Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted normális, hogy egy...

Szerinted normális, hogy egy anya ahelyett, hogy a gyerekével lenne állandóan bulizik, fesztiválozik, dolgozik, a gyerek meg állandóan a nagyihoz van lerakva hétvégén? Nem sérül ettől hosszútávon?

Figyelt kérdés
Tudom,nem az én dolgom,de nem értem az ilyet!
2012. jún. 28. 22:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
43%
Értsd már meg, ha nekik így jó, akkor normális. Mindenkinek más a normális, neked is, nekem is, másnak is. Ha mindenki elégedett, akkor igen, akkor jó nekik.
2012. jún. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
29%
Más országokban majdnem minden kisgyerek így nő fel. És akkor mi van? Foglalkozz a sajátoddal.
2012. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ha a nagyi jól neveli, akkor nem fog sérülni, legfeljebb később is inkább nagyihoz fog jobban kötődni.


De egyébként minden anyának joga van kikapcsolódni, akkor is, ha 10 gyereke van, és ebben partnernek kellene lenniük minimum a párjának (ha van), és anyukájának vagy anyósának, vagy egy bébiszitternek..a lényeg, hogy anyuka ne csak anyuka legyen.


Nekem pont az a fura, ha valaki gőzerővel anya, plusz emellett megpróbál gőzerővel feleség / barátnő is lenni, plusz "háztartásbeli alkalmazott" (mert ugye sok pasi elvárja a tipptop házat akkor is, ha anya már csak kúszik-mászik a hullafáradtságtól).


Nem vagyunk robotok, igenis kell a kikapcsolódás, mert a fáradt anya idővel ingerült, dühös, csalódott, frusztrált..stb lesz és akkor nem kell csodálkozni, ha magából kikel, mert felfalja őt a sok stressz...


Amúgy az a kedvencem, mikor apukák arra hivatkoznak, hogy azért nem foglalkoznak a gyerekkel, mert fáradtak...a napi reggeltől délutánig, esetleg kora estig tartó munkaidejük miatt, és elfelejtik, hogy anyuka nemcsak ebben az időben robotol, hanem állandóan van éjszakai műszak is, hétvégéket is beleértve, éveken keresztül.


Szóval ha anyuka nem szed fel állandóan más ás más pasit a fesztiválokon, bulikon és nem lesz csatak részeg, és emellett még minőségi időt is tölt folyamatosan a gyermekeivel, akkor mindez oké.

2016. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Meg persze az imádott nagyikkal töltött idő,de nem állandóan,nem ennyire."


Itt hozzátenném, amúgy, hogy a nagyi segítőkészsége, időbeosztása..stb is nagyban függ attól, hogy mennyire szabad , érdemes...stb "lepasszolni" nagyinak (vagy akár bárki másnak.


Szóval ha nagyinak ez így oké, akkor anyukának miért ne lehetne ugyanúgy oké?

2016. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Régen voltak hetes bölcsődék, ahová hétfőn berakták a gyereket, pénteken vitték haza. A kutatások kimutatták, hogy semmilyen hátrányban nem voltak ezek a gyerekek, mint az otthon levő társaik, mert a szülői gondozásnak nem a mennyisége számít, hanem a minősége. "


Így igaz!!! A minőségi idő számít, nem a mennyiségi, de esetleg felületes együtt töltött idő! Oké, az nem biztos, hogy jó, ha hétfőn elviszik a gyermeket majd pénteken elhozzák a bölcsiből, de én dolgoztam hosszú időn át bölcsődében, és egyáltalán nem lettek lelki sérültek azok a gyerekek, akiket reggel "lepasszoltak" a bölcsibe, majd délután anya vagy apa jött értük!Sőt, rengeteget fejlődött a hasonló korú gyerekek társaságában az amúgy odahaza lehet, hogy félős-magányos-visszahúzódó gyermek!

2016. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!