Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Neked fontos gyermeked egészsé...

Neked fontos gyermeked egészsége 50 év múlva is?

Figyelt kérdés

Azt kell látnom, hogy anyukák csak a pillanattól védik a gyermeküket, és hosszútávon nagyon kevés anyuka gondolkodik.


Barátnöm apukája meghalt 60 évesen rákban. 3 hónapja kezdödött és 5 féle rákja lett a végén. Mindenki értelenül állt.

(gondolom a környezetetekben is rengeteg példát tudnátok mondani)

Majd elkezdtem mondogatni, hogy bizony Józsi bácsinál ez nem most kezdödött, hanem gyermek és fiatal korban alakultak ki, ezek a dolgok. Ès pont ezért egy egyszerübb prosztatarák már 3 hónap alatt elöhozta a többit.

Micsoda beahtások voltak annak idején, még az én gyerekkoromba is, és igazából most is, és ennek köszönhetjük, hogy oriási a rákos megbetegedések.


Itt a forumon is ezrével nyilnak a topikok, hogy mert annak idején nem védték a gyerekeket még is túl élték...

Biztos? Túlélés, ha 40-60 éves emberek hullanak a ráktol igen nagy mennyiségben? Túlélés hogy 5 rák végez egy 50 éves emberrel?


Ugye nem 100% hogy Józsi bácsi gyomor áttétét a BPA-s cumisüveg okozta, de elég könnyen lehet, hogy akkor csak az volt, és senki nem tudott róla, hogy ezzel Józsi bácsi életét rövidíti meg.


De akkor én miért ne óvjam (ha már tudatában vagyok) gyermekemet amitöl tudom. Mert mindentöl nem tudom. De nekem jobb érzés egy biztonságos gyerekülésben tudni 130 km/órás sebeségnél (szembejövö 200km/ora), mint beköttetlenül vinni. Vagy megpróbálni bio terméket adni a gyereknek(habár ez sem biztos, de talán nagyobb az esély mint a nem bionál), vagy egyszerüen nem engedem nyalogatni a habtapit ami bizonyítottan rákkeltö. Hozzátáplálásos gyomor tönkre tételröl pedig ne is beszéljünk, pl 8 hósan töltöttkáposzta.


Kérdésem: te gondolsz a gyermek életére 50 év múlva is? Vagy elég ha megóvod a nagykéstöl most gyerekként, de majd mikor te már meghalsz akkor már nem érdekes az ö élete?


Ne gondoljátok, hogy mindentöl védem és a gyerek csa biot eszik, csak bio játékai vannak. Csak azért oda figyelek kicsit hogy megvédjem ezektöl, habár tisztában vagyok hogy lehet holnap elöt minket az autó, de ha nem szeretném ha 50 évesen nem lenne 5 féle rákos betegsége, vagy gyomorbaja az én butaságaim miatt.



2012. márc. 30. 08:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Inkább töltött káposzta, mint akár egyetlen falat is a mesterséges babaételekből, inkább garantált minőségű rendes tej, mint akár egyetlen korty a rettenetes összetételű babatejekből, tápszerekből, tejpépekből... -----------


Én ezzel nem értek egyet!!!!Nem értem egyesek miért gondolják az ördögtől valónak az üveges baba kaját meg a hipoallergén tápszert........

Ráadásúl a zsíros, nehéz étel nem egy kisbaba gyomrának való.......



Meg pl kutyasimogatás után is megmosom egyből a kezét mert szerintem gusztustalan ha utána a szájába veszi a kezét......

2012. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahol osztom a véleményed, de én inkább azon az állásponton vagyok, hogy ez is olyan dolog, hogy nem tudjuk kipróbálni mi lett volna/mi lenne ellenkező esetben, így semmi olyan dolgot nem tudunk említeni, ami bizonyítható lenne, hogy igen, ezért lett valaki beteg 40-50 évesen, ezért jön ki 30 évesen az allergiája stb.


Az alapvető dolgokat én is próbálom tartani, sőt bioboltba is járok, de mióta bölcsis a fiam, nem tudom kikerülni, hogy margarint kapjon a kennyérre jó vastagon megkenve, hogy tejet igyon, sőt a téliszalámit is ott szerette meg.

Azóta itthon is adok neki olyan dolgokat, amiket 1,5-2 éves koráig itthon próbáltam kerülni. És azt gondolom, hogy ez még mindig jobb, hogy csak fele annyi "káros" cuccot eszik, mintha még ennyire sem figyelnék. De nem tiltom tőle a csokit, ha a nagymama azt ad neki mostmár, pilóta kekszet is ehet ha mi is azt nasizunk a natur kölesgolyó helyett amit addig kapott stb.

Szappant használunk, de a bölcsiben és máshol is folyékony szappan van, nem fogok kérni senkit, hogy 800 ft-os natur szappant vegyen, mert az vegyszermentes.

Nem lehet kikerülni a rossz dolgokat, mert akkor ne is vegyünk levegőt inkább. Én azt gondolom, hogy a levegőben sokkal több káros anyag van, mint hogy nem biozöldséget vásárolok, hanem simát.

