Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy anya nem tud toleráns,...

Ha egy anya nem tud toleráns, empatikus lenni, hogyan akarja mindezt megtanítani a gyermekeinek?

Figyelt kérdés

Előre jelezném: akinek nem inge, nem veszi gatyára.

Az elmúlt napokban egyre inkább ledöbbenek az itteni anyukák némely hozzászólásain... durvák, sértegetnek mindent és mindenkit, vitáznak, acsarognak, foggal-körömmel védik a saját véleményüket, taposnak át istenen és emberen.

Csak néhány példa, hogy mire értem:

- Meghalt két ikerkislány. Erre két kérdésnél is megy a vérengzéssé fajuló gyűlölködés, A VALÓS TÉNYEK ISMERETE NÉLKÜL szidják az itt lévő anyák a gázolót és a szülőket, felelőtleneznek, káromolnak, gyűlölködnek. (Szuperanyák number one.)

- A mai tej vs. tápszer vita, ahol ismételten megmutatkozott a kultúra, a minősíthetetlen stílus...

- AZ örökzöld orrváladékos kérdés, ahol FELNŐTT, elvileg értelmes (?) nők gyakorlatilag vérre menő csatát vívtak azon, hogy is kell hívni az orrváladékot: cicakakának, vagy takonynak.


Az merült fel bennem, hogy ez az utcai szintű stílus a melegnek köszönhető? A bezártságnak? Vagy azok, akik ezzel szítják a vitát esetleg mindig is ilyenek voltak? És ha igen, hogyan akarják a gyermekeiknek a fő kérdésben megjelölt értékeket megtanítani? Ez nekem kicsit "bort iszik, vizet prédikál" helyzet...

Miért kell veszekedni? Nem mindegy, ki hogyan, mivel nevel? Ki mit ad enni, miben hordoz, mivel táplál? Miért kell ennyire görcsösen ragaszkodni az "úgy jó, ahogy én csinálom"-mentalitáshoz?

Komolyan érdekel, hogy miért bújik elő némely anyákból bizonyos kérdéseknél az "állat" (már bocsánat, de láttam én itt már olyat, hogy...).


Ti mit gondoltok?

Nem vitakérdésnek szánom, szóval értelmes, normálisan megfogalmazott, nem provokatív, pejoratív kifejezések nélküli, értelmes válaszokat kérek!


2012. jún. 22. 17:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Előttem már sok dolgot leírtak, én csak egy valamit tennék hozzá.

Ez egy virtuális tér. Arctalanul, névtelenül írhat bárki azt, amit akar. Ráadásul nem is olyan, mint egy klasszikus fórum, még a nicknevet sem kötelező kiírni, így aztán tényleg mindenki azt ír, amit akar, és olyan stílusban, ahogy épp jólesik, az égvilágon semmi következménye nem lesz. Még csak az sem, hogy a virtuális közeg kiveti magából, hiszen simán előfordulhat, hogy két válaszoló anyázza egymást egy témában, a másikban pedig boldogok, hogy milyen jól egyetértenek.

A másik meglátásom pedig az, hogy szerintem rendszerint azok engednek meg maguknak ilyen alpári stílust, akik az életben minimum félénkek, de gyakran egyéb problémájuk is van. Gyakran eszembe jut, hogy talán azért bunkó némelyik válaszoló, mert megalázta a főnöke, bántotta a férje, csalódott a barátjában, és ezt valahol le kell vezetni. A legegyszerűbb pedig ismeretlenekbe belerúgni úgy, ahogyan azt az életben soha nem merné.

2012. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Sókristály:)) Köszi, pár napja leveleztünk is egy rövidet szóval ezúttal is kiderült, miért is szimpatikusak nekem a válaszaid máskor is:)
2012. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Sókristály ***** válasza:

Lenne egy nagyon egyszerű módszer, amivel le lehetne zárni az ilyen vitákat: nem kellene reagálni a színvonalon aluli kommentekre.

Van erre egy kifejezés is: NE ETESD A TROLLT!

Csak annyira nehéz megállni :-)

2012. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.

Beleolvastam a belinkelt kérdésbe, hát botrány.

2012. jún. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Őszintén szólva nagyon foglalkoztat a téma, már csak azért is, mert a Sókristály által írt "ne etesd a trollt" módszert képtelen vagyok betartani a legtöbb esetben, ugyanis egy-egy bunkó emberen még szívesen átnézek, de azok, akik azon a kimondottan bicskanyitogató, "ki ha én nem, hat diplomám van, plusz OKJ-s képzés gyerekneveléstanból, és élvezem, hogy Degecről jöttem" (már bocsánat). Na, az ilyen típustól zsigerileg vagyok rosszul, még akkor is, ha a mondanivalójával egyetértek, mert maga az előadásmód teszi ellenszenvessé.

Pedig való igaz, a legjobb módszer, ha átnéz rajtuk az ember, mert azzal nem tudnak mihez kezdeni.


Van még egy dolog, ami mellett soha nem megyek el szó nélkül, és ez nem más, mint mikor egy ANYA azt mondja egy másik ANYÁNAK, hogy "az ilyen nem érdemli meg, hogy gyereke legyen", mikor összevesznek valami kis piszlicsáré, huszadrangú dolgon. De komolyan. A legutóbb akkor találkoztam ezzel a mondattal, mikor két anyuka veszekedett arról, hogy hogyan kell hívni a puzzle-ös babaszönyeget: habtapi, vagy habtaposó.

És ebből a témából indulva a fentebbi mondatig jutottak.

Hogy mondhat ilyet egy anya? Hogy veszi hozzá a jogot, hogy bárkinek ilyet mondjon?!

