Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én látom rosszul a dolgokat?...

Én látom rosszul a dolgokat? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Néha olyan rossz embernek érzem magam,máskor meg ugy gondolom,igazam van. 32 hetes várandós vagyok. Mostanra már megvolt a nagytakarítás,minden rendben, az utolsó hetekben már igyekszem pihenni. Ma viszont itt van a sógornöm lánya, 7 éves. Mindenki dolgozik,egyszerüen nem tudják másra bízni. Még nem is lenne baj ez az egy alkalom,de tavaszi szünet van,ami még a héten tuti tart. Egyszerűen wcre nem tudok nyugodtan elmenni tőle,mert fél egyedül,mindig a "nyomomban van". Ráadásul még meg sem lettem kérdezve, de szerintem már el van könyvelve,hogy péntekig itt lesz. Hisz itthon vagyok,ráérek - gondolják szerintem.

Eszembe jutott, hogy vajon mi lesz nyáron? Akkor is rám lesz bízva,mikor május végén születik az első gyerekünk? Teljesen meg vagyok ijedve,tényleg kötelességem lenne más gyerekére vigyázni majd az én csöppségem mellett? Szeretnék jó anya lenni, vele tölteni minden percet,aztán ha van egy kis időm összerámolni,meg talán főzni majd pár naponta. De hogy itt rohangáljon nekem más gyereke...végképp kiakaszt.


Rossz ember vagyok?!


2012. ápr. 3. 13:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a "fél egyedül lenni" dolog szerintem már betegség nála. Sajnálom szegényt. Én biztos elvinném orvoshoz vagy pszichológushoz. Sajnos annyira fél,hogy a másik szobába nem lehet átmenni,vagy pl. az udvaron nem tud meglenni huzamosabb ideig. :-(
2012. ápr. 3. 16:33
 12/18 anonim ***** válasza:
Ez nagyon gáz szerintem. Attól, hogy te otthon vagy, még nem kell másnak a gyerekére vigyáznod! Főleg nem akkor, ha már meg lesz a picid. Örülsz majd, ha kicsit pihenhetsz, nem hogy még másnak a gyerekére vigyázz. Szerintem azt már most jobb lenne letisztázni. Ha holnap is viszi a sógornőd, akkor mond meg neki, hogy még aznap vigyázol rá, de ebből ne csináljon rendszert, mert neked is babád lesz, és vele szeretnél foglalkozni, most meg pihenni szeretnél.
2012. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát pedig szerintem vigyázzál csak rá. Mert különben majd, ha te nyitod ki a szád segítségért...

Hisztis terhes vagy.

Újszülött babával nem fogják a nyakadba varrni. De újszülött az csak az első hónap, utána már szerintem vigyázhatsz egy 7 évesre is ha úgy alakul. Már most be kéne fognod a házimunkába, hogy majd hasznát tudd venni.

2012. ápr. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem vagy rossz ember. A terhesség végén pihenni kell, nyugi kell, hogy lelkileg is felkészüljünk a babára, ez óriási dolog. És ha még meg sem kérdeznek, meg nem is nagyon segítenek neked, hahh, milyen alapon hagyják így rád a kicsit?? Nem véletlen, hogy szegény gyerek nem úgy viselkedik, mint egy normális 7 éves :( Állítsd le őket mielőbb, én azt mondom, mert csak rosszabb lesz. És ha nyáron is rád hagyják és akkor is ott fog nyafogni szegény, mikor azt se tudod, hol áll a fejed és hulla fáradt vagy, te majd ráordítasz (az álmatlanság azért durva tud lenni), és aztán még te leszel a hibás. Bocs, ha hosszú lettem, de utálom, mikor egy családban vannak kiskirályok és vannak a szolgák.
2012. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,köszönöm a hozzászólásod. Én sem szeretem ha különbségek vannak ilyenben. Mondanom sem kell ma is itt van,persze ma a "dédije vigyáz rá" címszó alatt. Egy portán lakunk ugyanis párom nagyapjával, csak ő a kisházban,ami régen ilyen nyári konyha jelleg volt. De hiába,itt van nálam. Itt kínlódik,én főznék,ott áll mellettem,komolyan,egyszer az lesz hogy leforrázom mindkettőnket majd véletlenül. :-(


Lehet,hogy nekem is kell majd segítség párszor,de a gyerekem meg lesz nevelve. Nem merek egy hangos szót kiejteni,mert majd az lesz "hogy nekem nem való gyerek".

2012. ápr. 4. 11:24
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem az jön le, hogy ez a kislány nagyon szeret téged. Még attól függetlenül is ha van egy kis furcsa viselkedése, mint egy őrangyal vigyáz rád.
2012. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én biztos elmennék holnap otthonról...
2012. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én is szeretem a kislányt,nem átkozom el meg ilyenek,nem az ő hibája. Szerintem az anyjának kellene/illene tudni dolgokat.
2012. ápr. 5. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!