Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert "utalom" a gyerekeket?

Tade kérdése:

Miert "utalom" a gyerekeket?

Figyelt kérdés
28 eves no vagyok, de valahogy ugy erzem nem akarok gyereket, lehet kesobb igen, de a jelenlegi pillanatban egyszeruen kiraz a hideg a gondolattol. A ferjem 38 eves es mar megbeszeltuk ezt a problemat, azt mondja amig nem erzem, hogy keszen vagyok o nem erolteti a dolgot, bar nagyon szeretne mar apa lenni. Latom a barataink gyerekeivel, kisbabaival orakig el tud lenni es a gyerekek is imadjak ot, en viszont, ha kezembe nyomnak egy kisbabat vagy par eves gyereket nem tudok mit kezdeni veluk. Egyszeruen szorongok nem tudok jatszani veluk, valahogy nem erdekelnek. Felek, ha ez igy megy tovabb sosem jon meg a kedvem a gyerekvallalashoz....remenytelen eset vagyok?
2012. máj. 23. 15:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki azt mondta inkább tart kutyát, mintsem szüljön. Ki így, ki úgy!
2012. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Koszi, igen remelem, hogy a sajatomhoz maskent fogok viszonyulni. Vannak percek, amikor kivanom, hogy anya legyek, de a masik nap mar teljesen maskent velekedek. Igy viszont nem akarok gyereket, hogy magam sem tudom mit szeretnek. A masik az, hogy ugy erzem olyan sok mindent szeretnek csinalni meg, hogy felek kifutok az idobol....
2012. máj. 23. 17:10
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, sok mindent szeretnél még csinálni mielőtt anya leszel, akkor nem kell még szülnöd. Fura, mert én úgy éreztem, hogy nem akarok már semmi olyat amit a gyerekvállalás akadályozhat, de miután megszületett a lányom sokszor gondoltam arra, hogy mennyi mindent csinálhattam volna még előtte. Most meg úgy vagyok vele, hogy jöjjön már a következő, aztán velük együtt, illetve melletük valósítom meg azokat a dolgokat, amiket még előttük szerettem volna (nyelvtanulás, utazás, vállalkozás, szakdolgozatírás). Nekem már nincs választásom, de neked még igen. Csak nehogy más elképzeléseitek legyenek a férjeddel hosszútávon, mert abból még lehetnek gondjaitok.
2012. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanolyan vagyok mint Te kedves kérdező! Elítélnek, vagy sem, ez van. Nem tudok megpuszilni babusgatni más gyerekeket, nekem olyan kellemetlen hozzájuk érni. Mikor barátnőm megkért hogy töröljem már meg a kislánya fenekét, azt hittem elájulok. Emiatt féltem gyereket szülni is. A kisfiam már 3és fél éves. A többi gyerektől ugyanúgy távol tartom magam, de a sajátomnak az összenyálazott ételét is megeszem, amit sosem hittem volna. Meg elítéltem ha valaki szájra adott puszit, de most imádom, és a kisfiam is csak így ad és csak nekem. Ez a kapcsolat olyasmi, amilyet soha senkivel nem éltem át. Úgyhogy ne aggódj!
2012. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mielőtt saját gyerekeim lettek, én sem tudtam mit kezdeni mások gyerekeivel. Egy saját baba, gyerek, az egészen más! Ő a tied, belőled lett és ha ránézel egy kis csodát látsz! Nekem egyik napról a másikra jött az érzés, hogy gyereket akarok. 28 évesen szültem. Szóval szerintem nem vagy reménytelen! :-)
2012. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Alapból nem szeretem a gyerekeket. Sosem gyönyörködtem vadidegenek babájában. A saját lányaimat imádom, de a másét ugyan úgy nem kedvelem.

Ezzel jóval többen vannak így, mint amennyien bevallják.

2012. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Nem tudom, te személy szerint miért utálod őket, de én is így viszonyulok hozzájuk. Sosem tudnám magam elképzelni anyaként. És nem is leszek az. Igaz, én nem vagyok férjnél, és valamennyivel idősebb is vagyok nálad, de egyre erősebb bennem az elhatározás, hogy amint azt a körülmények lehetővé teszik, kérvényezni fogom a művi meddővé tételt. Számomra csak ez jelent majd igazi megnyugvást, mert a terhességnek és a gyereknevelésnek még a gondolatától is kiráz a hideg.

Látod, nem vagy egyedül.

2013. nov. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!