Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az abortusz-ellenesek miért...

Az abortusz-ellenesek miért nem fogadnak örökbe gyereket? Miért nem segítenek nehéz sorsú családokon?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőnk, terhes lett. Ő is és a férje is munkanélküli, van már 2 gyerekük, most a szülőknél laknak. Egy közös barátnőnk teljesen elfordult tőle, hogy ez gyilkosság, miért nem tartotta meg a gyereket és nevelte fel vagy adta örökbe. Mondom te fizeted a pelenkát? Vigyázol rá, amíg állásinterjúra megy? Örökbe fogadod? Hát ez nem az ő dolga... Mondom akkor talán nem kéne beleszólni.


Mi értelme van rosszabbá tenni egy amúgy is szar és fájdalmas helyzetet még több fájdalmat okozva egy családnak? Vagy ha már valaki gyilkosozik meg elítél bárkit, akkor menjen és segítsen!


2012. júl. 23. 11:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én ha megléátom/meghallom a "felelősség"-palloslengetést, már ökölbe szorul a kezem, mert úgy látom, sokan kezdenek átesni a ló túloldalára, és MINDENT az egyén felelőssége szempontjából szemlélni. Ami legalább olyan káros, mint az "innen-oldali véglet" aki mindent sorscsapásként szemlél, és semmiért nem vállal felelősséget. Az út meg középen van, tudomásul kellene végre mindenkinek venni, hogy az életünk jórészt valóban rajtunk múlik, de bizony vannak tőlünk független dolgok is, meg a reális kockázaton felüli kockázatok is, nem kell mindig mindenben személyes felelősséget meg felelőst vizslatni... bizony, ma minden fogamzásgátló módszernek van hibaszázaléka, nincs még tökéletes. Ha ezért valami egyáltalán felelős, az a tudomány mai állása, hogy ma ma van, és nem "50 év mulva" van, amikor már valószinű lesz. És inkább annak kellene örülni, hogy ma ma van, és nem 40 évvel ezelőtt, amikor még sokkal tökéletlenebbek voltak a fogamzásgátló eljárások, és kevesebb az ezerkről szóló közismeret, és évi 200 000 abortusz volt, és nem 40 000 mint manapság.
2012. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
41%

Első válaszoló erre a mondatodra reagálnék:

"Tudod mondok én neked valamit. Egyik fogamzásgátló módszer se 100%, de kettőt kombinálva (spirál , pesszárium pl+ gumi) teljes siker."


Ez nem igaz, itt is akadhat baleset. 10 éve használtam már gyógyszert (igaz, nem ugyanolyat végig) amikor összejöttem a mostani párommal. Előtte 3 hónappal lett vége egy majd 2 éves kapcsolatomnak, ahol ugyanazt szedtem, nem volt gond.


Mivel kicsit parás vagyok, ezért első néhány alkalommal óvszert IS használtunk a gyógyszer mellett, és egy hónap múlva már nem jött meg...


Vagyis ez sem jelent TUTI biztos védelmet, én vagyok rá az élő példa.


Ezt csak érdekességnek írtam le, de szerintem senkinek semmi köze nincsen hozzá, hogy más ember mit csinál a terhességével, senki nem Isten, hogy elítélhessen bárkit, ez mindenkinek a saját ügye.


Pláne nincs joga senkinek gyilkost kiáltani, tekintettel arra, hogy jelenleg az abortusz engedélyezett, teljesen legális, így nem minősíthető gyilkosságnak.


Ami meg az ember saját véleménye, ahhoz joga van, de ezt a véleményt másra erőltetni, és emiatt pálcát törni senkinek nem lenne szabad.


Ha mindenki a saját dolgával törődne, az egész élet egyszerűbb lenne.

2012. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Sókristály ***** válasza:

Ugyanazt a gyógyszert szedtem, és nálam is a 3. gyerek sikerült így. Simán lehet, hogy, nem magával a gyógyszerrel van gond, hanem mondjuk akkor éppen valami olyan dolog zajlik a nő szervezetében, ami módosítja a tabletta hatását.

