Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te hogy reagálnál arra ha a...

Te hogy reagálnál arra ha a főnököd a szemedbe mondja hogy csak kolonc vagy, semmi szükség rád, és csak azért nem rúg ki mert ez a törvény? Nevetségesen lecsökkentette a bruttó béremet!

Figyelt kérdés

Mert az én főnököm a szemembe mondta,persze nem ezekkel a szavakkal,de a lényeg ez. Mivel lejárt a Gyed,ezért szóltam hogy mennék vissza. Egyenlőre annyiban maradtunk hogy a szabadságom töltöm,addig nem mond semmit mert beszél egy munkajogásszal. Az eddigi 120.000Ft os bruttómat lecsökkentette 70.000ft ra.

Ja és amíg rendesen dolgoztam csak 6órába voltam bejelentve,most meg erre hivatkozik hogy "csak" 4-6órában dolgozhatnék ezért csökkent.

Teljesen lelki beteg vagyok azóta,ez olyan megalázó! Lehet én reagálom túl,de amúgy is mindent nagyon a szívemre veszek!


2012. márc. 21. 12:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rossz élményem volt a munkahelyemen. Februárban megkerestem az üzletvezetőt ( akit nem ismerek, mert mióta itthon vagyok Ő a 3.-ik főnök)és megkérdeztem mire számíthatok, ha leárt a gyes. Júliusban tölti kislányom a 3 évet, de csak szeptembertől tudnék visszamenni. Közölte , hogy a boltban meg van a kellő létszám, esetleg egy másik üzletben keres nekem helyet. Mert Ő nem küldheti el miattam azt az embert akit felvett a helyemre. Miről beszélünk kinek van elsőbbsége??? Őt vették fel az Én helyemre nem fordítva! Nagyon rosszul esett, még nem tudom, hogy mi lesz...

Csak válaljunk nyugodtan gyereket, alapítsunk családot majd együtt éhen lehet halni.!

2012. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Még nem tudom hogy 4 vagy 6órában leszek e! Egyenlőre a szabijaimat töltöm.

A legutóbbi szerződésemben(ekkor még gyeden voltam) 120.000ft volt a bruttó személyi alapbérem. Mióta dolgozom párszor már nevet változtatott a cég. Most megint új név van de ebben csak 70.000ft szerepel.(gondolom ekkor már tudták hogy mennék vissza)

Anno 98.000ft-ta mentem táppénzre,tgyásra,gyedre.

2012. márc. 21. 13:43
 13/17 A kérdező kommentje:

"Csak válaljunk nyugodtan gyereket, alapítsunk családot majd együtt éhen lehet halni.!"


Számból vetted ki a szót!!! :-(((

2012. márc. 21. 13:44
 14/17 anonim ***** válasza:
Ami az utolsó, általad aláirt munkaszerződésben szerepelt, most annak kellene lenni a bérednek!!!
2012. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hasonló van velem is,és nagyon el vagyok keseredve.Itt Szabolcs megyében ráadásul nagyon hátrányos helyzetűnek is érzem magam emiatt.mert alig van munka.
2012. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én meg Borsodi vagyok,itt sem jobb. Ezért ragaszkodom ennyire ehhez a melóhoz,még ha megalázó is! Mit tehetnék? Ha találok is másik melót,attól félek ott sem leszek sokáig,aztán meg mehetek segélyért!
2012. márc. 21. 18:19
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia, most olvastam a kérdésedet, én is ilyen szituban vagyok - a régi fizetésem 61%-áért vennének vissza :O( azt mondta a főnököm, hogy ugyanaz a pozíció nincs, így ha ragaszkodok a régi fizetésemhez és helyemhez, a letöltött szabi alatt kirúghatnak... 9 évet dolgoztam ott, túlórák, utazások, szívem-lelkem kitettem a cégnek, háttérbe szorítva a családot és a férjemet... most meg ennyi...a pénz nagyon kell, lehet, hogy elvállalom ennyiért, de folyamatosan keresek mellette új munkát.

és tényleg megalázó...sőt, az is, hogy a fülembe jutott, hogy 1 gyerekkel már nem vagyok teljes ember...én is eléggé örlődöm ezen.... kitartás !

2012. márc. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!