Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek a spiralrol?...

Mi a velemenyetek a spiralrol? Vagy nalatok milyen vedekezesi modszer vallt be 2 gyerek utan?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 16:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Nekem volt spirálom,én nagyon jó dolognak tartom,csak azért vetettem le,mert már nem volt rá szükségem,de ha ismét választanom kellene,a spirál mellett döntenék.
2012. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mirenat rakattam, az nem spirál, de annak hívják. Hormonális, méhen belüli fogamzásgátló eszköz. Nem is rakatnék semmi mást. Volt rendes spirálom is, rengeteget véreztem tőle, hamar le is vetettem.
2012. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat.
2012. jún. 23. 16:44
 4/15 A kérdező kommentje:
Valahogy felek a mellekhatasaitol, utanaolvastam kicsit.
2012. jún. 23. 16:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen mellékhatásai vannak, nekem nem volt semmi, csak megszűnt a mensesem 5 évre :) Imádtam. Mondjuk ez nem mellékhatás, hanem így hat a spirál.
2012. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mirenam van es ez is spiral, de hormont is adagol az elso ot evben. De ugyanazt a funkciot is betolti mint a sima spiral, igy ha nincs gond vele fent maradhat ot ev utan is, de akkor a hormonalis funkcionmar nem mukodik.

Annyiban jobb ez, hogy a hagyomanyos spiral ugye egyreszt neheziti a spermak bejutasat, masreszt folyamatosan "kapargatja" a mehet, elvekknyitva ezzel a mehnyalkahartyat, ha megtermekenyul a petesejt, akkor pedig nem engedi beagyazodni.

A mirenatol meg a peteeres is megszunik.

Elso harom honapban ossze-vissza pecsetelgettem tole es tobb lett a pattanasom, utana viszont a pattanasodas is leallt es nem pecsetelgetek, sot, a mensim sem jon meg, vagy csak egy napos pecsetelgetesbol all.

Nincs vele sok teendo.

Felraktak, az picit fajt es meg par mapig gorcsolgettem, hat hettel kesobb kontrollon jo helyen volt es a jelzoszalat rovidebbre vagtak. Azota nem volt vele teendom, normal vizsgalatnal ugyis megnezi a doki, higy jol van-e fent.

2012. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek: A mirena nem akadályozza a peteérést. Ugyan úgy van peteérés, mint rendesen, csak a megtapadást akadályozza, mert elvékonyítja a méh endometriumát. Amint megszűnik a hormon hatása, ugyan úgy teherbe lehet esni.


A miréna nem spirál! Csak olyan az alakja. Azért, hogy ne tudjon kicsúszni a helyéről.


[link]

2012. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt spirálom 2x, és most a 2. baba után is azt fogok feltetetni.Lilly Gold volt a neve.
2012. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nekem is volt, Lilly T-Gold mini, nem hormonális sajnos, arra nem telik, de majd azt szeretnék.

Ami nekem volt, azt nem tudom ajánlani, 1 év után levetettem, mert 3 hetente 2 hétig véreztem, és lett egy kis méhgyulladásom is tőle.

De a hormonálisról csak jókat hallottam, látom, itt is dícsérik.

2012. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 flancos krumpli válasza:
A legbiztonságosabb módszer a cölibátus. De ez sem nyújt 100%-os védelmet, millió és egy példa létezik rá a történelem során.
2012. jún. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!