Nem mindenkinek van lehetősége termelőtől vásárolni, nálunk a piac is tele van zöldségesekkel. Még örülhetünk, hogy vannak vidéki rokonaink, akitől néha kapunk hazai zöldséget, gyümölcsöt, de "hústermelő" ismerősünk már rég nincs sajnos (csirketartó, disznóvágás stb) Már rá sem tudok nézni az előrecsomagolt felvágottakra, de mégsem ehetünk mindig kókuszvajas kiflit. Vegetánk már rég nincs, nem is olyan ízes a leves, amit főzök, mint amit anyósom vagy apu csinál jó sok fűszerrel....

És akkor még ne is beszéljünk a mosóporokról, mosószerekről, tusfürdőkről, krémekről... mivel kened a pici babádat? Mert a gyógyszertári cucc is tele van mindenféle kemikáliával, nemhiába olyan büdös.... Vagy megveszed bio boltban több ezerért az olyan kencét, amiben egy db káros összetevő nincs, és belebolondulsz az állandó összetevőnézegetésbe, vagy maradsz a reklámozott cuccoknál, ami szintén kőolajszármazékokból áll.... És ezeket sem tudod kikerülni, mert ha már nem otthon van a gyerkőc, akkor mit csinálsz????


Bocs az E/2 személyéért, természetesen nem neked szól így konkrétan, csak a véleményemet írtam le, bocs, hogy hosszú lett...


Még annyi, hogy ez olyan dolog, hogy abban sem hiszek, hogy pl. ha pici babát hagy valaki sírni és hamar átalussza az éjszakát, (szerinte ezért) nem tudja meg soha, hogy ha nem hagyta volna sírni, akkor más lett volna a helyzet, vagy akkor is ugyanúgy átaludná hamar az éjszakát... nem lehet visszaforgatni az időt, és máshogy is kipróbálni dolgokat....


A hírek meg... egyszer ez a rákkeltő, másszor az.

Pl. régen kitalálták, hogy a napraforgó olaj milyen egészséges, inkább, mint a zsír. Most mi van? rákkeltő az olaj, inkább mangalica, libazsírt használj... kinek higyjen az ember. A kókuszolaj egészséges. Pár év múlva kitalálják, hogy az is rákkeltő... akkor???

Hasonlóan a tej kérdés és még hosszú a sor sajnos.

2012. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak egy dologban vagyok mániás, amennyire csak lehet kerülöm a papír pelust. Alig használtunk el belőle az elmúlt két év alatt.

Eleve nem vettem habtapit a gyerekemnek, annál még a vékony szőnyeg is jobb. De a bébiételek szuperek. Az hogy télen is jó minőségű gyümölcsöt adhatok a gyereknek.

Szoptatni sem csak a gyerek miatt szoptatok, hanem az én családomban sok emlő meg méhnyakrák volt.

Sokáig fektettem a babakocsiban.

Csak egy példa, anyósom 4 évig szoptatott, világ életében odafigyelt a főzésre mégis nagyon komoly bélproblémái vannak a férjemnek. Ezt a férjem a maga butaságának köszönheti. Inkább arra kéne nevelni a gyereket, hogy majd ő éljen egészségesen nem pedig túlparázni a babás időszakot.

2012. márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sajnos viszont az én lányom szinte kezdetektől tápszeres,most 10 hónapos,és alig várom hogy tejet adhassak neki 1 évesen.Utálom azt a mű vackot amire szorul anyatej hiányában :(


Hacsak nem a vidéken tehénből lefejt tejre gondolsz, akkor sokat nem érsz a tejjel.

Aki látott már igazi tejet, az tudja, hogy a bolti tejnek igazán semmi köze sincs hozzá!

Az meg más kérdés, hogy az igazi tejet meg nem mindenki bírja, mert annyira tömény és annyira nem ahhoz van szokva a szervezet manapság.

Nem lehet tudni, lehet, hogy mindenből biot adsz és csak ilyen vagy olyan természetes alapanyagot, lehet, hogy az ő szervezete másképp fogja feldolgozni, hiába tudod vagy gondolod úgy, hogy extra egészséges amit adsz neki.

Nyilván próbálkozni lehet, mert megnyugszik az ember lelke, hogy ő nem ilyen mű-mesterséges E betűvel telekárosított ételt/italt ad a gyerekének vagy terhesség alatt/szoptatás alatt olyat fogyaszt.

Ez kb olyan, mint amikor megállapítják valamelyik zöldségről, hogy rákot okoz. Igen, biztos van olyan, akinél igen, de lehet hogy van olyan, akinek pont nem ez, hanem egy másik zöldség váltja ki!

Nem jó így általánosítani, mert ha mindent így leáltalánosítanánk nem élne már ennyi ember a Földön!

Lehúzzák a tápszert, mégis ahol sajnos nincs tej, a baba szervezetét ez táplálja és ettől fejlődik. Később lehet, hogy ő fog hosszabb ideig élni, mint egy anyatejet kapó gyerek.

A "nagy öregek" 80-90 éveket élnek egyes helyeken, hogy reggelente szalonnát esznek és dohányoznak keményen.

De van olyan is, akit ez előbb megölne és 50-60 évesen halna meg ezek mellékhatásaiban.

Nem lehet általánosítani.. ez a véleményem.

2012. ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!