Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kétéves gyerek mellett...

Egy kétéves gyerek mellett egyedülállóként be merjek vállalni egy lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Tanácsotokat szeretném kérni. De nem leteremtést, légyszi :) Ez nem azt jelenti, hogy azt kell írni, amit hallani szeretnék, csak légyszi olyan formában, ahogyan ti is hallani szeretnétek :)


Szóval az lenne a helyzet, hogy egyedül nevelem a fiamat, az apja nem igazán fizet gyerektartást, illetve ez nagyon bizonytalan, a bíróság sem tud vele mit ezdeni. Elvileg havi 30-at kéne perkálnia, de ezt jó, ha egy évben kétszer megteszi. Jelenleg anyukámmal lakunk egy panel lakás félszobájában. Nagyon nehezen viseljük a helyzetet a gyerekkel együtt, a cuccaink sem férnek el, a másik, hogy én szeretek sokáig tévét nézni, nem vagyok egy korán fekvő típus, anyámmal szoktunk tévézni éjfélig, közben beszélgetünk, de amikor beosonok a szobába, mindig felébred rá a gyerek, pedig nagyon halkan megyek. Szóval egyszerűen tarthatatlan a helyzet, meg amúgy is, ez nem normális dolog, még akkor is, ha anyukám nagyon kedves és jól érezzük magunkat így együtt. Szóval muszáj költöznünk, ti sem bírnátok szerintem ezt a helyzetet. Nappal is sokszor van, hogy arra ébred fel a gyerek , hogy valamit gyorsan meg kell keresnem a szobában. Persze amikor terhes lettem, még együtt voltunk az apával, szóval nem ez volt a terv,de szülés előtt szétmentünk.

Most megy bölcsibe a fiam, én pedig vissza az egyetemre. Amit kapok, azok a következők: 20 ezer szociális támogatás + 30 ezer diákhitel + 13 ezer családi + 20-30 ezer forint havonta a szüleimtől. Esetleg lakhatási támogatást (nem tudom, hogy meg lehet-e igényelni, ha hitelt fizetek). Szerintetek ezek mellett merjek-e olyan hitelt bevállalni, ahol viszonylag alacsony a törlesztőrészlet (kb. 35-40 ezer)? Azért gondoltam erre, mert az biztos, hogy el kell innen költöznünk, most, hogy a gyerek is már bölcsis, meg én is visszamegyek suliba (ha dolgoznék, akkor sem lenne több a jövedelmem), de végülis ha lakbért fizetnék, az is ennyi lenne (a lakbérben sincs benne a rezsi-költség), csak éppen ha a hitelt törlesztem, akkor az a lakás az enyém, előbb utóbb eljön az az idő, hogy már nem kell fizetnem, az albiból meg kitehetnek, akármikor, meg egy szöget nem verhetek a falba a főbérlő beleegyezése nélkül. Mit gondoltok erről?


LÉGYSZI ÍRJATOK MINÉL TÖBBEN!!!!!!!!


2008. ápr. 15. 21:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

szerintem is költözz!

legfeljebb sporolni jobban megtanulsz. mi kertes házban lakunk én nemdolgozom mert itt nincs jelenleg munkalehetőség,meg babát is akarunk most a férjem dolgozik 57000ft-ot kap szoval minimálbért.egy kertes házban lekunk és majnem70nm-eres. miota ennyit keres a férjem jobban tudok sporolni tehát ennek is van jop oldala. már majdnem egy éve ennyit keres és kijövünk belőle .bár én a kertben is termesztek zöldséget ezt azt hogy legalább a leves ingyen legyen. de akkor is vágj bele sok szerencsét hozzá

2008. ápr. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

1. Azért egy autóhitelt nem kéne ezzel összehasonlítani, elég nagy butaság.


Én dolgoztam az OTP-nél és elég jártas vagyok most is a hitelekben. Én a helyedben először is utána érdeklődnék több banknák, hogy hol milyen feltételek vannak, mert nem biztos, hogy mindenütt hitelképes vagy. Egy hitelfelvételhez kb 200-300 000 Ft szükséges a költségekre. Számíts arra is, hogy ekkora törlesztőrészlettel min. 35 évre fogod felvenni a hitelt. A gyereked már rég nem fog veled élni, mikor még mindig fizetni fogod, lényegében majdnem életed végéig. A gyerek közben megy iskolába, ami nem kis költség és a kamaszévekkel neki is lesznek igényei, amit nem biztos, hogy elő tudsz teremteni. Rengeteg olyan családdal találkoztam, kik bevállalták, mert bíztatták őket és a végén a követeléskezelőnél kötöttek ki, mert a bankot nem érdekli, hogy egyedül neveled a gyereked, ha adósa vagy.