Amúgy köszönöm, hogy általában egyet értesz velem. Nem kérem, hogy most is tégy így, csak leírtam a saját tapasztalatomat.

Amúgy én azt gondolom, nem mindig fontos a miért. Egy felelőtlen éjszaka miatt nem vállalni a babát a lényeget tekintve ugyanaz, mint egy védekezés mellett fogant babát nem vállalni.

Valaki felvetette, hogy ezen az oldalon mindenki tabletta mellett lett terhes. Szerintem ez úgy van, hogy monjuk ezer nő szedi ugyanazt a bogyót. 990 nem lesz terhes mellette. Nem ír erről, hiszen annak nincs hírértéke, hogy védekezés mellett nem fogant meg. A maradék 10 meg le fogja írni, hogy Ő bizony teherbe esett a gyógyszer mellett. Mert ez hír, mert nem szokványos. Csak a vége az a dolognak, hogy csupa olyan beszámolót olvasol, hogy védekezés mellett jött a baba. Hitelesebb lenne a kép, ha valaki kiírna egy olyan kérdést, hogy "Fogamzásgátlót szedő anyukák! Tényleg védett a tabletta?" Vagy "Simán, vagy fogamzásgátlás közben estél teherbe?" Érted? Bár még ez sem lenne teljesen hiteles felmérés...

2012. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Sókristály ***** válasza:
10-esnek válaszoltam, csak közben többen írtatok.
2012. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

Jól van, jólvan, a másik véglet is elég sok "agyas" ellenérvel tud szolgálni...

Én hangsúlyozom mégegyszer és utoljára abból a szemszögből közelítem meg, hogy van már 2 gyerek!!

Tehát nem tapasztalatlanok, nem első baba lenne, nem 16 évesek, nem egyalkalmas együttlétből lett stb.

És sajnálom h nem értitek mit akarok kihozni... Nekünk is kettő van, de nem állunk úgy h 3. legyen. Viszont érdekes mód nem esek teherbe "véletlenül". Ésszel él az ember. Csak ennyi.

2012. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Sókristály ***** válasza:
58%

Még mindig a saját példám:

2 gyerek után, 28 évesen azt gondoltam ésszel élek, mert szedtem a gyógyszert. Mégis jött a 3. baba.

Vagy hogyan kell ésszel élni? Volt itt egyszer egy olyan válaszadó, aki azt írta, ha tudná, hogy nem bír több gyereket felnevelni, akkor inkább nem szexelne, mert nincs 100%-os védekezés. Ez talán az ésszel élés?

A véletlen teherbe esésnek pont az a lényege, hogy véletlen. Mindegy, hány éves vagy, mindegy, mennyi a tapasztalatod, mindegy, hogy védekezel-e, egyszerűen megtörténik. Ha meg veled nem, akkor örülj neki.

2012. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%

#15, aki feltehetően a #1 is...

Írod: "És sajnálom h nem értitek mit akarok kihozni... Nekünk is kettő van, de nem állunk úgy h 3. legyen. Viszont érdekes mód nem esek teherbe "véletlenül". Ésszel él az ember"

...

"Egyik fogamzásgátló módszer se 100%, de kettőt kombinálva (spirál , pesszárium pl+ gumi) teljes siker. ÉS nem kerül olyan sokba. (Ha azt vesszük, h nem kell együttlenni heti 5x, mint a nyulak)"


Namost én ebben csak egyet nem értek, hogy ilyen paraméterek mellett MINEK egyáltalán a szexualitással görcsölni? Minek eljátszani, hogy az embernél a szaporodás helyett a szexualitás örömszerző jellege került előtérbe, ha szerinted továbbra is az "És az a kis élet nem kérte, h legyen. 2 ember közös felelőssége (vagy felelőtlensége)." az elsődleges, mindent űberelő szempont, ehhez igazítanád a szexuális élet gyakoriságát - "nem mint a nyulak" -, az agyonbiztosított védekezést, mindent??? Nem egyszerűbb akkor már azt mondani, hogy akkor szexeljünk, ha gyereket akarunk, különben meg mindenki oldja meg magának, ahogy tudja???

