Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy anya nem tud toleráns,...

Ha egy anya nem tud toleráns, empatikus lenni, hogyan akarja mindezt megtanítani a gyermekeinek?

Figyelt kérdés

Előre jelezném: akinek nem inge, nem veszi gatyára.

Az elmúlt napokban egyre inkább ledöbbenek az itteni anyukák némely hozzászólásain... durvák, sértegetnek mindent és mindenkit, vitáznak, acsarognak, foggal-körömmel védik a saját véleményüket, taposnak át istenen és emberen.

Csak néhány példa, hogy mire értem:

- Meghalt két ikerkislány. Erre két kérdésnél is megy a vérengzéssé fajuló gyűlölködés, A VALÓS TÉNYEK ISMERETE NÉLKÜL szidják az itt lévő anyák a gázolót és a szülőket, felelőtleneznek, káromolnak, gyűlölködnek. (Szuperanyák number one.)

- A mai tej vs. tápszer vita, ahol ismételten megmutatkozott a kultúra, a minősíthetetlen stílus...

- AZ örökzöld orrváladékos kérdés, ahol FELNŐTT, elvileg értelmes (?) nők gyakorlatilag vérre menő csatát vívtak azon, hogy is kell hívni az orrváladékot: cicakakának, vagy takonynak.


Az merült fel bennem, hogy ez az utcai szintű stílus a melegnek köszönhető? A bezártságnak? Vagy azok, akik ezzel szítják a vitát esetleg mindig is ilyenek voltak? És ha igen, hogyan akarják a gyermekeiknek a fő kérdésben megjelölt értékeket megtanítani? Ez nekem kicsit "bort iszik, vizet prédikál" helyzet...

Miért kell veszekedni? Nem mindegy, ki hogyan, mivel nevel? Ki mit ad enni, miben hordoz, mivel táplál? Miért kell ennyire görcsösen ragaszkodni az "úgy jó, ahogy én csinálom"-mentalitáshoz?

Komolyan érdekel, hogy miért bújik elő némely anyákból bizonyos kérdéseknél az "állat" (már bocsánat, de láttam én itt már olyat, hogy...).


Ti mit gondoltok?

Nem vitakérdésnek szánom, szóval értelmes, normálisan megfogalmazott, nem provokatív, pejoratív kifejezések nélküli, értelmes válaszokat kérek!


2012. jún. 22. 17:00
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Szia!

En eppen ezert jovok fel ide egyre kevesebbszer. Pedig regebben mikor a fiamat vartam meg mikor pici volt mindennap feljottem.

Az ikerbabas kerdest olvastam,nem valaszoltam(miutan vegig olvastam a valaszokat elment tole a kedvem).

Nekem is sokszor eszembe jut,hogy vajon ezek a valaszolok tenyleg edesanyak? Es ha igen akkor mit tanulhat toluk a gyerek.

Egy masik kerdes negativ hatasa alatt vagyok mar napok ota a teherbeeses temakorbol. Ott egy elkeseredett no irt ki kerdest,hogy miert nincs empatia a kismamakba ,miert kell kitenni a pozitiv terhessegi tesztrol a kepet stb.. Nem ertettem vele egyett de el sem tudom kepzelni,hogy milyen nehez lehet egy olyan nonek ez aki mar evek ota szeretne babat de nem jon ossze neki.

Erre a kerdesre sok anyuka (kismama) is valaszolt es eleg irritalo,gonozkodo hangnembe. Engem teljesen ledobbentett.

2012. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!