Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik nevet adnátok legszívesebben születendő gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés

Nem sok név szerepel a listánkon. Valójában azért kérdezem, mert édesanyám azt mondta a választott nevekről, hogy jól kicseszünk szegény gyerekkel, ha az alábbi nevek egyikét adjuk neki.


A nevek: Aisa, Borbála, Édua, Hanga


Nekünk ebből a legjobban az Aisa tetszik, mert különleges és ritka. Tuti, hogy kislányunk lesz, még van időnk a szülésig, de már nézzük a neveket és őszintén szólva egyik sem nyerte el annyira a tetszésünket, csak ezek, legalábbis eddig.


Ti hogyan választottatok nevet gyermekeiteknek?



2012. márc. 19. 21:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
64%
Hangát választanám, esetleg a Borbálát. A másik kettő nagyon szörnyű szerintem, de persze ti döntötök.
2012. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Én ezekben a nevekben nem látok semmi csúfolni valót, persze nem vagyok már gyerek, lehet, hogy ezért is van. De azt nem értem, hogy miért lenne kicseszés egy gyerekkel szemben. Ha az a gyerek tudja viselni úgy, ahogy azt kell, akkor szerintem nem mondhatjuk, hogy "kicsesztek a gyerekkel" vagy hogy "szörnyű neve van".

Én meg vagyok elégedve a nevemmel, elfogadtam és érdekes, engem senki nem csúfolt miatta. :)


Nekem mind tetszik, az Édua nekünk is listás volt.

A kislányunk végül Alina lett.

Nem bántam meg, nagyon illik rá a neve, jobbat nem is kaphatott volna. :)


Ne feledd, a Ti döntésetek!

Boldog Babavárást! :)

2012. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Nekem az Édua nagyon tetszik
2012. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Az Édua borzalmas, a másik 3 pedig nagyon szép.
2012. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz senkivel, a ti gyereketek, nektek kell nevet adni neki. Akármilyen nevet választotok, mindig lesz valaki, akinek nem tetszik, és megpróbál elbizonytalanítani. Én már azt is megbántam, hogy elmondtam a választott nevet a szüleimnek a baba születése előtt. Ahányszor találkoztunk, mindig elmondták hogy milyen idióta név ez, és hogy mennyit csúfolják majd a gyerekemet miatta. Jól elbizonytalanítottak, meg elrontották a kedvem. De végül maradtunk annál a névnél, és nem bántuk meg, szerintem nagyon is illik a kisfiamra.

Szóval ne hallgass senkire, csak magadra és a párodra.

Amúgy nekem tetszik az Aisa. Jól hangzik, és tényleg különleges.

2012. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Ha ezek közül kellene választani, én a Borbálát választanám. Olyan szép név, és a becézése is tetszik, hogy Bori :) Főleg, mert Szabó Magda egy regénye jut róla eszembe, a Születésnap, ott hívják a főszereplő kislányt Borinak :)
2012. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Aisán kívül mindegyik tetszik nekem.
2012. márc. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
ezek közül nekünk is a Borbála volt listás,szerintem ezek nem a kicseszős kategória,bár az Aisa kicsit fura.Én is ott rontottam el,h kikértem a nagyszülők véleményét,kaptuk is a beszólásokat.A lista az enyém volt,jól megrágott,átgondolt,a végső szó a férjemé,nekem csak az volt a fontos h neki is tetsszen.Nagyik meg megszokták:) a szívetekre hallgassatok!
2012. márc. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Ezek az én kedvenc neveim :) :) :) Csak a férjem mindet megvétózta :( :(

Ha sorrendbe kellene raknom, akkor így:

Édua (imádom, ez a világ legszebb neve)

Aisa (nekem Ajsa-ként jobban tetszik)

Hanga

Borbála (itt a becézéssel van bajom, Bori, Borcsi, ezek nem tetszenek, hanem kifejezetten így tetszik, hogy Borbála)

2012. márc. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

nekem mind listás volt, de a férjem mind kihúzta...

az én sorrendem:

Borbála

Hanga

Édua

Aisa

az első kettőt kezdik nagyon felkapni

2012. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!