2012. jún. 22. 21:16
 16/21 anonim ***** válasza:

a 7es 8as vagyok. Igen ezt jó lenne betartani hogy nem reagálni rá, de sokszor ez úgy néz akkor ki mintha ő leírja a nagy hülyeségét gáz stílusban, és mi akik olvassuk egyetértenénk vele...na és ez a baj, mert ha más odatéved ahhoz a kérdéshez akkor nem azt látja hogy néhány jóérzésű ember azért megpróbálta figyelmeztetni hogy kapjon már a fejéhez, hanem azt látja hogy ott az a mocskolódó vélemény és PONT.

Illetve a másik hogy az ilyen típusú emberek egyszerűen addig idegelnek másokat amíg egy idő után robban a másik fél, és mond nekik ezt azt, na olyankor bele lehet kapaszkodni néhány szóba, mondattöredékbe és azt kiforgatva félreértelmezve újult erővel mocskolódni tovább...://

2012. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan erről van szó. Csak nem tudom, mi értelme? Jobban alszik? Ettől? Ilyen érzelemszegény emberek is vannak?

Nekem is van, hogy borul a bili, és kiosztok egy-két akadékoskodót, de soha eszembe nem jutna ilyen minősíthetetlen stílusban tenni.

2012. jún. 22. 21:57
 18/21 Sókristály ***** válasza:
100%

Kedves 14-es! Valóban botrány. Értem én, hogy hibáztak a szülők, mert ha a járdán nem is fértek volna el, akkor is a másik oldal lett volna a szabályos. De könyörgöm, hogyan lehet eljutni odáig, hogy majdhogynem azt írták már, hogy megérdemelték?!

Milyen ember az, aki ilyet le mer írni? Milyen ember, aki szándékos emberölésnek minősíti ezt a szülők részéről?Eszükben sem jut, hogy mit állnak ki azok az emberek? Hogy százszor, ezerszer végiggondolták, mit kellett volna másként?

Azok, akik ezerrel osztották Őket, soha nem tévedtek még?

Én leírtam, hogy mindenki hoz rossz döntéseket, és ezzel időnként bizony veszélynek tesszük ki a gyerekeinket, és csak utólag kapcsolunk. Mindenkivel megesik, csak van, aki megússza, másoknak meg nem sikerül. És van, aki elismeri, a többiek meg nem. Mert nem tűnnek ezek nagy dolognak. Nem nagy dolog az úttest szélén tolni a babakocsit sem, amíg nem jön egy elvakított autós.

És ezt nem akarták megérteni. Hogy velük is megtörténhet. Ha nem ez, akkor más. Mert nem vagyunk tévedhetetlenek.

2012. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én is sokszor szörnyülködök az ilyeneken, főleg, hogy sokszor tényleg egy mondaton lovagol valaki, pedig konkrétan nem is fontos a kérdés szempontjából.


Nekem a friss kedvencem a homokozós kérdés volt, hogy a kérdező a homokozószettet hívta homokozónak (amit szerintem is általában mindenkin csak így hív) és volt egy anyuka, aki azon lovagolt több válaszon keresztül, hogy a homokozó az az, amiben homokoznak a gyerekek, amit viszünk (lapát, vödör stb) azt homokozószettnek hívják, és hogy miért tanít hülyeségeket a gyereknek..... :o/


Egy más meglátásom még van: Call centerben dolgoztam már 8 éve, napi minimum 100 emberrel beszéltem telefonon. Pénzintézet, panaszok, nyilván nem azért hívnak, hogy dícséretet árasszanak. Türelmes ember vagyok (mások szerint) és az évek folyamán meg is tanultam nem magamra venni a sértéseket, de hihetetlen, hogy milyen az emberek kultúrája ha nem személyesen beszélnek valakivel. Már ott tartottam, hogy ha a buszon is hallottam embereket beszélgetni, kb. meg tudom saccolni, milyen lenne, ha betelefonálna. Milyen stílusban beszélne, miket mondana, fennhéjázó lenne e vagy okoskodó, vagy normális stb.

Ezt itt is látom: a leírás stílusából lehet következtetni, hogy valaki milyen körülmények között él/élt.

Szóval sokszor én sem értem, miért kell versengeni, trágárkodni, két mondat alapján véleményt mondani, sértegetni. A munkám során meg kellett tanulnom befogni a számat, hiszen az ügyfeleknek nem mondhatjuk, hogy "te idióta, mit gondolsz?" pedig sok megérdemelné, és nem azért mert nem érti, hanem mert nem fogadja el a hozzáértő válaszát, ezért sérteget....

Itt is ezt alkalmazom, nem szoktam vitákba keveredni, nem érdemes.

2012. jún. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A rosszindulatú, gonosz, kötekedő, empátiára képtelen, intoleráns emberek a saját viselkedési mintájukat adják tovább a gyerekeiknek is.

Nálam anyósék ilyenek. Mindent leszólnak, ami nem illik bele a kis világukba, és nem foglalkoznak azzal, kit sértenek meg. De rájuk egy rossz szava nem lehet senkinek...

Már többször beszéltem velük erről, ugyanis a gyerekeim pár velük töltött óra után elkezdenek csúfolódni. Pl. "milyen feje van ennek vagy annak."... Sokat vagyok kénytelen a gyerekekkel is beszélni erről, mert sok gyerek már az óvodába is ezt a mentalitást viszi hazulról.

A lányom hetekig nem volt hajlandó felvenni egy pólót, mert XY kislány szerint ocsmány (4 évesek).


Szóval sok szülő nem törekszik arra, hogy normális hozzáállású gyereket neveljen, hiszen Ők sem azok...

2012. jún. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!