Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert "utalom" a gyerekeket?

Tade kérdése:

Miert "utalom" a gyerekeket?

Figyelt kérdés
28 eves no vagyok, de valahogy ugy erzem nem akarok gyereket, lehet kesobb igen, de a jelenlegi pillanatban egyszeruen kiraz a hideg a gondolattol. A ferjem 38 eves es mar megbeszeltuk ezt a problemat, azt mondja amig nem erzem, hogy keszen vagyok o nem erolteti a dolgot, bar nagyon szeretne mar apa lenni. Latom a barataink gyerekeivel, kisbabaival orakig el tud lenni es a gyerekek is imadjak ot, en viszont, ha kezembe nyomnak egy kisbabat vagy par eves gyereket nem tudok mit kezdeni veluk. Egyszeruen szorongok nem tudok jatszani veluk, valahogy nem erdekelnek. Felek, ha ez igy megy tovabb sosem jon meg a kedvem a gyerekvallalashoz....remenytelen eset vagyok?
2012. máj. 23. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgulj,én is éreztem hasonlókat.Most,hogy nekem is babám lesz még mindig tartok más gyerekeitől,de úgy érzem a sajátommal elboldogulok,és oldódik bennem a feszültség,amit gyerekek közelében érzek.Gondolom te is hasonlókat érezhetsz.Nekem mikor elkezdett rugdosni,akkortól kezdett bennem ez az érzés változni.
2012. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%

Szerinted ezt nekünk honnan kéne tudnunk?


Menj el inkább egy pszichológushoz, mert néhány mondatból nem lehet pontos diagnózist adni.

2012. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves 2. en csak tudni szeretnem, hogy egyedi eset vagyok, vagy mas is volt-e mar ilyen helyzetben.
2012. máj. 23. 15:49
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
én biztos vagyok benne, hogy ha saját gyereked lenne, ez megváltozna.
2012. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy egyedi eset, van még nő aki nem akar gyereket. Én is ismerek ilyet. De gyk-ra is hetente feltesz valaki ilyen kérdést, hogy egyedi-e ha ő nem akar gyereket.
2012. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mások gyerekeit én sem feltétlenül szeretem, sőőőőőt... van olyan kölök, akit, ha meglátok, már összeugrik a gyomrom. Bár ott általában a szülőknél van a kutya elásva.


De az én 2 kicsikémet nagyon szeretem. És bár én is a párom győzködésének a hatására vállaltam őket, azt mondom jól tettem. Azt hittem, hogy majd ezután szeretni fogom a gyerekeket általában is, de nem történt meg a "csoda".

2012. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Bennem mondjuk egy idő után megérett a vágy hogy legyen gyerekünk tehát nem más nyomására vállaltam, de csatlakozom ehhez hogy más gyerekét roppant idegesítőnek tudok találni, és sose tudtam elgügyörészni más gyerekéhez még a legjobb barátnőm babájával se sokat tudtam kezdeni szegénnyel:))

De a sajátjaimat imádom mindkettőt:)))

2012. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy meg fogsz változni, de ha egyszer saját gyereked lesz, azzal teljesen más lesz a viszonyod, majd meglátod, még ha a többi gyerekkel ugyanilyen távolságtartó is maradsz.

Én sem nagyon tudok más gyerekkel mit kezdeni, kivéve az olyan cserfes szájú gyerekeket, akikkel könnyű szóba elegyedni. Egy kisbabánál pl egyből az anyjához beszélek, én nem bírok gügyögni hozzá, még jó hogy a saját gyerekem óta találok is témát, amit a kisbabás anyukával lehet beszélni, a gyerekem születése előtt az ilyen helyzettel sem tudtam mit kezdeni.

Úgyhogy nem vagy egyedül, 28 évesen én sem akartam gyereket, 33 évesen szültem, akkor is a biológiai órám miatt. A lányomat viszont imádom, egész nap ölelgetném, puszilgatnám, játszanék vele.

2012. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Saját gyerekkel az ember teljesen másképp viselkedik.

Nekem egy lányom van, imádom. A többi gyerek számomra semleges. Régen én sem tudtam elképzelni, hogy anya legyek, de csak megérett rá az agyam, és örülök, hogy lett egy babám. Most már tudom mit hagytam volna ki az életemből.

Na de a lényeg, hogy a sajátoddal másképp bánnál, másképp éreznél vele kapcsolatban.

Ha meg még nem vagy rá érett, hát ez van, lehet 1 év múlva már tök másképp látod, én is így voltam vele. Sőt talán egy hónap alatt jött a döntés, hogy na de mégiscsak legyen baba.

Én nem mondom, hogy erőszakold meg magad és csak azért is vállalj gyereket, mert nem kötelező, azt csinálsz amit akarsz, és az időből még nem futottál ki, de azt azért halkan megsúgom: legszebb élmény az életben. :)

Ja, a többi gyerek még mindig nem érdekel nagyon, de ettől még anyaként pöpecül helyt állok az én kis másfél éves "tornádó-típusú" lányom mellett. :)

Nem tudom ki voltam előtte, kinek és miért éltem. Most tudom. :)

2012. máj. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nincs veled semmi baj :) Én 29 évesen jöttem rá, hogy szeretnék gyereket és 30 évesen szültem.

Előtte még a családban lévő gyerekeket is nagyon nehezen viseltem el.

2012. máj. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!