Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezentul hogy hallgasson rám a...

Ezentul hogy hallgasson rám a sogornőm! Szerintetek tényleg rosszul mondtam?

Figyelt kérdés

a"NAGY problémám az hogy mióta megszületett a sogornőm kislánya olyan furin érzem magam.Ha tehetném mindig ott lennék nála és mindenben segitenék.De ugy érzem hogy a multkori segitségem miadt haragudhat vagy szidhat stb..

Mivel nekem már két fiam van igy én már tudok neki tanácsokat adni,igy volt hogy csak megemlitettem neki hogy anno nekem hogy mondták hogy kell csinálni ha szájpenésze van a babának(gézlappot az ujjam kőré csavarni és áttőrőlni rozsamézzel a kicsi száját)nade arra nem gondoltam hogy majd az ő doktornője mást mond pontosabban hogy NEM LETT VOLNA SZABAD MERT ATTOL MÉG JOBBAN ELFERTŐZŐDŐTT akkor most én vagyok a hibás mert én tényleg csak megemlitettem neki nem azt mondtam hogy ezentul igy csinálja(mert hogy az első baba látogatás alkalmával a dr-nő a cumira rozsamézet javasolta,és ugyis csinálta a sogornőm meg ugyis ahogy én mondtam )


2009. júl. 8. 15:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszike! 22-17-es nem az van hogy okoskodom cak saját magambol indulok ki hogy amikor az első babámnál én is agyon aggodtam magam sokszor nem tudtam most miért sirt stb..Ismerem nagyon jol a sogornőmet ő aztán megmondja ha valami nem tetszik..most ő fog átmenni azokon a dolgokon amiken én pl hasfájos a baba éjszaka nem alszik a sogornőm kimerült kevés a teje tápszeres a kicsi amig átnem áll a kis gyomra addig ez igy lesz.Saját tapasztalatom az hogy első babánál nagyon nehéz amig bele nem rázodik az ember másodiknál már sokkal kőnnyebb.Ja és a másik sogornőm védőnő de én tőle tanácsot nagyon ritkán kértem,nem járt hozzám sürün sem.
2009. júl. 8. 22:55
 12/15 anonim ***** válasza:
úgy gondolom tanácsot lehet adni elfogadni nem muszáj. te adtál neki tanácsot...próbáld megbeszélni vele. jelentkezz aztán. szerintem sokan kíváncsiak vagyunk rá
2009. júl. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szemelyiseg fuggo, hogy ki mennyire ertekeli a tanacsokat. Lehet, hogy meg nem ismerted ki teljesen a sogornodet ebbol a szempontbol.

Peldaul en is olyan vagyok, hogy nem szeretem, ha ugymond "beleszolnak" a dolgaimba. Ha szuksegem van segitsegre, tanacsra, akkor kerek, de ha ugy erzem, hogy vannak sajat megoldasaim, vagy elkepzeleseim, akkor eloszeretettel valositom meg eloszor azokat es altalaban sikerrel, ha megsem megy, akkor kerdezek. A pontbol a B-be tobb modon is el lehet jutni, en mindig ebbol indulok ki.

De ez nalam nem csak a babazassal kapcsolatban van igy, hanem mindennel. Egyedul tanultam meg fozni is, ha valami elsore nem olyan izu lett, mint az anyukam fele, akkor legkozelebb hivtam ot es kerdeztem. Ilyen tipus vagyok. Ha oldalrol mondogatja valaki, hogy mit kellene tennem, akar nagyon finoman, az bennem belso feszultseget gerjeszt es megy fel aprankent a pumpa.

Anyukam ismer, o figyelt is erre babazaskor is, anyosom kevesbe ismer, o mondogatta, hogy mit, hogy kellene csinalnom. Nem eroszakosan, csak emlegette a sajat tapasztalatait. Kedves asszony, szeretem, de amikor ket napon belul nyolc peluscserenel allt mellettem es huzogatta le a babam bodyjat, mikozben enprobaltam raadni a pelust azzal a mondattal, hogy nem szabad egy masodpercre sem puceran hagyni a hasat, mert megfazik, akkor elpattant a cerna. Mert en felhuztam, o egy mp/en belul lehuzta. Mire felhajtottam volna a pelus elejet, mar ott volt a body. Felhajtottam, o megint lehajtotta. Kozben meg azt is mondta tobbszor, hogy milyen furcsa a mai rendszer, mi 20-22 fokos hidegben altatjuk a babat, ok regen minimum 30 fokra futottek a szobat.

Nem szeretem a rejtett iranyitast (a nem rejtettet sem), lehet, hogy a sogornod is hasonlo lelkuletu.

2009. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi hogy leirtad a tapasztalatodat és a véleményedet.De egyébként azért én ennyire nem "ragadok" a sogornőmre mint ahogy te leirtad az anyosod.Miota hazajőttek 2-szer voltam hozzá most ott van az anyukája segitségnek,és nem akarok zavarkodni,de később is lesz segitsége hisz ott van az anyosunk pár utcával odébb lakik.(amit a sogornőm nagyon rühel)Megaztán a férjünk unokatesoja akinek szintén két gyereke van hozzá is fordulhat tanácsért.Szóval nincs ő rá szorulva mindenképpen a segitségemre,csak mivel engem kértek meg a keresztszülőségre én úgy éreztem hogy akkor minimum annyival tartozok neki hogy ellásam tanácsokkal de nem erőszakosan ,ő dőnti el hogy elfogadja-e vagy sem.Ha nem azért nem fogok megsértődni.Csak ez a szitu amiért ki irtam ezt a kérdést bosszantott és elgondolkodová tett,hogy most mi a véleménye a sogornőmnek?Nem tudom, mert tulajdonképpen az anyostol hallottam vissza a dolgot.Másik dolog ha ott van az anyukája(aki messze lakik tőlle)akkor engem meg az anyóst nem lát szivesen ugymond "leszarja a fejünket",éreztetti velünk hogy nem kellett volna átmenni de ha nincs nála senki akkor mi is jók vagyunk ezt már régota megtapasztalhattuk.Megvárom amikkor már "mi is jok leszunk" és akkor megbeszélem vele ezt a dolgot,és megirom.Köszi mindenkinek a tanácsot!
2009. júl. 9. 14:40
 15/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A multhéten beszéltem vele,azt mondta hogy a dr-nő majdnem hogy lecseszte egyből ahogy megemlitette neki a gézlapos törlést.Haragban nem vagyunk -ez miadt,már nemis akarom erőltetni az "igazam"csinálja ugy ahogy a dr-nő mondja.Majdcsak egyszer elmúllik az a szájpenész ha nemis hamar akkor majd honapok mulva,az ő dolguk,csak még mindig nem értem hogy miért is nem szabad? Utána jártam az interneten is és mindenhol azt irták hogy gézlappal kell jol áttörölni,csak igy lesz elég hatásos,máskülönben sokáig elhuzodhat mert elég makacs egy gomba.
2009. júl. 13. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!