Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted normális, hogy egy...

Szerinted normális, hogy egy anya ahelyett, hogy a gyerekével lenne állandóan bulizik, fesztiválozik, dolgozik, a gyerek meg állandóan a nagyihoz van lerakva hétvégén? Nem sérül ettől hosszútávon?

Figyelt kérdés
Tudom,nem az én dolgom,de nem értem az ilyet!
2012. jún. 28. 22:32
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

22:57:



Mintha ugyanarról beszélnénk,a Kanári szigetes sztorit leszámítva.

2012. jún. 28. 23:04
 12/25 A kérdező kommentje:
Én még egyszer hangsúlyoznám,nem arról van szó,hogy szerintem csak az a jó anya aki állandóan a gyerekével van.Kellenek néha a programok gyerek nélkül is,igen!Meg persze az imádott nagyikkal töltött idő,de nem állandóan,nem ennyire.
2012. jún. 28. 23:06
 13/25 mizuzizu92 ***** válasza:
26%

Hát az én anyám mindig bulizott és a kis öcsémet rám hagyta ugy hogy én is kicsi voltam úgymond .

Nekem rossz volt hogy ilyen az anyám nem is foglalkozott velünk.

olyan életvolt mellette hogy a párommal összejöttem 14 évesen és szerencsémre ott is hagyott neki.

Most 20 éves vagyok és ezek után eszem ágába nincs felkeresni az anyámat , nagyon jol megvagyok a párommal aki támogatott .

2012. jún. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

Minden hétvégén nyilván nem tudnék, és nem is szeretnék a gyerekem nélkül meglenni, de azt sem tartom jónak,amikor valaki mártíranya lévén állandóan otthon ül, a gyereke fenekében van! A legrosszabb,hogy elhiszi, a gyereknek csak is ez a jó!

Be kell lőni egy középutat. Mi szinte mindenhova visszük magunkkal, de akadt már olyan buli, lagzi, ahova természetesen nem vittük (itt megjegyezném,hogy nekem meg az a halálom, amikor egy babát rángatnak a lagziba és elhiszik,hogy milyen jót alszik a hangzavarban meg a 200 fős tömegben, de inkább,mint,hogy "lepasszoljuk" egy éjszakára a maminak)!

Munka! Hát saját cégem van! Nemrég felmondott egy olyan alkalmazott, akinek a helyére csak úgy pikk-pakk nem tudok embert találni. A munka viszont nem állhat meg, szóval az elmúlt egy hétben többször is volt,hogy pár órára anyu vigyázott rá, mert be kellett mennem. Nem így terveztem, de ez van. Nem gondolom,hogy ezért rossz anya vagyok!

2012. jún. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
64%

Jaj, már megint a végletek!

Hát persze, hogy nem jó a gyereknek az, hogy ha sosincs a szüleivel, mert azok mindig lepasszolják. A minden hétvégén bulizást is túlzásnak tartom gyerek mellett.

De szerintem az is majdnem ugyanez a kategória, amikor anyuka nem képes még fél órára sem elszakadni otthonról és nagy büszkén hangoztatja, hogy ő bizony mindenhová viszi magával a babáját-gyerekét és neki nincs szüksége kikapcsolódásra csak felnőttek között. Ő már csak és kizárólag anyarobotként funkcionál és mint ember, de főleg mint nő, megszűnt létezni.

És utóbbi típusból ráadásul jóval több van!


Szerintem havi 1 buli belefér, fesztiválok meg úgyis csak nyáron vannak. A munka is belefér, ha mellette minőségileg is foglalkozik a gyerekkel.

Pl. mi úgy csináljuk, hogy heti 1 nap külön-külön csinálunk programot, a párom focizik, én meg barátnőzni szoktam, persze nem egyszerre. Havi 1-2x pedig együtt megyünk valahová, a gyerekek nélkül, pl. a múltkor a Múzeumok éjszakáján voltunk, utána pedig csónakáztunk a Városligetben és 2-re értünk haza :) Mennénk többször is, de a párom sajnos nagyon sokat dolgozik, hétvégén is, így sokszor szívesebben alszunk és pihenünk :)

2012. jún. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Szerintem utolsó ez teljesen rendben van.
2012. jún. 29. 09:22
 17/25 anonim ***** válasza:
19%

Egy 2 éves már nem baba, hogy sajnálni kelljen, ha nem az anyja van vele. Az, hogy dolgozik a nő, természetes, fesztivál, buli belefér, hadd kapcsolódjon már ki. Hétvégente a mamánál van a gyerek? Jézus!!! Él még szegény gyerek?


