Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért gáz az, ha...

Szerintetek miért gáz az, ha én nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
Konkrétan arról van szó, hogy 30 éves nő vagyok és még nincs gyerekem és az igazat megvallva nem is szeretnék... de ha ezt társaságban megemlítem, ha mondjuk feljön ez a beszédtéma, akkor én vagyok a mumus és furán néznek és szinte kiközösítenek. Gyerekkorom óta tudom, hogy ha rajtam múlik, akkor nekem sosem lesz gyerekem és ez azóta sem változott. Közben most, hogy betöltöttem a 30-at, egyre többen jönnek nekem ezzel, hogy "nálatok mikor lesz baba?" stb. És én meg ettől hülyét kapok! A barátom nagyon családcentrikus, ő szeretne később gyereket és abban reménykedik, hogy meggondolom magam. De én tudom, hogy nem fogom! Szerintetek van ennek a kapcsolatnak így jövője...? Vagy keressek olyat, akinek hasonlóbb a gondolkodása, mint az enyém?
2012. jún. 6. 20:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hipochonder, karrierista művész vagyok :) Nyíltan sosem hangoztattam, de sokáig meg voltam róla győződve, hogy nem anyának való vagyok. Meg is fogadtam többször (főleg, ha rosszul voltam, vagy ha hisztis gyereket láttam), hogy nekem ugyan sosem lesz. Aztán valami változott pont 30 évesen és győzött a nagybetűs szerelem és bevallom, a kíváncsiság is. A szülésbe majdnem belehaltam, és nem én lettem a szuperanyu se, de most épp nagyon szeretnék még egyet... A tanulságot nem tudom :)
2012. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
37%

Para a szüléstöL??? Manapság divat a császármetszést kérni amikor felnyitják a hasfal alját és kiemelik a gyereket bár én ezt nem tartom szülésnek!


27/f

2012. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Én a pontos kérdésedre szeretnék válaszolni:

Szerintem azért gáz, hogy nem akarsz gyermeket, mert a párod viszont szeretne. Ha sosem változik egyikőtök akarata sem, ő akarna sajátot, te meg nem, akkor igen, erre rámehet a kapcsolatotok, szóval a válasz: nem, nem lesz ennek a kapcsolatnak ebben a formában jövője. Hogy keressél-e mást? Hát, a párod tutira mást fog keresni egy idő után.

2012. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

20:38


Bocs, de nem bírom kihagyni ezt a megjegyzést: amit írtál, azt csakis egy férfi írhatta! :D


"Karrierista művésznek": nekünk meg kellene ismerkednünk! :)) Vicc nélkül - nekem a Szerelmem az Igazi, ezért is nagy dilemma ez az egész gyerek-téma. Mert hát, én nem akarnám Őt elveszíteni, de ha ennyire másképp gondoljuk és én tutira nem adom be a derekam (hiszen ha magam miatt nem szülök, akkor másnak sem fogok, akármennyire szeretem!), akkor lehet hogy el kell engednem, mert megszakad a szívem, hogy nem adom meg neki azt, amit nagyon szeretne. De mégsem.

2012. jún. 6. 20:49
 15/32 A kérdező kommentje:

20:44


Sajnos én is ettől félek...

2012. jún. 6. 20:53
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

én úgy voltam vele, hogy ha más kibírta a szülést, akkor nekem is menni fog.


Attól viszont féltem volna, hogy ideadnak egy 2-3 éves gyereket egyik napról a másikra, akinek saját szokásai, beidegződései vannak, amikkel vagy egyetértek, vagy nem. Én azt vallom, hogy nem hiába találták ki a terhességet, kell idő arra, hogy lelkileg felkészülj az anyaságra, ami örökbefogadásnál vagy sikerül, vagy nem.


Viszont az tényleg nem fair a barátoddal szemben, ha őt is gyermektelenségre akarod kényszeríteni.

2012. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Ó,ismertem én olyat aki tök hasonlóan gondolkodott mint te,aztán 5 év múlva gyereket akart,megszülte,és olyan ősanya lett ( a szó legjobb értelmében) hogy leesett az álam is :)

Még simán változhat a véleményed,jó 10 éved még van rá.Ám ha tényleg nem akarsz majd a későbbiekben akkor készülj fel rá,hogy el fogod veszíteni a párodat :(

2012. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Én 32 éves vagyok. Túl vagyok két sikertelen lombikon akkor azt mondtam elég volt. Megváltozott bennem minden most már nem szeretnék gyereket. A lombikig gyorsan jutottunk el/kivizsgálásoktól számítva/ijesztő volt számomra /Most már őszintén bevallva társadalmi elvárás miatt, pánikhangulat jött rám na és amiért már 30-at töltöttem és nem sikerült ilyenkor más sokmindenkinél igen/ páromnál volt probléma azért volt lombik. Miatta vállaltam és akkor még azt gondoltam ,hogy igazán akarom. Igából úgy vagyunk most már vele ha természetes úton mégis lesz akkor ennek így kell lennie ha nem akkor boldogan élünk kettesben tovább. Egyikőnk sincs megveszve a gyerekekért/tudom saját más/ félek mindentől amit egy gyerek hoz,kezdve a terhességtől a szülésen át a gyereknevelésig a hatalmas változástól. Félelmetes az, hogy nem tudom előre mit hozhat a jövő egy gyerekkel. Sok kisgyerekes családot ismerünk és egyre jobban azt érzem ,hogy nem szeretnék. Nem mondom hogy nem változhat még bennem az érzés de sosem éreztem azt amit mások igen /lombik ellenére/ hogy bármit megadnék egy gyerekért én nem. És nem érzem gáznak. Sőt örülök hogy végre most ,hogy nem áltatom magamat, őszinte vagyok magammal és párommal szemben is.
2012. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Ilyen hozzáállással tényleg jobb lesz, ha nem vállalsz gyereket...
2012. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

22:23-nak:


Milyen hozzáállással, Kedves Utolsó Hozzászóló? :) Mi a baj a hozzáállásommal? Hogy nem akarok beszállni a "tömegtermelésbe", amit ez a jelenlegi kor miránk, nőkre, reánk kényszerít? :) Hogy nem hiszem azt feltétlenül, hogy a Nőnek, mint olyannak egyetlen életfeladatául a szülést kellene választania? :) Hogy azt gondolom, nincs jogom egy teljesen ártatlan emberbe (egy újszülöttbe) belefertőzni azt a sok sérülést, amin életemben keresztülmentem...? Vagy hogy nem akarom senkinek továbbadni azt a családi betegségre való hajlamot, amivel megnyomorítanám az egész hátralévő életét...?

2012. jún. 6. 22:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!