roncsot, élő halottat csinálnak belőle és hasonló társaikból az igazán ápolásra szoruló - gyakran szívtelen, kegyetlen - nevelők, ápolók!!
2012. márc. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!