Ha mindenáron költözni akarsz, akkor próbálj meg minél olcsóbb lakást venni, amibe azért be tudtok költözni, majd idővel rendbe szeded. Nem rossz ötlet az albérlő 1 szobába, mert az a havi 25-30 ezer max. , amit egy szobáért elkérhetsz valamire elég. Viszont így jóval több hitelt is kell felvenned, mert nagyobb lakást kell venned, bár idővel a gyerkőcnek lenne külön szobája. Ha garzont veszel ott nem lesz neki és előbb-utóbb költöznöd kell nagyobb lakásba, ami pedig egy meglévő hitelnél nem kevés költséggel jár.

Véleményem szerint mindenképpen próbálj meg először munkát keresni, ahol kapsz fizut és lesz egy biztos összeg, amire havonta számíthatsz. Én nem az egyetemet tartanám a legfontosabbnak, bár úgy 3 év múlva, ha találsz munkát többet kereshetsz (már, ha megfizetik a diplomád), de a diákhitelből addigra szép kis tartozásod lesz, amit szintén vagy 20 évig fogsz visszafizetni, legalábbis ahogy az ismerőseimnél látom.

Szóval nagyon nehéz ez a helyzet, én nagyon átgondolnám. Első, szerintem, hogy keress munkát és mindent csak utána.

Én pl. a tuti fix munkahelyem és a 95 000 Ft-om mellett sem mernék egyedül hitelt felvenni, főleg, ha gyerekem is lenne.

Azt meg nem értem, hogy mi az, hogy a bíróság nem tud a férjeddel mit kezdeni?! Persze, ha feketén dolgozik vagy munkanélküli és nincs bejelentkezve, akkor így van, de ha dolgozik, akkor a munkáltatójának kellene automatice vonni tőle a pénzt, nem neki kell utalgatni.

2008. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak:

Gondolod, hogy ezeket nem gondolta már át, aki a kérdést írta? Rendes tőled, hogy indenre fel akarod készíteni, de gondolj bele: Úgy tűnik, mindenképpen költöznie kell. Akkor vagy albérlet, vagy hitel. Ha albérletbe megy az jobb? Havonta fizet nagyjából ugyanannyit és még nem is a sajátjára. Ha hitelt vesz fel és nem tudja fizetni? Viszi a bank a lakását. Ez igaz, de ebben az esetben ugyanott van, mintha évekig fizetett volna albérletet és onnan rakták volna ki. Szerintem meg kell próbálni. Úgyis azon lesz, hogy fizesse a részleteket, és így legalább az esélye megvan rá, hogy azt fizeti, ami az övé és később a gyerekéé lesz.

De hogy a kérdezőhöz is szóljak:

Mindenképpen a lehető legolcsóbb lakást kell megkeresni, amiben lehetőleg van egy kiadható szoba.

Ja és a szocpolt (használt lakásra félszocpolt, de az is 450e Ft)is felveheted a gyerekedre az betudható önerőnek. Az viszont igaz, hogy a hitelfelvétel előzetes költségei nem kicsik! Azt elő kell teremtened előbb, mert addig biztosan nem adnak pénzt!

Megírod majd ide, mi lett veletek?

2008. máj. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, meg hogy ilyen kedvesek vagytok. Azt hiszem, belevágunk. Végülis ez is csak olyan, mint a lakbér, de legalább a sajátom lesz. Össze kell majd húzni magunk, de mégis a saját fészkünben leszünk. Októberben járna le a GYED-em, de a nyáron kiveszem a munkahelyemről a bent maradt szabimat, és akkor megyek hitelt igényelni. Mert ugye GYED alatt nem lehet, de amikor szabin vagyok, akkor az már rendes munkaviszony. Addig meg összekuporgatom a pénzt a költségekre.

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok!

2008. máj. 15. 07:32
 15/16 anonim ***** válasza:

Úristen, teljesen véletlenül találtam rá erre a régi, 14 éves kérdésre...

Kérdező, mi lett veled azóta? Ha még itt vagy és olvasod egyáltalán ezt a kérdést. Vagy bárki más... :)

2022. ápr. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Itt vagyok még, bár szerintem ez már beteges nálam 😂 Hű, jó kis idoutazas azért nekem, hogy most előkerült ez a kérdés.

Anyukamtol tényleg elkoltoztunk még annak az évnek a nyarán, amikor a kérdést kiirtam, de nem saját lakásba, hanem albérletbe, közben megszűnt a szocpol is ugye. Visszamentem az egyetemre, közben megismerkedtem a mostmar férjemmel, idén lesz 10 éve, hogy együtt vagyunk. A nagyfiam már igazi kamasz, okos, jofej, csak kissé nagy a pofikája 😅 Született egy kisteso is, ovis már.

Férjemmel mindketten dolgozunk, nagyon csórók voltunk mindketten, amikor összejöttünk, de szépen haladtunk előre, rengeteget tanultunk munka mellett is mindketten. Négy éve a saját lakásunkban lakunk, autót is vettünk végre 😀 Folyamatban, hogy szakmát váltok, és saját vállalkozásba kezdek.

Hát nagyjából ennyi. Köszi, hogy megtalaltad ezt a kérdést, nagyon érdekes volt így visszaolvasni magamat 🙂

2022. ápr. 15. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!