Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apának illene felköszöntenie...

Apának illene felköszöntenie anyák napján a két kicsi gyerekünkkel? Vagy nem kell, majd a gyerekek felköszöntenek ha értik hogy mi is az anyák napja?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 19:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%

Ennyi bunkót!


Nem azért kell felköszönteni apának mert öntömjénezi magát az ember, hanem mert a gyerek a példamutatásból tanul. A ti kölykeitek majd csak az oviban tanulják meg hogy van anyák napja?


És igen, mi megtartjuk az apáknapját is, ugyanolyan jelképes ajándékkal (egy rajz, kézlenyomat, vers) mint az anyáknapját, mert normális családban ez fontos.

2012. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%
én ezt írtam kb amit te 13-as, és még is lepontozott valaki vicceske.
2012. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk ma a férjem főzött:-)Meg kaptam két puszit;-)Anyukámtòl kaptam a fiam nevében egy képeslapot meg egy medált.A fiam 1,5 éves.Ő hozta a képeslapot,még 'rajzolt'is bele.Azt hittem megeszem olyan aranyos volt.Nálunk amúgy édesanyám ennyire figyelmes,még Valentin napra is kapunk apróságot.
2012. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

Kedves utolsó, azon azért lehetne vitatkozni, hogy ki a hülye.


Tekintettel arra, hogy neked nincsen gyereked, könnyen beszélsz, kibicnek semmi se drága...


MAjd ha lesz, és összeszoruló torokkal és könnybelábadó szemmel várod, hogy a kezedbe adjon egy szál virágot, de nem teszi, mert az apjának ez nem fontos, akkor majd térjünk már erre vissza..


Amúgy az ANYÁK napján minden anyukát köszönteni kell. Nem azért, mert a gyereknek úgy "illik", hanem azért, mert anyák napja van.


Eszembe nem jutna, hogy a fiam ne adjon valamit az anyjának, mert én is hálás vagyok azért, hogy gyermeket adott nekem, és itt pont ez a lényeg - azért köszönöm fel ÉN, amíg a fiam kicsi, és nem érti miről van szó, mert én is meg akarom köszönni neki, hogy anyaként helytáll. Ha megnő a kicsi, és már érti, miről szól ez, akkor majd átveszi ezt a feladatot - addig meg csinálom vele együtt.


Ezzel az erővel a nagymamádat se kellene felköszönteni, hiszen nem vagy a gyereke, majd anya meg apa megoldja, hiszen ők a gyerekei...


A legtöbb itt válaszolónak nagyon furcsa a hozzáállása - legalábbis számomra.

És bármilyen fura, a fiam már 1 évesen is magától szedte a virágot anyának, és vitte haza büszkén - én meg szeretem annyira a feleségemet, hogy nem fosztom meg ettől. És még nagyobb meglepetés: még nincs 3 éves a fiam, de már tanultunk verset is, amit büszkén el is szavalt, orgonával a kezében.


Majomkodás? Lehet. De szerintem inkább apró figyelmesség, ami magától értetődő egy jól működő kapcsolatban.


Kicsit úgy érzem a válaszokat olvasván, hogy rengeteg frusztrált nő van itt, akiről megfeledkezett a nemtörődöm párja, ezért inkább lesajnálja azokat, akik ilyen figyelmességben részesülnek, mert úgy kevésbé fáj.. Komolyan nagyon szánom őket.

2012. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen szempontból teljesen irreleváns, hogy nekem van- e gyerekem, vagy nincs.


Az apja nem arra való, hogy majomkodjon a gyerekkel, aki ebből kb. annyit fog fel, hogy "szedtem virágot, fogalmam nincs miért, de szép, és odaadom anyának."


Nekem az ILYEN felköszöntés nem jelentene SEMMIT, mert nem magától csinálja, csak beidomította a férjem mint egy pulikutyát.

2012. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ma en is idomitott köszöntest kaptam, de nagyon jol esett.Egy szal virag+ a ferjem altal vasarolt kepeslap amit a fiam(20 hos) sajat kezüleg firkalt összegben szinte szinte semmi jeletössege pedig oriasi....szamomra.Es igenis az apukanak kellene ezzel foglalkozni.Ugyanugy mintahogy a nagymamaknak is veszünk viragot es elvisszük a fiunkkal együtt.
2012. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%

Pár napja az anyák napjás bigyót kiváltottam a DM-be, majd közöltem, hogy ezt kapom a lányomtól vasárnap.


Erre ma reggel, amíg aludtam, elvitte a 10 hónapos lányunkat. Mikor hazajöttek leültette az ágyra és odaadta neki a virágcsokrot. Arra keltem fel, hogy valaki rám dobott valamit. A lányom volt és mosolygott rám, kezében pedig fogta az egyik száll virágot.

Ennél nagyobb meglepi nem is kellett :)))

2012. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%
Ó 21-es, remélem nekem is ilyen jó párom lesz :))) Ti igazi család vagytok! :)
2012. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
11%
Hát, ha nektek jó az, hogy azt sem tudja mit csinál, de rátok dob egy szál virágot, meg kaptok egy rajzot, ami számára még nem jelent semmit, csak egy mindennapi rajz, amit anyák napja nélkül is kaptok, ha ti az idomítást többre értékelitek, mint amikor majd sajátmaga adja ki a szívét-lelkét, akkor rendben. Erőltessétek csak. Ő sem fog erre emlékezni 2 év múlva, meg ti se. De azért csak bábozzatok a gyerekkel, mint egy marionettel.
2012. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.sziasztok.

Szerintem illene mert a gyermekünk igy tanul tölünk a szüleitől!Mondom én ezt ugy,hogy mi a gyermekem apjával külön vagyunk.Tudnék sok rosszat mesélni róla mármint az apukárol de mégis ő is ugy gondolja,hogy egy telefon erejéig felköszöntöt anyák napja alkalmából.És igen szerintem ez igy helyes mert akármi is történt kettönk között én vagyok a fia édesannya.És igen ez ugyan ugy müködik oda vissza alapon én is köszöntöm őt apák napján!Engem is megleptek azok a válszok amikben arrol olvastam,hogy ez tök fölösleges dolog.

Nem vagyunk egyformák!!!!

2012. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!