Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért gáz az, ha...

Szerintetek miért gáz az, ha én nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
Konkrétan arról van szó, hogy 30 éves nő vagyok és még nincs gyerekem és az igazat megvallva nem is szeretnék... de ha ezt társaságban megemlítem, ha mondjuk feljön ez a beszédtéma, akkor én vagyok a mumus és furán néznek és szinte kiközösítenek. Gyerekkorom óta tudom, hogy ha rajtam múlik, akkor nekem sosem lesz gyerekem és ez azóta sem változott. Közben most, hogy betöltöttem a 30-at, egyre többen jönnek nekem ezzel, hogy "nálatok mikor lesz baba?" stb. És én meg ettől hülyét kapok! A barátom nagyon családcentrikus, ő szeretne később gyereket és abban reménykedik, hogy meggondolom magam. De én tudom, hogy nem fogom! Szerintetek van ennek a kapcsolatnak így jövője...? Vagy keressek olyat, akinek hasonlóbb a gondolkodása, mint az enyém?
2012. jún. 6. 20:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
A dolog még változhat, de amíg nem érik meg benned a gyermekvárás gondolata, addig nem kellene erőltetni. Viszont ha nem változik a helyzet, az tönkreteheti a kapcsolatot...
2012. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
65%
Most még nem akarsz de majd eljön az idö 40 fele mikor lesed majd a kismamákat és azon sopánkodsz hogy miért nem válaltál be egyet!
2012. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Amikor még egy 1 hétig tartó náthát is világvégének élek meg - akkor egy 9 hónapig (!!!!) tartó más-állapotot hogyan bírnék ki...??? (Ami ráadásul nemhogy egyre jobb lenne a végefelé, de csak egyre rosszabb lesz és akkor még a szülésről említés sincs...)

Áááá, biztos, hogy nem nekem való ez! :)

2012. jún. 6. 20:17
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátod szeret akkor megérti és veled marad, ha nem idővel problámák lesznek ebből... Csak szülni nem akarsz vagy gyereket nevelni? Én félek a szüléstől, de szertnék gyereket nem sokára. Pár éve még én sem akartam szülni, de mára megváltozott a véleményem.

26l

2012. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor változat.én most 32 évesen éreztem úgy hogy babát szertnék és most már 18 hetes vagyok.egyébként ha sosem akarsz az sem gáz.nem kell mindenkinek gyereket szülnie.csakis a te dolgod.
2012. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ennyire biztos vagy a dologban, nem biztos, hogy erőltetni kellene ezt a dolgot.

De még lehet, hogy meggondolod magad. Vagy a barátod kedvéért beadod a derekad.

De szerintem nem jó egy olyan párosítás, ahol nem egyformák a tervek.

2012. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

20:18


Leginkább azt mondanám, hogy a fogantatástól számítva kihagynám az első 2-3 évet - azon túl már jól elvagyok a kisgyerekekkel, nem utálom őket vagy ilyesmi... Már az is megfordult a fejemben, hogy örökbe fogadnék, ha nagyon rámjön az anyai ösztön, mert azt inkább tartom nemes cselekedetnek (bár ezért most megint sokan fognak fujj-olni rám). Mert a szülő magának szüli a gyereket - de ha örökbe fogad, akkor valakivel jót tesz, olyannal, akit más eldobott.

2012. jún. 6. 20:24
 8/32 A kérdező kommentje:
A terhesség, a szülés és a babázás az, ami nagyon nem vonz a dologban...
2012. jún. 6. 20:25
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Az unokanővérem sem akart soha gyereket, majd 34 évesen becsúszott nekik! Nem vetette el, mert úgy érezte, hogy ez az utolsó esélye.

Az pedig hogy te szeretnél-e gyereket, vagy sem, a ti dolgotok, és senki másnak semmi köze hozzá. Aki meg ezért kiközösít, azzal nem érdemes foglalkoznod!

2012. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
46%
én a terhességtől nem annyira félek csak a szüléstől, utána biztos nagyon fogom szeretni ha meg lesz. Kár, hogy nem találnak ki egy oloyan gépet amibe belerakják a petémet, a páromnak a spermáját és 9 hónap múlva készen megkapjuk a trónörököst :)
2012. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!