Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni ha felpofozz...

Mit kell csinálni ha felpofozza a tanár a gyereket?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 22:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Pontosan, ez a lényeg... 8.as voltam.
2012. jún. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sem üt meg egy tanár ok nélkül gyereket.Persze ha a tanárt megveri a gyerek az jogos...

Ki kéne kérdezni mi történt utánajárni,nem rohanni feljelenteni,aztán majd kiderült,hogy a gyerek baromira megérdemelt akkor is lenne pofátok feljelenti a tanárt?? Nem akármiért tart itt a világ,sok neveletlen kölyök van akiket a szülei nem nevelnek meg tiszteletlenek,visszapofáznak,visszaütnek,ha feljelentitek a tanárt még jobban elszállnak,mert azt hiszik mindent szabad mert gyerekek,nálunk volt egy tanár aki hátba verte a gyereket ha mobilozott órán stb. Olyan fegyelem senki óráján nem volt,teljesen normális tanár volt,és nem agyon ütötte.

2012. jún. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

Na, ezért nincs manapság a tanároknak becsülete... Semmi fegyelmezési eszköz sincs a kezükben. Biztos, hogy oka volt, ha kapott a gyerek egy pofont. Utána kell járni, kinyomozni a körülményeket, ki miben hibázott, mi vezetett a pofonhoz, majd a fentiek ismeretében dönteni.

a) gyerek volt a bűnös, jogos volt a pofon

b) a tanár keze járt el gyorsan, és ekkor esetleg lehet beszélni vele (is)

2012. jún. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
32%

De nem értitek hogy olyan nincs, hogy jogos a pofon? Nem üthet meg egy tanár egy gyereket, és kész!

Ha a gyerek szemtelen volt akkor hívja be a szülőket és beszéljék meg. De nem pofozkodhat!

Az én gyerekemet egyszer ütné meg egy tanár, utána gondoskodnék róla hogy elveszítse a munkáját minimum.

Nem a tanár dolga "nevelni" a gyereket, hanem a szülőé. Bár az agressziót és erőszakot én nem nevezem gyereknevéli eszköznek.

2012. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
57%
na ezért van ennyi neveletlen kölyök,azt hiszik mindent szabad mert a szülők agressziónak nevezik a pofont a fenékre,kézre legyintést,ez néhány szülő szerint nem szabad,meg agresszió,pont ezért,agresszió a fenét,ha semmi nem működik akkor igeni egy pofonba nem hal bele,és lelkibeteg sem lesz,és mondom ok nélkül tanár nem ad pofont,ha behívja a szülőket akkor jól le lesz cseszve hogy mit képzel a tanár rá szól a gyerekre,ez van most,szomorú
2012. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó, ha a szülő dolga a nevelés, akkor neveld a gyerekedet, légy olyan kedves, és a tanár nem fogja megütni.

Aki azt mondja, egy gyereket fel lehet nevelni egy ütés nélkül, annak vagy nem volt gyereke, vagy a fejére nől. Vagy beteg, de akkor sajnálom a szülőt, általában a sérült, magatehetetlen gyerekben nem alakul ki az az akarat, amit kissé fékezni kell, egy egészséges gyerekben ott van a határok feszegetése, az akarat, amit a szülő a -jól van, kicsim, ezt nem szabad- al nem tud normális mederbe terelni. Nekem van gyerekem, és sok gyereket kezeltem, tudom, milyenek a gyerekek, egy egészséges sincs, akinek nem kellett legalább egyszer a fegyelem ilyen módja. Ahol nem használták, ott később a szülők kerültek bajba.

2012. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
14-esnek szántam ezt, közben jött egy válasz, láttam...
2012. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Aki azt mondja, egy gyereket fel lehet nevelni egy ütés nélkül, annak vagy nem volt gyereke, vagy a fejére nől"

Vagy esetleg ésszel és szeretettel nevelik a gyereket, erőszak alkalmazása nélkül.

Tudjátok, nem csak az a két véglet van, hogy a gyerekre vagy ráhagyunk mindent, vagy veréssel "neveljük". Egy normális értelmes gyereket lehet nevelni testi fenyítés nélkül is. Volt már akiknek sikerült... Persze egyszerűbb szájonvágni a gyereket, amikor szemtelenkedik, mint normálisan megmagyarázni neki, hogy mit miért nem szabad, esetleg megbüntetni más eszközökkel. A gyereket néha meg kell büntetni, igen, de ennek nem csak a verés lehet az eszköze. Mégegyszer mondom, igen, bonyolultabb és fáradtságosabb meló jól nevelni egy gyereket ütés-verés nélkül, de aki erre nem veszi a fáradtságot, annak talán nem való a gyerek...

A kérdésre visszatérve meg nem értem, miért megy a vita. A tanárnak nincs joga megütni egy gyereket és kész. Le is csukhatják érte. Ezek tények, akármennyire is szeretnétek megveretni a gyereket az iskolában, hogy otthon ne legyen "macera" a nevelésével.

2012. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
80%

Ha a szeretettel elég lenne nevelni...

Te hány gyereket neveltél így fel, úgy, hogy aztán olyan emberek lettek belőlük, akikkel nem volt gond?

Mert én még ilyet nem láttam a szakmámban, olyat már igen, hogy a szülő jött a szeretettel, minden büntetés nélkül, és a gyerek bejött hozzám, nem tetszett neki valami, odament a polchoz, leszedte és földhöz vágta az összes könyvet. Kiszóltam a szülőnek, jöjjön, és alkalmazza a szeretetet. Az lett a vége, hogy a szülőt is ellökte, és sikított, csinálta tovább.

Nem lehet mindent a szeretettel elintézni.

Én nagyon szeretem a gyerekeim, már felnőttek, nagyon ritkán kellett a fenyítés, de kellett! Simán mosollyal és simogatással elszaladt volna velük a ló.

2012. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
nem verésről volt szó az két külön dolog,egy pofon kisebb korban popsira kézre legyintés néha elengedhetetlen,nem lehet csak szép szóval,nevelni nagyon ritka az olyan gyerek és nem értelmességtől függ
2012. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!