Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért gáz az, ha...

Szerintetek miért gáz az, ha én nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
Konkrétan arról van szó, hogy 30 éves nő vagyok és még nincs gyerekem és az igazat megvallva nem is szeretnék... de ha ezt társaságban megemlítem, ha mondjuk feljön ez a beszédtéma, akkor én vagyok a mumus és furán néznek és szinte kiközösítenek. Gyerekkorom óta tudom, hogy ha rajtam múlik, akkor nekem sosem lesz gyerekem és ez azóta sem változott. Közben most, hogy betöltöttem a 30-at, egyre többen jönnek nekem ezzel, hogy "nálatok mikor lesz baba?" stb. És én meg ettől hülyét kapok! A barátom nagyon családcentrikus, ő szeretne később gyereket és abban reménykedik, hogy meggondolom magam. De én tudom, hogy nem fogom! Szerintetek van ennek a kapcsolatnak így jövője...? Vagy keressek olyat, akinek hasonlóbb a gondolkodása, mint az enyém?
2012. jún. 6. 20:06
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Hát találkoznunk kéne kedves kérdező!

Nekem is anyukám erőlteti az anyaságot...harmincas évek közepén túl vagyok.

Jók az anyagiak, van egyetemi diplomám, lakás, ház, nyaraló, nagy bömös, és még sem vágyok sem férjre, sem gyerekre.

Én ebből a szempontból még megátalkodottabb vagyok, mert nekem párkapcsolat sem kell.

Viszont ahogy látom nagyon sok nő és férfi!!, van akinek nem szabadott volna gyereket vállania.

Én türelmes vagyok, és szeretek egy gyereknek magyarázni, és azt hiszem hogy nagyon szigorú is tudnék lenni, velem is azok voltak a szüleim, de valahogy mégsem vágyok gyerekre.

Én egy szabadlelkű, művész vagyok :), utálom a korlátokat, szülni nem fogok, csak császárral vagyok hajlandó, az én habitusomhoz nem illik az órákon át tartó vajúdás, meg ugyunlu-bugyunlu a rokonokkal ki nem állhatom a rokonokat, anyós, após, sógornő, ki a faxnak van kedve beengedni ezt a sok idegen embert a saját, jól bejáratott kis világába...

Látok annyi megalkuvást, kompromisszumot, és lenyelt elégedetlenséget házasságokban, hogy tudom az én öntörvényű, szabadszellemű, szókimondó természetemhez nem való egy ilyen kapcsolat!

Szerintem kinyírnánk egymást rövid távon.

A másik dolog, hogy nem is szeretek Magyarországon élni..

Sokat gondolkodom, hogy elmegyek az USA-ba, ott éreztem magam jól igazából utoljára...

Az emberek ilyenek is meg olyanok is.

2013. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Házasság- gyerek- idill?


És volt ismerősöm- nem barátnőm- épp nekem mondta, el hogyan szarvazza fel a férjét, és hogy az meg mennyire el akarja őt vinni egy swinger klubba, mert 8 év után már kicsit unalmas ugyanaz a lyuk.

Amúgy a férje ótvar ronda, kopasz, apró szemű, nagy potroha van, nincs egy vasa sem, nem is értem pl, az ilyen emberek miért vannak együtt??

Az isemrősöm nagyon csinos nő volt, de akkor q-va, mint egy ház. Voltak nagyon vagyonos férfiak, de mind kirúgták, és amilyen hülye volt, még pénz nélkül is tették.

Akkor nekem ez kösz nem kell!!

2013. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!