Szóval nem arról van szó, hogy nem ÉRTEM, hogy mit akarsz mondani, hanem arról, hogy irreálisnak és a nagy többség számára hosszabb távon elfogadhatatlannak tartom.

2012. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
56%

Jó, mindegy hagyjuk is. Én arról nem tehetek, hogyha más gyógyszer mellett teherbe esik. 98%os a pearl indexe , ezt gondolom nem a légből vették. Pontos szedés a titka, ha meg vkinek épp megy a hasa az nap vagy antibiotikumos kúrán van , az addig védekezzen gumival is. Ja, hogy az is kiszakadhat...Persze, pont akkor. Gyakorlat kell hozzá, tudni h kell igazgatni rajta felrakás előtt. Nem reklámból, de mindkét terhességem 1-2 próbálkozás után lett, tehát arra sem tudom fogni, h a gyógyszeres védekezés azért volt nekem optimális, mert nem is estem rögtön teherbe.

ÉS teljesen mindegy mivel érveltek, ez a kérdés már csak arról szól, h megtaláltatok engem. Mert kle mertem írni, h így felelőtlenség volt a dolog. Nem elméletben írom, gyakorlatban. A ti érveitek is "agymosottak" (jobb szót nem tudok, bocsánat) és éppen azért nem tűnik fel.

Volt eg kérdés régebben, anya írtah mindkét terhessége után nagy volt a vérvesztesége (nem tudták mi okból?), most terhes a 3-kal, orvosok szerint nem szabad megtartania, mert abba belehalhat. Én is írtam, más is, h akkor inkább abortusz, 3 gyereket ne hagyjon árván, más próbálta úgy a dolgot megközelíteni, h kérjen még orvosi véleményeket, hátha vmilyen gyógyszerrel meg tudják állítania vérzését szülés után. Szóval... Nem vagyok egy eszetlen "Gyilkos vaaagy" abortusz -ellenes. De azon fel tudom húzni magam, ha ismeretlenül főleg a véleményemből piedesztát emelnek....:(

2012. júl. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Sókristály ***** válasza:

Hát 18-as, ez vitathatatlanul tartalmas bejegyzés volt.

Már csak annyit fűznék hozzá, hogy legtöbben tudjuk a hasmenéses, antibiotikumos szabályt, én már le is írtam neked, hogy nálam nem volt ilyen, és 98% ide vagy oda, baba lett mégis.

A felelőtlenségről szóló mondatodat meg egyszerűen nem értem. Annyit írt a kérdező, hogy a barátnője tablettával védekezett, úgy lett terhes. Miért is volt felelőlen? Mert gyógyszer mellett, 2 gyerekkel a háta mögött szexelni mert?

Az agymosottak sz is szemet szúrt. Ugyan ki, miért, és hogyan mosta át az agyunkat?

Tényleg nem értelek.

2012. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha csak 1 millió nő védekezik gyógyszerrel ebben az országban, aminek 98%-os a hatékonysága, az a 2% esély 20 ezer embert takar... Ehhez képest nem tudom miért olyan elépzelhetetlen, hogy tényleg gyógyszerrel védekezett az a pár ember, aki ide ír!


Én Sókristállyal 100%-ig egyet értek, csak az a baj, hogy aki ennyire elvakult az aboruszt illetően, hogy képes elfordulni egy baráttól emiatt, azoknak úgyis hiába magyaráz az ember.:( Én is pont ma háborodtam fel egy kérdésnél, mert olyanokat tudnak írni néha, hogy el sem hiszem!


Itt a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Enyém a 23. hozzászólás... Bár nem szoktam ilyen kérdéseknél leállni vitatkozni, de ez most jobban felháborított, mint általában.:(

2012. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!