Régen voltak hetes bölcsődék, ahová hétfőn berakták a gyereket, pénteken vitték haza. A kutatások kimutatták, hogy semmilyen hátrányban nem voltak ezek a gyerekek, mint az otthon levő társaik, mert a szülői gondozásnak nem a mennyisége számít, hanem a minősége.


Attól, hogy a gyerek hétvégente 2 napot a nagymamájánál van, nem lesz lelki sérült. Akkor a bölcsis gyerekek mind azok lennének, őket heti 5 napra passzolja le a gonosz anyjuk, hogy dolgozzon.


Nem automatikusan az a jó anya, aki cipeli mindenhova a gyereket, és sosem hagyja másra, csak és sürgős esetben és kizárólag az apára, hiszen azt a gyereket ő saját magának szülte, és ő szuper anya aki sosem hagyja magára.... (majd nézze meg az óvodát, hogy illeszkedik be a gyerek...)

2012. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Azért érdekes, hogy másnak mindig azt mondják a kisgyerekesek, hogy egy gyereket mindenhova lehet vinni magukkal. Egy ismerős anyuka meg nagymamához letámasztja a gyereket péntek délután(!) már mennek is szórakozni, vasárnap meg viszik vissza. Olyan izé egy kicsit nekem.
2012. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell már megint végletekben gondolkodni.

nem az a jó anya aki napi 24 órában rendületlenül csak a gyerekkel foglalkozik,mindent felad érte,mártírkodik,soha senkinek nem adja még fél órára sem vigyázni,aztán leszólja azt aki lazábban kezeli ezt a dolgot,és nem mond le magáról,csak mert gyereke van.

Pontozzatok le engem nem érdekel,de én igenis szoktam a nagyszülőkre hagyni, sőt a páromra is Ő is szokott elmenni egyszer-egyszer,és képzeljétek, a fiam 6 hetes volt mikor vizsgázni mentem és anyukámmal volt fél napot, hú és lefejt tejet kapott,sőt pár hetes volt de egy-egy órára elmentem sétálnia párommal vagy a barátnőmmel mert depressziós lettem és szükségem volt egy kis kikapcsolódásra,sőt mikor nagyobb volt,miután lefektettük egy-egy este a nagyszülők felügyeltek amíg aludt mi meg 2-3 órára elmentünk este vagy ketten vagy a barátokkal kicsit szórakozni,hűha majd visszajöttünk 11re amikor is először kelt enni,mikor még éjjel kelt 2-3 hónaposan.Milyen egy szörnyeteg lehetek.....Most már 14 hónapos és van hogy ha dolgunk van egy fél- 1 napot a nagyszülőkkel van,és imádja őket,mindet és kiegyensúlyozott,társaságkedvelő gyerek,él még semmi baja,pedig nem voltam mellette végig minden nap 24 órában.Adunk egymásnak a párommal kimenőt ált. este, vagy ugye ketten megyünk vagy a barátaink jönnek hozzánk. Hú biztosan borzalmas anya lehetek,hogy fontos nekem az is,hogy ki tudjunk kapcsolódni,hogy a mi igényeinket ki tudjuk elégíteni,és hogy nem adtam fel az életem a fiam miatt.nem értem miért baj ha az ember havi 2-3 szor elmegy szórakozni, hetente kéthetente egy-két napot a nagyszülők vigyáznak pár órát az unokára,aki imád velük lenni.Azt megjegyzem,hogy este szoktunk menni mikor alszik 1-2 körül megyünk is haza és másnap csináljuk a dolgunkat,mintha mi sem történt volna,fiunk nincs elhanyagolva,háztartás nincs elhanyagolva a munka sincs elhanyagolva de a legfontosabb hogy egymást és magunkat sem hanyagoljuk el,és sokkal jobb a gyereknek ha pihent az anyukája, feltöltődött az anyukája mintha egy kimerült türelmetlen anyukával kéne 24 órában lennie.Ezektől nem fog sérülni,de attól,hogy senkivel nem találkozik,nem vigyáz rá más, a szülő depressziós,kimerült,ideges,türelmetlen,fáradt vagy az ellentéte,mindennap bulizik,nem foglalkozik abszolút a gyerekkel,veri folyamatosan,(és itt nem a kézre popsira legyintésről van szó ami néha-néha elengedhetetlen sok gyereknél),vagy iszik,drogozik, nem gondoskodik a gyerekről na ezek okozhatnak sérülést.

2012. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Értsétek már meg,hogy a néha,meg az egyszer-egyszer,az nem állandóan.

A gyerek bölcsiben reggeltől-estig,az anyja későig dolgozik,hétvégén meg a nagymamánál dekkol!Ez normális???

És ez így megy pár hetes kora óta.

2012. jún. 29. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!