Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenkát szeretnék...

Mosható pelenkát szeretnék használni babámnak, de hogy kell mosni?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy fajta mosható pelenkát, ami zsebes pelenka + betétből áll. Ki - milyen mosószert használ? Hány fokon és mennyi ideig kell mosni? És ha foltos lesz, azt mivel kell fehéríteni? Ha lehet környezetkímélő megoldásokat szeretnék!
2012. jún. 1. 09:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van még néhány írás, a textilpelenkák kezeléséről.

2012. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ, pedig PUl pelust veszek kínait :( eddig jó minőségűnek tűnt, remélem azért tudjuk használni.
2012. jún. 3. 16:30
 23/26 anonim ***** válasza:

A mieink 90 százaléka is az, ha betartod a leírtakat, nem lesz baj:). Azokat egy éve használjuk.

(első)

2012. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszi :)
2012. jún. 4. 08:50
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó minőségű PUL pelenka, akár 2 gyermeket is kiszolgál, vagyis nem egy hanem 4-6 évet ki kell bírnia.

A mosható pelenka pont azért gazdaságos, mert nem kell több adagot venni belőle.

Nekem a kínai gagyi (egyébként kínaiból is van jó is, csak az többnyire drágább) 2 év után ment tönkre. A nagyfiam 2,5 éves korában lett szobatiszta. Ha csak ilyet használok, vehettem volna újakat. Vagyis 2x kellett volna beruháznom, és akkor már nem lett volna olcsóbb.

Ha egy pelenkát csak hideg vízben vagy csak 40 fokon lehet mosni, az nekem már gyanús. És ha nagyon olcsó, az is. Jó minőségű pelenkát 2500 Ft/db alatt nem nagyon lehet megvenni újan. Viszont ha tudsz varrni, akár el is készítheted magadnak, akkor fele árból kijössz.

Szerintem ne egy fajtából vedd meg a készletet, hanem több gyártótól. Akkor, ha az egyik nem jó, nem buksz rajta sokat. A Jól bevált márkák pedig még ha drágábbak is, biztosan ki fognak szolgálni, és később eladhatod.

Vagy ha kevés a pénzed vehetsz használtan is. Nincs azzal sem semmi gond. Mindenki tisztán és fertőtlenítve adja el.

Én is vettem használtat is.

Egyébként a babaruháknál is előfordul, hogy egy baleset miatt pisis kakis lesz, mégsem dobjuk ki. Én babaruhát sokat kaptam használtat és vettem is. Az sem más eset.

2012. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is, szétnézek a vaterán, jó ötlet, meg nézek több fajtát is, ez is jó ötlet
2012. jún. 5. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!