Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezentul hogy hallgasson rám a...

Ezentul hogy hallgasson rám a sogornőm! Szerintetek tényleg rosszul mondtam?

Figyelt kérdés

a"NAGY problémám az hogy mióta megszületett a sogornőm kislánya olyan furin érzem magam.Ha tehetném mindig ott lennék nála és mindenben segitenék.De ugy érzem hogy a multkori segitségem miadt haragudhat vagy szidhat stb..

Mivel nekem már két fiam van igy én már tudok neki tanácsokat adni,igy volt hogy csak megemlitettem neki hogy anno nekem hogy mondták hogy kell csinálni ha szájpenésze van a babának(gézlappot az ujjam kőré csavarni és áttőrőlni rozsamézzel a kicsi száját)nade arra nem gondoltam hogy majd az ő doktornője mást mond pontosabban hogy NEM LETT VOLNA SZABAD MERT ATTOL MÉG JOBBAN ELFERTŐZŐDŐTT akkor most én vagyok a hibás mert én tényleg csak megemlitettem neki nem azt mondtam hogy ezentul igy csinálja(mert hogy az első baba látogatás alkalmával a dr-nő a cumira rozsamézet javasolta,és ugyis csinálta a sogornőm meg ugyis ahogy én mondtam )


2009. júl. 8. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg elfertözödött vagy csak a doki szerint! Mert ugye ne hogy màr a tekinélyét alà àssa valaki! Amugy szerintem elég sokan csinàltàk /csinàljàk/ a te modszered szerint. Szoval, szerintem semmi rosszat nem tettél!
2009. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem semmi rosszat nem tettél ezzel, hogy javasoltad neki! Ha ő ezen megharagudott, akkor egy paraszt!Már bocsánat!
2009. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A másik dolog meg a köldökcsonk,mondtam neki hogy nyugodtan emelje fől az nem fáj a kicsinek.Meg egyébként is jol allá kell nyulni hogy hamar leszáradjon.Én csak jot akartam neki de szemmel láthatoan bosszantotta hogy igy kioktattom.Első babámnál énis féltem és idegeskedtem hogy mikor fog már leesni,ezért biztattam. Jo nem vagyok a védőnője nem is szeretném ha ugy jőnne le a dolog csak segiteni szerettem volna,az pedig nem baj nem igaz?
2009. júl. 8. 16:01
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Három fiam van, nekem is azt mondta az orvos, hogy rózsaméz, gézlap és törlés. A cumit pedig kidobatta, mert az csak melegágya a penésznek. Úgy látszik öregszem, megint más idők járnak. 37/N
2009. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Mondd el neki, hogy ha valamivel megbántottad, akkor elnézést kérsz és ezentúl szóljon rád nyugodtan, ha úgy érzi, hogy beleavatkozol. Te pedig tartsd be, hogy csak akkor adsz neki tanácsot, ha kéri!!!!!

2009. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a sógornőd kicsit szeretne a maga "kárán" tanulni. Mond neki, hogyha bármi van kérdezzen nyugodtan, akár mikor. Ne érezze, hogy tapasztaltabb vagy, inkább azt érezze, hogy egy cipőben jártok. Biztosan jót akarsz, én is ilyen vagyok, de néha jobb megvárni amég kérdeznek.
2009. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ok ezentul csak akkor adok tanácsot ha kéri hapedig nem kéri akkor igy járt.Egyébként biztosan elboldogul az én tanácsaim nélkul is.Csak biztosan tombol bennem az anyai ösztön,de nem az enyém aza kislány
2009. júl. 8. 16:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem vágom mi van veled. Az a tipikus eset, amikor a már tapasztalt illető "okoskodik". Persze ezt nem rosz értelemben írtam így ezzel a szóval. Nehogy félre érts és megbántódj, csak sok ilyen eset van. Ez akaratlan, magától jön. A tapasztaltabb meg akarja mutatni, hogy ő milyen jól tud mindent, mert már tapasztalt. Persze nálad lehet, hogy nem ez van, de sok esetben igen. ismétlem nehogy megbántódj, nem annak szántam, csak ez jutott hirtelen az eszembe. A nagymamáknál szokott még ez előfordulni gyakran.
2009. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
16:06 vagyok. Én az unokahúgommal jártam hasonlóan. Anyonnyomtam a jótanácsaimmal. Aztán észbe kaptam, amikor egy darabig nem hívott. Ma már én vagyok az első akit megkérdez, ha van valami. Ehhez az is kellett, hogy néha megosszam vele a saját gyereknevelési problémámat is. Így látta, nem gondolom, hogy okosabb vagyok. Első babánál érzékeny az ember. Nagyon jó egyébként, hogy ennyire segítőkész vagy és számíthat rád baba ügyben. Nekem jó lett volna egy ilyen sógornő. Főleg, ha még a babámat (babáimat) is megszeretgette volna.
2009. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Rosszat tuti nem mondtál hiszen én is ezt csinálom az 5 hósomnak. Viszont tényleg ne mondj semmit csak ha kérdez. Hagyd majd Ő csinálja ahogy akarja nem mindenki ugyanúgy csinálja dolgokat lehet, hogy Ő másképpen csinálná és az is jó lenne vagy még jobb is mint ahogy Te csináltad annó.
2009. júl. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!