Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl fiatal valaki 20,5 évesen...

Túl fiatal valaki 20,5 évesen arra, hogy babát vállaljon?

Figyelt kérdés
Szerintetek is túl fiatal valaki 20,5 évesen arra, hogy babát vállaljon? Mert én nagyon szeretnék májusban múltam húsz éves és mindenki fújjog rám ezért, pedig a háttér megvan.
2007. aug. 15. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem számít hogy hány éves vagy hanem hogy elég érettnek látod-e magad a feladathoz.De mindenképpen kérdezd meg a párodat is hogy osztja-e a vélemlnyedet.Ne kényszerítsd bele olyanba amit ő esetleg nerm akar.Én ma vagyok 20 éves és már 32 hetes terhes vagyok fantasztikus dolog!!!Sok sikert!
2007. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!


én 23 vagyok, a párom is. most lesz az esküvőnk, már nagyon vártuk a picit. most 15 hetes terhes vagyok. annyira boldogok vagyunk, már most teljes vele az életünk. nem a kortól függ, hanem az érettségtől. valaki 30 évesen is egy gyerek, van aki 18 évesen már felnőtt ésszel tud gondolkodni.

ti döntsétek el együtt a pároddal, ez a legfontosabb. mi is így tettük és a párom is majd ki csattan a boldogságtól. mi is hallgattuk a sok ellenjavaslatot, hogy túl fiatalok vagytok stb. ne foglalkozz velük!


sok sikert és boldogságot a babához!

2007. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem vagy túl fiatal!

Ha 14 lennél, akkor lennél túl fiatal! Ezelőtt 100 évvel akinek még 20 évesen nem volt gyereke, már vénasszonynak számított.

De komolyra fordítva. Ha lelkileg, és anyagilag mindketten fel vagytok készülve rá, akkor ne hallgassatok mások véleményére. CSak irígykednek, hogy boldogok vagytok!

Remélem hamarosan megfogan a pici, és nagyon sok örömtök lesz benne!

2007. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most erre azt tudom mondani, hogy én 20 éves voltam áprilisban, és most 32 hetes terhes vagyok :) Ha gondolod, még várj, ha mondjuk úgy gondolod, hogy szeretnél még egy kicsit szórakozni, bulizni, vagy akár utazni. Ha úgy érzed, hogy ezek jó ideig nem fognak hiányozni az életedből, akkor nyugodtan vállalj babát, nagyon sok örömöd lesz benne.
2007. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval. Mérlegelj, és ha minden felmerülő kérdésre a válaszod pozitív, akkor fel vagy készülve egy picire.

Szeretnél babát? Tudnál gondoskodni róla? Nem lesz teher számodra? Ne lesz baj, hogy egy időre le kell mondanod dolgokról (pl.: buli, utazás, alvás stb.)?

Ha ezekre, és hasonló kérdésekre az elvárt válaszokat adod, akkor nem hiszem ,hogy akadálya lenne annak, hogy felelősségteljes anya legyél.

Én fogcsikorgatva az észszerűség mellett döntöttem, elvégeztem a fősulit, nyelvet tanultam, munkát kerestem, és most 24 évesen végre az álmaimmal is foglalkozhatom:esküvő, pici. Akkor nagyon nehéz volt, nem volt olyan nap, hogy ne szoruljon el a szívem, de azt hiszem jól döntöttem, nem bántam meg, túléltem, és végre készülődhetek a babára, illetve az esküvőre. Én ezt a stratégiát választottam, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Lehet, hogy megbántam volna, hogy nem tanultam, nem dolgoztam, hanem egyből bevállaltam egy picit. Az ilyen megbánásnak előbb utóbb a gyermek inná meg a levét, én úgy érzem, jó, hogy vártam idáig.

2007. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
19 vagyok és 12 hetes terhes. Nem terveztük a párommal, de nyugodtan elmondhatom, én kibuliztam magam, attól hogy fiatalon gyermeket vállalsz, nem jön el a világvége, sőt! Soha nem voltam ennyire boldog mint most! Remélem valamennyire tudtam segíteni.
2008. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek én is.nem vagy fiatal,mindenki saját maga érzi és dönti el mikor vállal gyereket .én az elsővel a 18éves szülinapomon lettem terhes.6 gyerekünk van.a szüléseim: 18,19,23,25,és 33évesen.nem bántam meg!
2009. aug. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!