Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenkát szeretnék...

Mosható pelenkát szeretnék használni babámnak, de hogy kell mosni?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy fajta mosható pelenkát, ami zsebes pelenka + betétből áll. Ki - milyen mosószert használ? Hány fokon és mennyi ideig kell mosni? És ha foltos lesz, azt mivel kell fehéríteni? Ha lehet környezetkímélő megoldásokat szeretnék!
2012. jún. 1. 09:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

nem inkább az van, hogy csak többet pisil a baba?

én, őszintén szólva nem hiszek ebben a nedvszívás romlás dologban, de nem akarok vitázni róla, mert tudom, hogy mindenhol ezt írják. nem is tudnám alátámasztani érvekkel, csak hát anyáink is sima mosószerrel mostak és abból nem volt gond. szerintem inkább ezzel akarják ösztönözni az embereket a környezetbarátabb megoldás választására, ami végül is nemes cél, úgyhogy mindegy is, hogy ez valós dolog-e vagy sem.

2012. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
no, majd megnézem :) köszönöm
2012. jún. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan pelusokat használunk, én a fent leírt módon mosom és a mieinknek nem volt ilyen gondja, pedig másfél éve használjuk őket:).

Igazad is lehet az ösztönzés dologban, de azért anyáink inkább főzték. hipózták a pelenkákat, amik nem is ilyenek voltak, hanem általában sima tetrta. És az enzimes mosószer nem olyan régi találmány, én még emlékszem, mekkor szám volt, mikor asszem a Per.il azzal reklámozta magát, hogy "enzimmel!":). Pedig nem vagyok öreg, 20as éveim derekán járok:). És ha belegondolsz, az össze színmegújító mososzer azza újítja a színt, hogy a bolyhokat, amik a fakóság látszatát keltik, "leeszik" az anyagról.

Nem vitázunk, infót cserélünk:).

2012. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Nem tudtam, hogy ez ennyire új dolog. Hmmm, akkor lehet, hogy mégis van benne valami.


Mosódióról nincs tapasztalatod?

2012. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Nekem nincs mert nem szimpatikus:), másoktól tudom, hogy nem szeretik a pelusokhoz használni, szintén tömítődés miatt, és sárgulnak tőle a pelenkák. Egyedül a folyékony mosódióról nem hallottam még ilyen kritikát.
2012. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
tényleg?! most hallom először, de akkor lehet, hogy nem kísérletezek vele.
2012. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Köszi csajok a sok infót! Akkor mosószóda! A marhaepe szappanról már én is hallottam, hogy jó, sőt "brutálabb" mint a wanish. Igaz ez? És azt hogy kell használni? Csak bekenem vele a foltot és mehet a mosiba? És ugyan ezt a variációt a sima ruhákhoz is lehet használni? Mármint mosószódával mosni.
2012. jún. 1. 12:07
 18/26 anonim ***** válasza:

Persze, én mindent azzal mosok:). Sokakat váratlanul ér, hogy nem olyan fehérek a ruhák mint az eddigi mosószerrel, mivel a mosószerekben van hozzáadott optikai fehérítő, nagyanyáink ezt kékítőnek hívták:). Ha zavaró ez a jelenség, akkor annyi a teendő, hogy nátrium- perkarbonátot/ mosószappant kell adagolni egy- egy fehér mosáshoz. Ja, és szineset is nyugodtan lehet mosni ezzela kombóval:).

A marhaepeszappant ugyanúgy kell használni mint a szappan formátumú venist. Be kell dörgölni és mehet a mosásba. Ezt is lehet kapni a DM- ben(Gallseife= gallszappan a másik neve), van kefés végű folyékony változata is de tapasztalatom szerint a szappanformájú a legjobb.

2012. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
köszönöm kipróbálom!
2012. jún. 1. 14:12
 20/26 anonim ***** válasza:

Hát én 4 éve moshatózok a sajátjaimmal. A családban immár 7 gyermek van aki mosható pelenkát használ(t). Pedig nem térítek, csak látják a rokonok, hogy nem egy ördöngösség.

Szerintem nem kell ezt annyira túlmisztifikálni.

Ha pamut a pelenka mosd úgy mint a törölközőket, a konyharuhákat vagy az ágyneműt szoktad. Ami ott bevált az jó a pelenkának is.

Ha mikroszálas, akkor a szappannal tényleg óvatosan kell bánni. A mikroszálak aprók, és a köztük lévő rések is. Ezeket a szappan könnyen eltömíti. Így a szappan és a mikroszálak idővel egy vízlepergető réteget képeznek, és a pelus bizony kifolyik. Az öblítőszerrel ugyanez a helyzet. Olyan ruháknál, ahol fontos a jó nedvszívó képesség (nem csak pelenka) Ne használjunk öblítőszert, mert nagy mértékben rontja a nedvszívó képességet.


Én eddig csak ecetet, mosószódát (300 Ft/kg-ért rendelem), és normál mosóport (T*mi, Bi*pon) használtam, mindig 60 fokon mostam, és semmilyen folt nincs a pelenkáimon.


Sajnos a gyenge minőségű (általában kínai) 2in1 vagyis zsebes PUL pelenkák gyakran nem bírják a 60 fokos mosást.


A 40 fok azonban nem pusztítja ám el a baktériumokat, de szerencsére az ecet ebben is segít. Az ecetes öblítés ezért is ajánlott. Ha mosás után még büdösnek érződik a pelenka, akkor nem pusztultak el a bacik. Van egy pelenkafertőtlenítő szer a Miofresh, ami 40 fokon is fertőtlenít.

Mondjuk nekem a 4 év alatt nem volt ilyen gondom egyszer sem.

2012. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!